gry planszowe strategiczne > Charterstone (edycja polska)
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Charterstone (edycja polska)

Charterstone (edycja polska)

Innowacyjna gra z systemem legacy

cena:

199.90 179.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 6
wiek: od 14 lat
czas gry: od 45 do 75 min.

wydawca: Rebel.pl (2018)
projektant: Jamey Stegmaier

wersja językowa: polska

Opis


Witajcie w Greengully, królestwie rządzonym przez wspaniałomyślnego Wiekuistego Króla. W swojej niezmiernej dobroci Król wydał dekret, którego efektem będzie zakładanie nowych osad poza granicami Królestwa. Do każdego z tych miejsc wybranych zostało sześcioro wyjątkowych mieszczan, którzy dzięki swoim bardzo przydatnym umiejętnościom staną się pionierami w tych jakże odległych regionach. Król obiecał nagrodę dla tego, który przyczyni się do rozwoju regionu w największym stopniu, nagradzając go Wieczną Chwałą!

Charterstone to rywalizacyjna gra ekonomiczna z systemem legacy dla 1 do 6 graczy. Naszym zadaniem będzie rozwijanie nowo założonej osady na obrzeżach królestwa Greengully. Z każdą partią odkryjemy nowe pola i możliwości, otwierając tajemnicze skrzynki z komponentami wewnątrz pudełka.

Podczas pierwszej rozgrywki do dyspozycji graczy pozostaje ograniczona liczba pól. W trakcie kolejnych partii gracze będą zmieniać tę sytuację przyklejając nowe budynki na planszę i odkrywając zawartość pozamykanych pudełek z komponentami. Z początku bardzo prosta gra przeistoczy się w grę o niespotykanej głębi i mnogości decyzji do podjęcia, a niewielka osada rozrośnie się w tętniące życiem miasteczko!

Przygoda z grą Charterstone trwać będzie dwanaście partii, ale w przeciwieństwie do większości gier z systemem legacy, ten tytuł nie jest jednorazowy! Gra oferuje równie ciekawe doznania po zakończeniu kampanii, jak i w trakcie jej trwania. Tuż po ostatniej partii można zanurzyć się w świat jedynej w swoim rodzaju gry ekonomicznej, która rozgrywać się będzie w stworzonej przez nas, wyjątkowej wiosce.

Czym jest system legacy?
Jeden z najbardziej innowacyjnych systemów spotykanych w grach planszowych ostatnich lat. Gry legacy zdominowały najważniejszy ranking gier planszowych, BoardGameGeek, i stały się głównym elementem składowym sukcesu gry Pandemic Legacy, która przez wiele miesięcy zajmowała pierwsze miejsce w tym zestawieniu.

System legacy wprowadza do gry element trwałej zmiany dokonywanej przez samych graczy bądź instrukcję. Ich wspólną cechą jest zapisywanie postępu graczy z rozgrywki na rozgrywkę oraz wpływ tego zapisu na kolejne partie. W Charterstone w każdej kolejnej grze pojawiać się będą nowe budynki w postaci naklejek na planszę, lub naklejki zasad dodatkowych lub zastępujących wcześniejsze zasady wklejanych do instrukcji, a wraz z nimi nowe karty, pionki oraz inne elementy.

Ze względu na to, że gracze sami decydują o postępie gry, każda partia dostarcza nowych wrażeń. Zmiany zauważymy pomiędzy jedną a drugą rozgrywką, ale także w rozmowach z innymi graczami posiadającymi swój egzemplarz gry Charterstone. Wyjątkowy tryb legacy w połączeniu z rywalizacyjną grą ekonomiczną to gwarancja niepowtarzalności i wyjątkowo ciekawych wyborów do podjęcia.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2020-05-27 Piękna autor: corqan

Charterstone jest grą legacy, w której posyłamy naszych robotników do różnych budynków by wykonywali dla nas akcje. Gry Legacy polegają na zmianach gry poprzez kolejne rozgrywki. Charterstone posiada kampanię, która trwa 12 rozgrywek. Historia opowiedziana jest mało ciekawa i raczej nie wciąga. Jednak sama część, w której naklejamy naklejki jest bardzo ciekawa i wciągająca. Rozgrywka jest bardzo prosta, jednak z rozgrywki na rozgrywkę jest coraz więcej zasad i strategii na grę.
Gra wydana jest cudownie - piękne grafiki, fenomenalne pudełko, drewniane znaczniki w kształcie surowców oraz metalowe monety. Dużym plusem gry jest możliwość dokupienia repacka, który pozwala przejść kampanie drugi raz, dzięki temu mamy dwie zupełnie inne mapy (plansza jest dwustronna).
Sama gra jest przyjemna i dość szybka. Uważam, że warto pochylić się nad tym tytułem. Jeden punkt odjęty za mało wciągającą fabułę, choć wiem ,że nie to jest najważniejsze w tej grze.
dodano: 2020-04-29 Cudna gra. autor: SimonMu

Jest to moja pierwsza gra typu Legacy- Worker Placement. Na wstępie dodam ,że jak ktoś nie lubi gier Euro ,czyli wymień jakiś zasób na inny. Pójdź do lokalizacji x ,żeby zdobyć x pkt itp. , to nie jest tytuł dla niego. Gra podzielona jest na 12 rozgrywek ,które tworzą spójną kampanię. Bo ich przejściu mamy pełne Euro i dalej możemy cieszyć się grą. Dodatkowo na odwrocie planszy możemy dokupić dodatek ,który umożliwia nam granie jeszcze raz. Gra jest od 1-6 graczy. Co do wykonania 10/10. Elementy drewniane, gruba plansza , multum kart , po prostu cud miód i orzeszki. Jeżeli chodzi o zaskakiwanie w tej grze to 11/10. Nie będe spoilerować ,ale żadna gra jeszcze mnie tak pozytywnie nie zaskakiwała z partii na partię. Jeżeli ktoś lubi mieć poczucie budowania czegoś swojego , jednocześnie wiedząc ,że nikt mu niczego nie zburzy( pomimo negatywnej lekkiej interakcji) jest o pozycja dla niego. Polecam:)