gry planszowe strategiczne > Fotosynteza
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Fotosynteza

Fotosynteza

Gra o sadzeniu drzew i pozyskiwaniu promieni słonecznych.

cena:

125.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: od 30 do 60 min.

wydawca: Wydawnictwo Portal (2018)
projektant: Hjalmar Hach

wersja językowa: polska

Opis


Fotosynteza to najgorętsza gra Gen Con 2017 oraz zwycięzca BGG Buzz na Essen 2017 – teraz w polskiej edycji! Fotosynteza to przepiękna gra rodzinna, w której promienie słoneczne pozwalają drzewom rosnąć i rozwijać się w bujne zagajniki. Posadź swoje drzewa mądrze, spraw by cień twojego lasu spowalniał plantacje innych graczy i nie zapomnij, że w ciągu dnia słońce krąży wokół planszy!

Zawartość pudełka:

Instrukcja
Plansza główna
Kafelek słońca
4 żetony obrotu słońca
4 plansze graczy
1 znacznik pierwszego gracza
24 żetony punktacji
4 znaczniki Punktów Światła
24 żetony nasion
32 Małe drzewa
16 Średnich drzew
8 Dużych drzew

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2018-12-29 Prześliczna gra logiczna autor: rhoman

Gry logiczne zazwyczaj kojarzyły się z dwiema rzeczami:
1. Są to gry dwu osobowe
2. Są to gry zazwyczaj brzydkie i abstrakcyjne (np. słynna seria Gipf)
Na szczęście w ostatnich latach coraz częściej punkt drugi jest nieprawdą, a w przypadku fotosyntezy nieprawdą są oba punkty.
Fotosynteza na stole wygląda tak że na pewno nikt nie przejdzie obok obojętnie. W pudle dostajemy bardzo ładna planszę i kolorowe drzewka w różnych rozmiarach, do tego rzetony nasion i planszę graczy, całość prezentuje się na prawdę rewelacyjnie. Bardzo dobrze ma się również kwestia klimatu, mechanika gry jest z nim połączona w bardzo przyjemny i w miarę logiczny sposób (drzewa rzucają cień w zależności od położenia słońca i wysokości).
Nie jest to również gra dwu osobowa, w fotosyntezę możemy się świetnie bawić w 2, 3 i 4 osobowym składzie, aczkolwiek największą kontrolę nad plansza i możliwości planowania oferuje oczywiście gra dwuosobowa.
Grę bardzo polecam osobom które szukają nie skomplikowanej gry logicznej która nie wygląda jakby była wydana w poprzednim wieku.
dodano: 2018-07-05 Abstrakt z tematem :) autor: Mikołaj Witkowski

Fotosynteza wpisuje się w trend gier które mają mechanikę podobną do klasycznych gier abstrakcyjnych, ale mają temat, który w dodatku ma sens. Gra jest przepięknie wykonana i obfituje w bardzo ciekawe decyzje strategiczne, mimo tego, że mamy tylko kilka dostępnych akcji, to wybory są trudne, nie tylko trzeba myśleć o swoich drzewach ale też i o tym jak możemy zasłonić słońce przeciwnikowi (lub on nam). W dodatku słońce okrąża plansze, więc ustawienie bardzo korzystne dla nas w jednej turze może być zgubne w kolejnej. Mimo to tury mijają szybko a rozgrywka jest bardzo emocjonująca. W przeciwieństwie do innych gier z tego gatunku, Fotosynteza dobrze działa dla 2-4 graczy. Bardzo gorąco polecam!