gry planszowe strategiczne > Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina

Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina

Tchnij iskrę życia w nowego Frankensteina. Budząca grozę gra strategiczna o budowie humanoidalnego monstrum

cena:

179.90 159.90 PLN
(najniższa cena z 30 dni: 159.9)
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 13 lat
czas gry: od 60 do 120 min.

wydawca: Rebel.pl (2019)
projektant: Dan Blanchett

wersja językowa: polska

Opis


Od śmierci Wiktora Frankensteina na arktycznym morzu minęło 20 lat, ale jego monstrum nadal żyje i pragnie zemsty. Przy życiu pozostaje również Robert Walton, kapitan, który przyrzekł zabić diabła, zanim litość zatrzymała jego rękę. Jest rok 1819, a złowieszcze ciemności kryją Paryż. W społeczności naukowej pojawił się tajemniczy sponsor gigantycznej postury, ukrywający twarz, który twierdzi, że zna sekret Frankensteina. Jest gotów sfinansować konkurs dla naukowców, ale nagroda, którą oferuje, jest znacznie ważniejsza niż pieniądze: to poznanie tajemnicy śmierci!

Naukowcy z całego świata zjeżdżają do Paryża wiedzeni chęcią rozwiązania zagadki. Ale wśród nich czai się również pewien kapitan – sceptyk, który ma nadzieję wreszcie dopełnić niegdyś złożonej obietnicy.

Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina to gra strategiczna o tworzeniu własnych kreatur, zainspirowana gotyckim horrorem Mary Shelley. Podczas zabawy 2-4 graczy wciela się w naukowców, którzy dołożą wszelkich starań, by zwyciężyć w wyścigu o stworzenie nowego Frankensteina. Monstrum potrzebuje Waszej pomocy, by zrobić to, czego nie zdążył dokonać jej twórca: ożywić kreaturę podobną do niej; towarzysza, który rozjaśni mroki samotności.

Na czym to polega?

Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu pracowników i mądremu zarządzaniu zasobami w postaci elementów rozkładających się ciał, będziecie starali się osiągnąć jak najszybszy postęp w badaniach. Zatrudniając mniej lub bardziej renomowanych pracowników będziecie musieli zbierać materiał z okolicznych cmentarzy i kostnic, a także przeprowadzać ważne badania w Akademii Nauk oraz we własnym laboratorium. Monstrum będzie składać Wam niespodziewane wizyty – ci, którzy pracują sprawnie, otrzymają nagrodę, jednak pozostający w tyle powinni mieć się na baczności.

Gra kończy się, gdy któremuś z uczestników uda się ożywić swoje dzieło, lub gdy kapitan zabije monstrum. Zwycięża gracz z najwyższą liczbą punktów.

Zawartość pudełka:

plansza Paryża
plansza wydarzeń
4 plansze laboratoriów
8 kości wstrząsów elektrycznych
4 karty anatomii
40 dużych kart
100 małych kart
29 pionków
243 znaczniki
98 żetonów
4 karty pomocy
12 zestawów łączników

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2020-02-22 Świetna autor: Adam Krajnik

Niby nic specjalnego, nic odkrywczego i nic bardzo nowego. A jednak, jak dla mnie bomba. Po pierwsze, świetny i dość skomplikowany worker placement, dość rozbudowany moim zdaniem, bo taki "trzypoziomowy" (budowa, a potem przekształcenie i w sumie jeszcze ożywienie). Wykonanie fajne. Wszystko przejrzyste i dobrze oznaczone. W zasadzie nie można się do niczego przyczepić. Do tego klimat i naprawdę dużo śmiechu (dobre polskie tłumaczenie). Świetnie oddaje klimat książki, dużo elementów nad logiczne uzasadnienie (części zwierząt, stopień rozkładu vs. miejsce znalezienia zwłok). A przy tym nie jest to gra imprezowa. Zagrana raz i niby oferuje tylko jedna drogę do zwycięstwa, ale myślę że dość regrywalna. Zdecydowanie polecam. Ja wypożyczałem, ale już jest na liście do zakupu w najbliższej przyszłości. Jedyny dla mnie minus to, że nie jest na 5 graczy, no ale to nie zarzut pod adresem gry.