gry planszowe strategiczne > Cosmic Encounter
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Cosmic Encounter

Cosmic Encounter

Zbuduj galaktyczne imperium. Gra polityki, walki, sojuszy i dominacji.

cena:

249.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 5
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Fantasy Flight Games
nr katalogowy:CE01

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


In the depths of space, the alien races of the Cosmos vie with each other for control of the universe. Alliances form and shift from moment to moment, while cataclysmic battles send starships screaming into the warp.

Players choose from dozens of alien races, each with its own unique power to further its efforts to build an empire that spans the galaxy. Many classic aliens from earlier editions of this beloved game return, such as the Oracle, the Loser, and the Clone. Newly discovered aliens also join the fray, including Remora, Mite, and Tick-Tock.

This classic game of alien politics returns from the warp once more. It features 50 alien races, flare cards to boost their powers, 100 plastic ships, a host of premium components, and all-new tech cards that let players research and build extraordinary technological marvels!

No two games are the same!

Components
Rulebook
1 Warp Token
5 Player Colony Markers
1 Hyperspace Gate
25 Player Planets (5 per player)
100 Plastic Ships (20 per player)
50 Alien Sheets
20 Destiny Cards
72 Cosmic Cards
50 Flare Cards
20 Tech Cards
42 Cosmic Tokens
7 Grudge Tokens
1 Genesis Planet
1 Lunar Cannon Token
1 Prometheus Token
1 Alternate Filch Flare

Często kupowane razem z Cosmic Encounter:Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-01-16 autor: hastati

Rewelacyjna gra, ale nie dla wszystkich.
Opiera się na dużej interakcji między graczami (często negatywnej) dlatego nie nadaje się dla każdego towarzystwa. Trzeba mieć grupę, która ma dystans do siebie, potrafi sobie docinać i nie ma nic przeciwko, żeby zdradzić drugą osobę w następnej turze;). U nas zawsze są krzyki i groźby, a na końcu wszyscy wychodzą z uśmiechami na twarzach opowiadając sobie nawzajem co lepsze sytuacje
Nie da się wiele zaplanować, każda tura może nas zaskoczyć obracając sytuację o 180 stopni. Z reguły nie da się wygrać samemu, trzeba mieć sprzymierzeńców.
Najciekawsze jest to, że obcy, którymi gramy nie są w ogóle zrównoważeni mocami i w tym tkwi sedno gry. Gracze są zmuszeni do równoważenia, niektórych umiejętności przeciwników zawiązując sojusze.
Do gry są potrzebni gracze otwarci i potrafiący żartować w przeciwnym razie tzw. mruki lub osoby biorące wszystko do siebie mogą zepsuć rozgrywkę.
Gra ma proste zasady, potrzebna jest przynajmniej jedna osoba dobrze znająca angielski, aby przetłumaczyć moce obcych, które są często dosyć "zamotane". Reszta kart łatwy angielski.
dodano: 2014-04-09 Obcy vs Obcy autor: Corqan

Cosmic Encounter jest grą, w której wcielamy się w postać kosmity i próbujemy podbić planety innych obcych. Rozgrywka jest dość szybka do godziny i stosunkowo prosta. Wybieramy planetę, którą chcemy zaatakować, prosimy o pomoc, rzucamy karty i sprawdzamy kto wygrał. Wydaje się trywialne, ale dzięki różnorodności w zdolnościach kosmitów, gamie różnych kart oraz dużej ilości blefu pojedynki z prostej bitwy potrafią się zmienić w epickie starcia. Wykonanie elementów jest poprostu wspaniałe. Piękne grafiki obcych, kapitalnie wydane planety i statki, karty bardzo dobrej jakości.
Gra ma jedną cechę, o której należy wspomnieć - potrafi naprawdę zdenerwować (dla mnie jest to atut). W tej grze po prostu trzeba grać wrednie. Zdrady, oszustwa i kłamstwa to jest chleb powszedni w świecie Cosmica. Dlatego nie można grać z ludźmi nerwowymi, czy osobami które się łatwo obrażają.
Jest to jedna z moich ulubionych gier, bardzo często razem ze znajomymi wracami do tej gry i pomimo rozegrania olbrzymiej ilości gier, ani troche nam się nie nudzi. Dzięki gigantycznej liczbie kosmitów (50, a są jeszcze dodatki z nowymi kosmitami) 2 gry nigdy nie wyglądają podobnie. Jest to gra, którą albo się kocha albo nienawidzi. Dla mnie jedna z najlepszych pozycji na rynku.
dodano: 2011-07-11 ciekawa gra autor: Marcin Milczarek

Cosmic Enconter jest kosmiczna strategia w której gracze są przedstawicielami rożnych ras chcącymi podbić kosmos.

Wiec na wstępie jest to bardzo wciągająca i często zaskakująca gra strategiczna o podboju, w pudełku znajdziemy wiele elementów, karty walki, technologie, ogromna ilość kart ras obcych a jest ich aż 50 a w dodatkach jeszcze więcej, sporo dobrze wykonanych znaczników, tokenów i innych elementów w tym statki kosmiczne, i tu jedyne zastrzeżenie jakie mam do tej gry statki kosmiczna są bardzo dobrze wykonane (maja postać latających spodków) ale nie ma żadnej różnorodności wszystkie są takie same dla wszystkich ras , różnią się tylko kolorem, niektóre rasy troszkę modyfikują wartość statków ale to jest tylko techniczna różnica.

Dalej , wiec sama gra, każdy z graczy zaczyna z pięcioma planetami na których rozkłada 20 statków, wygrana polega na stworzeniu pięciu koloni na planetach przeciwników, walki wyglądają na początku prosto ale okazuje się ze na prawdę można namieszać w grze, atakując kogoś możesz zaprosić innych graczy do ataku na kogoś w tym samym czasie obrońca też może zaprosić innych do obrony. Walkę rozstrzyga się poprzez karty walki na których są wartości siły ataku, dochodzą karty pomocy zwiększające atak, oraz rożne karty specjalne jak na przykład Negocjacja, jest to bardzo ciekawa karta bo można wynegocjować np założenie koloni bez walki. W grze ogromny udział biorą karty rasy obcych które posiadają gracze , gdyż każda rasa ma swoje specjalne zdolności np siłą statku to 4 zamiast 1 punktu, zamiana karty ataku z przeciwnikiem.

Na koniec podsumowanie Cosmic Encounter jest ciekawa gra dla wielu graczy która mogę polecić z czystym sercem, jest ona wciągająca i dostarcza dużo zabawy, mam dwa zastrzeżenia do niej , pierwsze to to co pisałem wcześniej czyli nudne statki kosmiczne, a drugie ze zabawa zaczyna się przy większej ilości graczy, wiec praktycznie jesli masz z kim grać to ta gra jest idealna na długie wieczory i długie noce grania.