gry planszowe strategiczne > Century Nowy Świat
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Century Nowy Świat

Century Nowy Świat

Century Nowy Świat to kontynuacja Korzennego Szlaku, a zarazem w pełni samodzielna gra

cena:

145.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 8 lat
czas gry: od 30 do 45 min.

wydawca: Cube
projektant: Emerson Matsuuchi

wersja językowa: polska

Opis


Nowy świat to trzecia gra z popularnej serii Century, która spina całość w unikatową trylogię. Kluczowym elementem pomysłu na serię Century, jest założenie, że każda z gier jest całkowicie niezależnym i odmiennym mechanicznie produktem, a jednocześnie mogą się ze sobą łączyć. Nie inaczej jest w tym przypadku. Jeśli nabędziesz Nowy Świat, a masz już w swojej kolekcji Korzenny Szlak i (lub) Cuda Wschodu - będziesz mógł zagrać w siedem różnych gier, z których każda będzie miała inne zasady!

Century: Nowy Świat wprowadzi Was w codzienność pionierów i odkrywców Ameryki Północnej. Waszym zadaniem będzie sprowadzanie na miejsce kolejnych osadników, odkrywanie nowych ziem, rozbudowa osad oraz oczywiście handel, stanowiący podstawowy element wszystkich gier z serii Century. Ostatnia część trylogii to zupełnie inna, świeża mechanika prezentująca ciekawe podejście do popularnego gatunku worker-placement. Gra jest szybka, reguły proste (wciąż 1 karta zasad!), a głębia rozgrywki i mnogość wyborów zaskoczą nawet wytrawnych graczy.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2020-09-22 Lekki, przyjemny i regrywalny worker placement autor: Corypheaus

Czasem mam wrażenie, że określając grę mianem "klasyczny worker placement" wrzucamy ją do jednego worka skojarzeń i generalizujemy ten typ gier. Jednak warto przy niej się zatrzymać. Bardzo przyjemna i lekka gra, którą śmiało można polecić osobom, które dopiero zaczynają przygodę z grami planszowymi. Dla starych wyjadaczy będzie miłą odskocznią w przerwie między cięższymi tytułami - a tutaj też można pogłówkować :)