gry planszowe strategiczne > Great Western Trail: Kolej na Północ
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Great Western Trail: Kolej na Północ

Great Western Trail: Kolej na Północ

Poprowadź swoje stada na północne rubieże

cena:

95.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 12 lat
czas gry: od 75 do 150 min.

wydawca: Lacerta (2018)
projektant: Alexander Pfister

wersja językowa: polska

Opis


Great Western Trail - Kolej na Północ to rozszerzenie gry planszowej Great Western Trail, które wprowadza rozgrywkę na wyższy poziom rywalizacji.

Grając z dodatkiem Great Western Trail - Kolej na północ nadal prowadzisz życie ranczera i pędzisz swoje stada z Teksasu do Kansas City. Kraj jednak dynamicznie się rozwija, a druga rewolucja przemysłowa wymusza konieczność zmian.

Kluczowe są teraz inne miasta, jak choćby Chicago na północy czy Nowy Jork na wschodzie. Handel z nimi jest znacznie bardziej wymagający. Mimo to, decydujesz się poszerzyć obszar swojej działalności o północną część kraju.

Zakładaj więc oddziały w miastach leżących wzdłuż świeżo wybudowanej trasy kolejowej na północ i korzystaj z nowych opcji rozwoju.

Zawartość pudełka:
1 plansza rozszerzenia
8 żetonów budynków prywatnych
6 żetonów zawiadowców stacji
60 znaczników oddziałów
10 żetonów średnich miast
4 dodatkowe żetony pomocnicze
20 żetonów wymiany
4 znaczniki gracza
1 instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2018-11-26 Genialny dodatek autor: Sebastian Adamiak

Po większej ilości partii muszę stwierdzić, że dodatek zwiększył liczbę dróg do zwycięstwa. Warto zapewnić sobie dostęp do większej liczby miast za pomocą oddziałów. Pozwala to uniknąć karnych punktów na koniec gry. Prosta linia kolejowa daje nam dużo mniej niż w podstawce ale pozwala dobierać zlecenia lub żetony zawiadowców. Żetony wymiany redukują ryzyko wjechania do Kansas ze słabą ręką.

No i po porządnym ograniu nasze wyniki przestały być żałośnie niskie. Momentami nawet przewyższają te zdobywane na podstawowej mapie. Pokazuje to jednak, że dodatek poszedł w ślady starszej siostry - jest wymagający i powolnie odkrywa niuanse i głębię strategii.

Po ograniu dodatku stwierdzam też, że dodane budynki graczy diametralnie zmieniają rozgrywkę, znacząco wzmacniając taktykę opartą na budowniczych, których wcześniej bez żalu zostawialiśmy na stacjach. Strategia skupiająca się na zatrudnianiu kowbojów i kupowaniu krów nadal jest moim zdaniem silniejsza, ale z Kolejną na Północ ta różnica nie jest już tak zauważalna. Może musimy się trochę podszkolić w budownictwie i wtedy zostanie ona zupełnie zniwelowana.

Dla mnie Kolej na Północ to świetny dodatek do genialnej gry. Nie jest rozbudowany na siłę, ale idealnie komponuje się z grą podstawową. Teoretycznie dodaje mało elementów i mechanik, ale realnie bardzo zmienia grę, czyniąc ją jeszcze lepszą!