gry planszowe strategiczne > The Expanse Board Game
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu The Expanse Board Game

The Expanse Board Game

Gra stworzona w oparciu o popularny serial telewizyjny.

cena:

209.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
czas gry: od 45 do 75 min.

wydawca: Wizkids (2017)
nr katalogowy:WZK72927
projektant: Geoff Engelstein

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


The Expanse, a board game based on the Syfy television series of the same name, focuses on politics, conquest and intrigue similar to the board game Twilight Struggle, although with a shorter playing time. The card-driven game uses key images from the show, along with action points and events that allow players to move and place "Fleets" and "Influence".

In more detail, players represent Earth's UN forces, the military of Mars, the rebels of the O.P.A., and the mysterious corporation Protogen Inc. Each player has special abilities that must be maneuvered to gain advantage. Players increase their control over the solar system using characters and events from the universe of The Expanse.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2018-01-03 COIN w kosmosie autor: Sebastian Adamiak

Marketing stworzony wokół tej gry porównywał ją do Zimnej Wojny. Była to prawda, ale dużo zostało zaczerpnięte też z wojennej serii GMT – COIN. Karty wydarzeń pojawiają się na torze i to stamtąd, a nie z ręki będziemy je aktywować w grze. Co więcej nie każda frakcja może użyć każdego wydarzenia, a zagranie karty na punkty akcji, daje możliwość użycia eventu przez przeciwników. Tor inicjatywy dyktujący pierwszeństwo przy używaniu wydarzeń granych przez przeciwników również przypomina rozwiązania użyte w serii COIN.

Gra jest szybka i emocjonująca. Karciany system bardzo dobrze działa, a wraz z postępem rozgrywki nasze możliwości stają się większe i dochodzi do coraz poważniejszych tarć między frakcjami. Gra jest skupiona na próbach politycznego przejęcia kontroli nad bazami w Układzie Słonecznym, ale walki między kosmicznymi flotami również się zdarzają.

Świetnym pomysłem było wzmocnienie najsłabszego gracza kartą Rocinante. Pierwotnie może wydawać się, że nie robi ona nic wielkiego w tej grze, ale dobrze użyci bohaterowie serialu, mogą przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Klimat jest w grze mocno wyczuwalny. Konkretne karty są mocno powiązane ze swoim działaniem, a ogólny pomysł na rozgrywkę bardzo dobrze pokazuje, znane z pierwowzoru polityczne zamieszania rozgrywane w cieniu Floty Wojennej Marsjańskiej Republiki Kongresowej.

Na chwilę obecną jestem The Expanse Board Game zauroczony, a cała trójka moich przeciwników jest chętna na jak najszybszy rewanż. Podobieństwa do fenomenalnej serii COIN, szybkość rozgrywki i strategiczna głębia!