gry planszowe strategiczne > Vindication
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Vindication

Vindication

Zaawansowana strategiczna planszowa podróż w świecie fantasy

cena:

449.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:wydawca: Orange Nebula
nr katalogowy:ONB0100
projektant: Marc Neidlinger

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Thrown overboard for a life of wretchedness, you wash ashore a hostile island ruins — completely alone with nothing except the breath in your lungs and an undaunted spirit.

Through your advanced resource management, area control tactics, and freeform action selection, you’ll add companions to your party, acquire bizarre relics, attain potent character traits, and defeat a host of unusual monsters in the ultimate goal of mastering heroic attributes — and regaining honor.

You may perform 3 actions on each turn in the order you feel is most advantageous that turn: activate a companion, travel to a new location, and interact with a map tile. Many actions require the the use of your influence to gain attributes in a one-of-a-kind heroic attribute alchemy system, which is leveraged to gain the game's most powerful rewards. For example, you can meditate at a spire to gain inspiration. You can train at a fort to gain strength. But then you can combine your inspiration and strength to gain the courage (inspired strength) which allows you to perform a bounty hunt.

There are distinctive end-game triggers that can be affected through game play, over 72 unique card abilities that can be merged in unusual ways for potent combinations, and fresh tile placement each game for high replayability.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2019-12-27 autor: PIOTR LIS

Vindication to dla mnie odkrycie, objawienie i zauroczenie w pełnym słowa znaczeniu.. Pierwszy kontakt z dużym pudłem i grafiką na okładce już zapowiadał się bardzo dobrze. Jakość komponentów jest olśniewająca - każdy kawałek planszy, element czy karta ma swoje miejsce w insercie, a każdy zestaw gracza (znacznik metalowy, sześciany do wykonywania akcji, karta gracza) wszystko mieści się w małym insercie (jest ich 5 - tyle co maksymalna liczba graczy) Przy "setupie" wręczasz każdemu jego własny zestaw :) Jakość planszy czy grafik na kartach po prostu zwala z nóg. Sama plansza do gry jest już zachęcająca - jej nietypowy kszałt jest bardzo ciekawy (w połączeniu z losowym odkrywaniem kafli obszarów popycha do kolejnych rozgrywek) Sama gra (podobnie jak jej wykonanie) jest naprawdę zachwycająca i wciągająca - ciężko mi się odnieść do innych tytułów ale mechanika dla mnie jest bardzo nowatorska. Grę bardzo polecam - w moim odczuciu jest rewelacyjna, w miarę szybko się "rozstawia" ze względu na inserty a zasady są bardzo intuicyjne i w miarę szybko się je przyswaja. Zachęcam do poczytania o tym tytule oraz zakupu. P.S planszomania jak zwykle najwyższy poziom!! Ultra szybka wysyłka. Dziękuję i wracam do grania !
dodano: 2019-12-16 Mage Knight chciałby być taką grą autor: elmotoja

Jeśli szukacie przygody, to ... raczej nie ta gra ;)
Tak przynajmniej mówi mój kumpel. Ważne jest żeby wiedzieć w co się wpakowujecie przy tym zakupie. No więc w co dokładnie.
Ja szukałem alternatywy dla Runebound i Talismana. Chciałem wędrować po planszy, rozwijać się, zdobywać sprzęt i sojuszników. Chciałem jednak kombinować jak w Mage Knight, byle jednak gra była bardziej przystępna. Chciałem różnorodności, aby za każdym razem grało się inaczej.

Oto co znalazłem:
* dla mnie osobiście to dobra alternatywa dla Talismana, bo czuję rozwój (choć nie do końca mojej własnej postaci, co mojej drużyny), a jednocześnie czuję że mam sporo wyborów
* w grze więcej skupiasz się na zdobywaniu sojuszników którzy mają fajne, unikalne umiejętności, niż na swoich umiejętnościach czy przedmiotach. To kwestia nazwy - ja dalej czuję, jakbym rozwijał siebie i umiejętności i wybory są ciekawsze niż w wielu innych grach, gdzie rozwijamy tylko siebie; a przez to system jest bardzo różnorodny, za każdym razem gdy gramy to znajdziemy kombinację różnych sojuszników i ich umiejętności
* minusem mogą być potwory - "kupujesz" ich tak samo jak sojuszników - za walutę odwagi; nie jest to klimatycznie podróżowanie przez świat i pokonywanie potworów, a raczej podejście do jednego kafla na mapie, który jest jamą z potworami, jednak czujesz bardziej jakby to był kolejny rodzaj sklepu z inną walutą i produktem; wciąż fajny mechanizm, ale już bez klimatu przygody i walki; ja to wciąż ... kupuję ;)
* gra jest szybka - czasem mogą wylosować się warunki końca gry, które zajmą dłużej, ale dla mnie to wciąż <1h gry. Wczoraj zagraliśmy 3 razy w około 3 godziny.
* uwielbiam system zarządzania zasobami w tej grze -> długo by opowiadać, ale kostki z puli gracza można przeznaczyć na wiele rzeczy - głównie aktywację różnych postaci z drużyny, zasoby i kontrolę nad terenami - ale zawsze zdaje się że mamy ich za mało i wybory są ważne; zbyt wiele razy aktywujesz sojusznika, to zacznie zbierać na sobie kostki z Twojej puli i nie będziesz mógł wykorzystać ich gdzie indziej; chcesz zbierać zasoby, żeby sobie coś kupić? - pamiętaj, że to te same kostki co do aktywacji i zaraz będziesz ich potrzebował gdzie indziej; super wybory


Jest sporo kombinowania i możliwości zdławienia silniczka który budujesz, ale jednak mechanizmy są proste, gra jest szybka i zagadka różnorodna; myślę, że Mage Knight chciałby być taką grą, a Talisman może spokojnie odpocząć w muzeum.