gry planszowe strategiczne > Kartografowie: Opowieść ze świata Roll Player
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Kartografowie: Opowieść ze świata Roll Player

Kartografowie: Opowieść ze świata Roll Player

Strategiczna gra o tworzeniu map w magicznym świecie.

cena:

59.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 10
wiek: od 10 lat
czas gry: od 30 do 45 min.

wydawca: Ogry Games (2020)

wersja językowa: polska

Opis


Królowa Gimnax nakazuje odzyskanie ziem północnych. Jako kartograf na usługach dworu, zostajesz wysłany by narysować mapę spornego terytorium i włączyć je do królestwa Nalos. Dzięki królewskim edyktom dowiesz się, które ziemie będą dla królowej najcenniejsze, a jeżeli uda Ci się spełnić jej oczekiwania, Twoja reputacja wzrośnie znacząco.Nie będziesz jednak na tym pustkowiu sam. Władcy Dragul na pewno zakwestionują roszczenia królowej, spodziewaj się ich podstępów i zasadzek. Rysuj ostrożnie linie swej mapy tak, by maksymalnie ograniczyć ich wpływy.Odzyskaj jak największą część ziem pożądanych przez królową, a zostaniesz ogłoszony największym kartografem w całym królestwie!W grze Kartografowie gracze rywalizują ze sobą przez 4 pory roku o gwiazdki reputacji. W trakcie każdego sezonu gracze będą rysować na swoich arkuszach mapę i zdobywać punkty za jak najlepsze wypełnienie królewskich edyktów.Zwycięzcą zostanie gracz, który do końca zimy zdobędzie największą liczbę gwiazdek reputacji.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2021-12-09 prosta, szybka , fajna autor: kochamvikusie

Ta gra jest idealna na szybką i nie wymagającą rozrywkę dla kilku osób sprawdzi się dla starszego jak i młodego towarzystwa.
dodano: 2021-03-04 Tworzymy mapę autor: corqan

Bardzo fajna gra z gatunku flip and write. W grze staramy się narysować jak najwyżej punktowaną mapę. W grze jest dużo różnych zadań, które potrafią bardzo urozmaicić rozgrywkę. Dodatkowo każda plansza składa się z dwóch map - jednej prostej i drugiej, z elementami pustymi na środku planszy. Każdą planszę gra się inaczej i trzeba inaczej kombinować. W odróżnieniu od innych gier w tym gatunku mamy tutaj trochę interakcji między graczami. Raz na czas pojawia się karta potwora, w tedy należy przekazać swoją mapę drugiemu graczowi, a on stara się wrysować najbardziej złośliwie odsłonięty kształt. Oprócz zajmowania miejsca potwory również zabierają nam punkty. Ta negatywna interakcja tak naprawdę nie przeszkadza, a tylko sprawia że gra jest dużo ciekawsza i umożliwia więcej kombinowania.
Gra wydana jest bardzo ładnie, plansze są wydrukowane na grubym papierze, karty są czytelne. Ogólnie jest to bardzo fajna pozycja, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Kartografami.
dodano: 2020-11-22 autor: leser

Kartografowie to miła, lekka gra
dodano: 2020-11-22 autor: leser

Kartografowie to miła, lekka gra w rysowanie mapy należąca do szerokiej rodziny tytułów spod znaku roll & write. Jak przystało na przedstawiciela gatunku zasady nie są szczególnie rozbudowane, co oznacza, że z łatwością do rozgrywki wprowadzimy nowych graczy. Co więcej, możemy spokojnie zabrać grę na spotkanie w dużym gronie, ponieważ nie ma praktycznie żadnego ograniczenia, co do liczby osób mogących wziąć udział w rozgrywce.

Pomimo lekkości i przystępności Kartografowie wymagają całkiem sporo kombinowania. Po sporej liczbie rozgrywek mam jednak wrażenie, że można wpaść w pewien optymalny schemat - przy grze w tym samym gronie rywali plansze graczy zaczęły wyglądać do siebie bardzo podobnie. Nawet jeśli coś jest na rzeczy, gra i tak warta jest swojej ceny i gorąco ją polecam.
dodano: 2020-06-25 Nagradzany roll&write autor: MaJaSw

Tak naprawde nie "roll", bo w grze kostkami sie nie rzuca. Na podstawie kolejno odslaniach kart rysuje sie konkretne uklady przestrzeni - ksztalty zapelnione drzewkami lub polami itp tak, zeby stworzyc kombinacje ktore beda w danej rundzie punktowane. Gra jest mala, ladnie wykonana, bardzo sympatyczna. Mi opis mowiacy ze jest osadzona w swiecie Roll playera nic nie mowil, i szczerze mowiac, rownie dobrze moga tego nie pisac bo rownie dobrze jest to swiat jak w parku niedzwiedzi ;) abstrakcja ;) gra sie plynnie, szybko - do ok 40min. Mojemu graczowi niekoniecznie podpasowala - denerwuje go rysowanie drzewek i innych wzorkow, woli skreslanie jak w rzuc na tace ;) moze za to daje 4/5? Bo tak naprawde innych "wad" nie widze. Jak na gre w swojej kategorii jest ok. Ostrzegam tylko nielubiacych rysowac nerwusow ;) gra zdobyla troche nagrod, zauwazono ja i doceniono, nieprzypadkowo. Solidna mala gra.