gry planszowe strategiczne > Ingenious 2 edycja
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Ingenious 2 edycja

Ingenious 2 edycja

Proste reguły, genialna gra

cena:

129.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Fantasy Flight Games
projektant: Reiner Knizia

wersja językowa: angielska
instrukcja: polska

Opis w serwisie BGG

Opis


Ta gra to unikalne połączenie prostych zasad z elementami logiki i szczęścia.

Zadaniem gracza jest dokładanie żetonów na sześciokątnej planszy. Reguły dokładania są takie same jak w dominie. Za odpowiednio dołożony żeton przyznawane są punkty, ale niekoniecznie ten kto ma ich najwięcej wygrywa. Grać można nawet samemu, albo w dwie 2-osobowe drużyny.

Jeżeli lubisz gry logiczne, Genial spodoba Ci się na pewno. Dla miłośników domina, jest to pozycja wręcz obowiązkowa.

Najlepsza gra umysłowa 2005 roku według Stowarzyszenia MENSA Najlepsza gra rodzinna 2006 według największego na świecie serwisu gier planszowych Boardgamegeek.com. Finalista Best Abstract Game Games 100 2004 Finalista Game of the Year Germany 2004 Finalista International Gamers Award 2004 Finalista Deutscher SpielePreis (piąte miejsce) 2004

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2010-11-22 super gra logiczna autor: lb_lb

Ingenious travel to uproszczona wersja pełnej wersji gry Ingenious. Wykonanie jest na wysokim poziomie i w w grę można grać w pociągu lub samochodzie. Rozgrywka jest rewelacyjna i emocjonująca i wymaga dużo główkowania, a końcowe liczenie punktów jest odmienne od większości planszówek. Tylko równomierne pozyskiwanie poszczególnych kolorów gwarantuje zwycięstwo. Zaróno wersję podróżną jak i zwykłą warto posiadać w swojej kolekcji
dodano: 2010-09-09 autor: Leser

"Genialnie prosta, po prostu genialna" - w tych słowach w zasadzie spokojnie można opisać tę grę. Zasady są do wytłumaczenia w minutę, gra się bardzo szybko i przyjemnie. Nie jest to może gra logiczna pisana przez wielkie "L", czynnik losowy ma tu swoją rolę. Jednak w przeciwieństwie do innych gier logicznych, rozgrywka jest dużo lżejsza, mniej "szachowa" i wymagająca. Jednocześnie jednak miejsca na podejmowanie decyzji jest na tyle wiele, że i zaawansowani gracze powinni dać się namówić na partyjkę. Naprawdę gorąco polecam!
dodano: 2009-09-14 Hmm.... autor: monga

bardzo ciężko mi tę grę ocenić, cały czas mam wrażenie, że nie dostrzegam czegoś, co w niej jest, że coś gdzieś mi umyka To w końcu niemożliwe, żeby gra którą się zachwycają prawie wszyscy była taka nijaka, a na chwilę obecną tak właśnie ją odbieram. Nie uważam, żeby była zła, ale też nie widzę w niej nic co czyniłoby z niej grę świetną.

Każdy na stojaku posiada 6 elementów, z których każdy składa się z dwóch połączonych ze sobą jednym bokiem hexów. Na każdym z hexów znajduje się symbol w jakimś kolorze. W swoim ruchu dokładamy nasz element tak, żeby stykał się na planszy z innymi identycznymi symbolami. Po dołożeniu elementu dostajemy punkty za to, z jak długimi liniami (we wszystkich 5-ciu kierunkach) składającymi się z tego naszego symbolu styka sie dokładany element i przesuwamy u siebie lokalnie znacznik punktacji w odpowiednim kolorze. Najważniejsze czego trzeba pilnować w grze to równomierne układanie wszystkich rodzajów symboli/kolorów gdyż na końcu gry wygrywa ten kto ma najwięcej w swmoim najsłabszym kolorze - np. Ten kto ma po 4-5 puntów w każdym z kolorów wygra z takim co we wszystkich ma po 15, a w jednym tylko 3.

O ile losowość mi bardzo w grach nie przeszkadza, to w tej grze mnie irytuje. Decyzje są prawie zawsze oczywiste co i gdzie położyć. I tak gra się aż się zapełni cała dostępna plansza (gra jest dobrze skalowalna - w zależności od liczby graczy zmienia się rozmiar planszy).

Pomimo, że akurat ja nie jestem tą pozycją zachwycona, to jednak z dużym prawdopdobieństwem kupując ją prawie każdy będzie zadowlony. Widząc jaką popularnością cieszył się mój egzemplarz na Gratislavii, ilu było chętnych na niego podczas tzw. Math Trade'a jestem przekonana, że prawie każdemu gra się spodoba, a jeśli nie - to nie będzie miał problemów z odsprzedaniem jej komuś innemu :)

A ja cały czas mam nadzieję, że uda mi się dostrzec w niej to coś, co spowoduje, że będę chciała kupić ją drugi raz.


dodano: 2009-09-01 OK autor: kasiaciepal

Gra nie jest zła, moja ocena wynika z faktu, że nie umiem się odnaleźć w grach logicznych. Szukam odskoczni w logicznych, a potem szybko stwierdzam, że są dla mnie za nudne i to nie mój typ gier. Grę kupiłam, zagrałam z 5 razy, za każdym razem chciałam się upewnić, że to jednak nie to i puściłam w świat. Wykonanie ok, instrukcj też. Dokładamy symbole obok siebie, musimy mieć na uwadze, żeby robić to równomiernie, bo ten co jest najbardziej w tyle może spowodować, że przegramy, wcale nie chodzi o to by być jednym lub kilkoma najdalej na torze pkt, a chodzi o to by ostatni był jak najdalej. Dokładamy po kolei symbole, pamiętamy, by rozłożyć je równomiernie. Gra się kończy gdy na plaszy nie ma już miejsca. Patrzymy który symbol na torze pkt jest jako ostatni bliżej mety i ten wygrywa. Gra może się podobać i wiem że się podoba. Ale mi osobiście tak średnio. Mam już kilka gier w kolekcji i to nie jest tytuł do którego bym wracała.
dodano: 2009-01-30 Idealna gra logiczna? autor: casper

Może nie idealna, ale na pewno jedna z najlepszych gier logicznych. Wykonanie stoi na wysokim poziomie. Jakość materiałów jest bardzo dobra, również instrukcja jest napisana w przystępny sposób. W skrócie w grze chodzi o to, żeby dwuczłonowe kafelki z różnokolorowymi symbolami okładać tak, aby te symbole tworzyły linie. Im dłuższa linia, tym więcej punktów dostaje gracz. Punkty podlicza się osobno dla każdego symbolu, a wygrywa ten, który ma najwięcej punktów dla swojego najsłabszego symbolu, czyli dość podobnie jak w Eufracie i Tygrysie tego samego autora. Grę charakteryzują proste i łatwe do wytłumaczenia zasady, które przekładają się na bardzo ciekawa rozgrywkę. Gra się szybko, nie ma przestojów, całkowity czas gry tez nie jest zbyt długi. W grze występuje pewna losowość, kolejne kafelki dobiera się losowo z woreczka, co z jednej strony powoduje, ze każda rozgrywka jest inna, z drugiej stopień losowości jest na tyle niski, ze zwycięża się nie dzięki lutowi szczęścia, a logicznemu myśleniu. Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych gier Reinera Knizia, gorąco polecam!!!