gry planszowe strategiczne > Tuareg (edycja polska)
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Tuareg (edycja polska)

Tuareg (edycja polska)

Zostań władcą pustyni

cena:

73.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Galakta (2018)
nr katalogowy: PL-TA01
projektant: Andreas Steiger

wersja językowa: polska

pasujące koszulki: standard euro (80 szt.)

Opis


W grze Tuareg gracze wcielają się w przywódców tuareskich plemion, którzy handlują daktylami, solą oraz pieprzem, zdobywając za to złote monety oraz ulepszenia dla swych rodzin. Gdzie wyślą swoich Tuaregów, aby najlepiej skorzystać z nadarzającej się okazji? Jeśli nie odwiedzą kupca, nie będą mogli handlować, a co gorsza, zapewne wówczas przeciwnik złoży mu wizytę. Jednak może tym razem uda się zdobyć niezbędne towary dzięki karawanie? Tak wiele opcji, ale którą wybrać? Czekając zbyt długo, łatwo można przegapić wspaniałą okazję. Wszystko przez to, że oferty dostępne w grze zmieniają się z rundy na rundę. Wygrać tu mogą jedynie ci, którzy potrafią zręcznie planować i zawsze mają odrobinę złota w kieszeni.

Zawartość:

80 kart
6 pionków Tuaregów
1 pionek złodzieja
4 znaczniki plemienia
30 żetonów towarów
8 złotych monet
15 żetonów punktów
1 znacznik gracza
rozpoczynającego
1 instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2019-11-18 Fantastyczna dwuosobówka autor: Porifion

Tuareg to szachowa wręcz gra typu worker placement. Pomysł jest genialny w swej prostocie - rozkładamy po trzy pionki na obrzeżach planszy (tylko zewnętrzne pola) składającej się z 5 na 5 kart. Środkowe pola natomiast zajmujemy tylko poprzez umiejętne skrzyżowanie pionków wcześniej wymienionych. Pola zewnętrzne pozostają te same, natomiast te wewnętrzne pojawiają się w losowej kolejności. Łatwo się więc domyślić, że każdemu wyborowi towarzyszy straszna rozterka i często rzecz sprowadza się do popełnienia kilku błędów.

Jest to chyba najbardziej brutalna gra worker placement, w jaką kiedykolwiek grałem. Rozgrywka czasem przypomina szachy - po prostu widać momenty, w których mecz został przegrany. Tu trzeba wymienić największą wadę gry: rozgrywka trwa co najmniej 40 minut. To trochę zbyt dużo, jak na tak niewielki stopień skomplikowania (zbieramy trzy towary i punkty zwycięstwa, nic poza tym) oraz często po prostu siedzimy i czekamy do końca meczu wiedząc, że przegramy i nic się z tym nie da zrobić.

Tuareg przeszedł w Polsce praktycznie bez echa, a szkoda, bo to świetna gra. Sporo w tym winy wydawcy, który nie dość, że jej odpowiednio nie promował, to nie zamieścił nawet w Internecie instrukcji.
dodano: 2018-09-03 Kapitalna 2-osobówka autor: pawelacb

Tuareg to gra z wydana w 2012 roku pod tytułem "Targi". Kompletnie nie rozumiem potrzeby zmiany nazwy na "Tuareg" i uważam, że oryginalna brzmiała znacznie lepiej, Jednak nie grymaszę zbytnio bo to tylko napis na pudełku a dzięki Galakcie po 6 latach od oficjalnego wydania możemy się wreszcie cieszy polską edycją tej znakomitej 2-osobowej gry. Targi to przede wszystkim karty które tworzą plansze gry. Plansza niemal cały czas się zmienia. Jedne karty rozpatrujemy i odrzucamy a na ich miejsce trafiają nowe. Mechanicznie to worker placement, jego ciekawa i dość innowacyjna wariacja. Wykonanie jest solidne i estetyczne. Sama rozgrywka po prostu znakomita. Podobnie jak regrywalność. Tuareg to jedna z najlepszych, a może nawet najlepsza z 2-osobówek do 1h w jakie kiedykolwiek grałem.