gry planszowe strategiczne > Zombicide: Czarna Plaga
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Zombicide: Czarna Plaga

Zombicide: Czarna Plaga

Śmierć, krzywda, plaga i wojna to codzienność w tych czasach, ale nic nie przygotowało nas na… Zombie!

cena:

309.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 6
wiek: od 14 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Wydawnictwo Portal (2018)
projektant: Raphaël Guiton , Jean-Baptiste Lullien , Nicolas Raoult

wersja językowa: polska

Opis


Wyłaniają się z głębi lasów i pełzającej mgły. Są pionkami nekromantów, którzy wskazując palcem na wioski i gospodarstwa skazują je na zgubę. Zombie kłębią się wokół nas – zagryzając i rozrywając ludzi na strzępy! A my możemy tylko siedzieć i patrzeć w trwodze, jak nasi martwi przyjaciele powstają jako kolejne stwory…

Zombicide: Czarna Plaga jest grą kooperacyjną, przeznaczoną dla jednego do sześciu graczy, którzy stawią czoła hordom wygłodniałych Zombie, kontrolowanych przed mechanikę gry. Każdy z graczy kontroluje od jednego do sześciu Ocalałych, w atakowanym przez Zombie świecie fantasy. Cel jest prosty – wypełnijcie cele Misji, przeżyjcie i zabijcie tyle Zombie, ile tylko zdołacie!

Stwory są powolne i przewidywalne, ale jest ich mnóstwo. Uważajcie na Abominacje i Nekromantów! Ocalali używają wszystkiego, co wpadnie im w ręce, byle tylko zgładzić Zombie. Im lepsza broń, tym więcej trupów i więcej Zombie, zwabionych zapachem świeżej krwi!
Ocalali mogą wymieniać między sobą ekwipunek, a gracze dzielić taktykami. Tylko ścisła współpraca umożliwia wypełnienie celów Misji i przeżycie kolejnego dnia. Potyczki z Zombie to świetna zabawa, ale musicie również ratować innych Ocalałych, znaleźć pożywienie i broń, zgłębiać sekrety Nekromantów i wiele, wiele więcej!

Po doświadczeniach zdobytych w Zombicide: Czarna Plaga, wasza paczka stanie się najlepszą drużyną do eksterminacji Zombie!

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2019-12-07 dla całej rodziny na długie wieczory autor: Piotr Bajda

Z dużą ostrożnością podchodziłem do pomysłu gry, gdzie musimy walczyć z hordą zombie, szczególnie że chcieliśmy grać całą pięcioosobową rodziną.
Rozgrywka przerosła jednak nasze oczekiwania, bo dzięki charakterowi gry (gra kooperacyjna - wszyscy przeciw zombie) ilość interakcji ogromna. Ponadto mnóstwo śmiechu i radości, gdy udaje się całą rodzinę obronić przed zombiakami.
Gra pasuje jak ulał na dłuższe wieczory jako zabawa rodzinna lub w grupie przyjaciół.
dodano: 2018-05-15 Dobra gra na luźne spotkanie przy piwie. autor: Konrad Parys Parys

Bardzo fajna gra, głównie do luźnych spotkań przy piwku. Ameri pełną gębą, więc nie ma się co spodziewać głębi taktycznej. Losowość jest ogromna, jednak jednocześnie gra daje całkiem sporo satysfakcji, kiedy nasze postaci awansują na kolejne poziomy i zmieniają się w istne maszynki do mielenia zgniłego mięsa. Wykonanie na bardzo wysokim poziomie. Figurki to całkiem fajne wyzwanie modelarskie. Do minusów zaliczył bym fakt, że w pudełku znajdziemy tylko jednego nekromantę i jedną abominację, oraz dwa przedmioty z krypty. W tym względzie zdecydowanie przydała by się większa różnorodność. Na duży plus poczytuję za to podatność na domowe modyfikacje i fanowskie scenariusze. Patrząc po ilości modyfikacji na forum bgg możemy dowolnie kształtować grę pod nasze widzimisię zachowując szkielet rozgrywki. Chciałbyś zagrać zombiakowy tower defense? Proszę bardzo. Chcesz przygodę bardziej surwiwalową? Żaden problem. Znudziło Ci się granie kooperacyjne? Z pomocą śpieszy mod który pozwoli zmierzyć się drużynom bohaterów. Opcji jest całe mnóstwo, a na horyzoncie czeka jeszcze dodatek Wolfsburg.

Podsumowując zombicide to bardzo fajna, prosta i rozluźniająca gra. Nie należy spodziewać się po niej szczególnej głębi, ale nadal pozostaje sympatycznym symulatorem mielenia zombie.