gry planszowe strategiczne > Twilight Imperium: Świt Nowej Ery
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Twilight Imperium: Świt Nowej Ery

Twilight Imperium: Świt Nowej Ery

Epicka Space Opera 4X w końcu w polskiej wersji językowej

cena:

554.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 6
wiek: od 14 lat
czas gry: od 240 do 480 min.

wydawca: Galakta (2018)
nr katalogowy: PL-TI07
projektant: Christian T. Petersen , Corey Konieczka , Dane Beltrami

wersja językowa: polska

Opis


Zdobądź imperialny tron

Po zakończeniu straszliwych Wojen Zmierzchu wielkie rasy dawnego Imperium Lazaxów wycofały się na swoje światy macierzyste. Rozpoczął się okres niepewnego pokoju.

Dziś Galaktyka znów zaczyna wrzeć, wielkie rasy raz jeszcze sięgają poza swoje granice, w bezkresne odmęty przestrzeni kosmicznej. Mecatol Rex, klejnot galaktycznej cywilizacji, czeka na tego, kto ośmieli się sięgnąć po tytuł Imperatora.

Kto zagarnie dla siebie tron? Wielkie rasy szykują się na świt nowej ery – czy to poprzez wojskową dominację, czy też sprytną manipulację Galaktyczną Radą.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2019-12-07 Ta gra jest wszystkim czego nienawidzisz i co kochasz. autor: Reju

Każdy znajdzie tu coś dla siebie wojny, politykę, handel, łapówki i zdrady. Oprocz świetnej rozgrywki bardzo przejzyscie podzielonej na fazy znajdziecie gre- co jest wisienka na torcie - nad plansza wiec nie zdiwcie się jesli straci przyjaciół.
dodano: 2019-09-16 och jak ja ją uwielbiam autor: rabitto

Twilight Imperium to gra legenda. Gra, która zrobiła z FFG, wydawcę światowego formatu. I nie ma co się dziwić! Na pierwszy rzut oka dostrzegamy ogromne pudło z opisanym czasem rozgrywki 4-8h. Niestety jeżeli na co dzień gracie z ekipą która rozgrywa partię strategiczną jakby zależało od tego ich życie, czas rozgrywki wydłuża się do 12h. Ta gra ma wszystko: politykę, handel,bitwy, poczucie tworzenia cywilizacji oraz wiele, wiele więcej czego oczekujecie od tego typu gry. Do tego wspaniale wykonane figurki (wysoki standard FFG), świetna jakość planszetek i tektury. Na minus oczywiście setup (ok 40 minut) i zajętość miejsca ( musicie posiadać duży stół !). Ale to kiec minusów...Wróćmy do plusów: oprócz wykonania, klimat po trzykroć odczuwalny, przyjemność i satysfakcja z gry, regrywalność oparta na mnogości ras. Długo mógłbym wymieniać. Jak na razie możemy grać ,,tylko " w 6 osób, ale liczę na dodatki, które rozszerzą tę możliwość do 8 osób. A co do ceny... oceńcie sami, mnie udało się tą grę kupić w rozsądnej cenie.