gry planszowe strategiczne > Palais Royal
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Palais Royal

Palais Royal

Walka o wpływy w królewskim pałacu

cena:

119.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Hans-im-glueck
projektant: Xavier Georges

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: polska

Opis


Palais Royal to gra oparta generalnie na zasadzie większości. Każdy z uczestników dysponuje służącymi, których umieszcza w odpowiedni sposób w dziewięciu częściach pałacu. W swej turze gracze podejmują akcje w oparciu o liczbę sług dostępnych w każdej lokacji. Jeśli ktoś ma na przykład trzech służących w mennicy, otrzymuje trzy sztuki złota. Ponadto, uczestnik posiadający większość służących w danym miejscu otrzymuje zwykle dodatkową akcję.

Niektóre z pomieszczeń pozwalają na dodawanie nowych służących lub przemieszczanie ich z jednej lokacji do drugiej. Celem jest zdobywanie złota oraz królewskich pieczęci, a następnie wykorzystywanie ich do werbunku dumnych szlachciców oczekujących w pałacowym parku. Pod koniec gry staną się oni głównym źródłem punktów zwycięstwa.

Niektórzy szlachcice pozwalają przełamać równowagę w pomieszczeniach pałacowych, są też karty z przywilejami zapewniające premie tej samej natury. Można je także zachować na ręku, aby zyskać punkty.

 

Zawartość pudełka:

  • plansza przedstawiająca pałacowy park;
  • 9 pomieszczeń pałacowych;
  • 33 złote monety (12 x 3, 21 x 1);
  • 42 żetony szlachciców;
  • 36 kart przywileju (4 razy po 9 różnych kart);
  • 100 drewnianych służących w 4 kolorach;
  • 4 karty pomocy graczy;
  • instrukcja.

 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-10-09 dobra gra autor: arhain

Pierwszy raz grałam w Palais Royal dawno temu, była to dwuosobowa partia, której nie dokończyliśmy, bo gra nas mocno znudziła. W tym roku zachęcona zachwytami znajomego postanowiłam dać jej drugą szansę i zdecydowanie tego nie żałuję. PR na 3 i 4 graczy działa po prostu znakomicie. Losowe ułożenie komnat Wersalu sprawia, że pomimo wymuszanej przez grę koncentracji na kilku z nich, każda partia wygląda nieco inaczej. Nie można też powiedzieć, że ogród jest jedyną drogą do zwycięstwa, jeśli włożę nieco wysiłku, spokojnie mogę wygrać także na kartach przywilejów.

Jeśli chodzi o wykonanie, to Hans im Glueck jak zawsze nie można nic zarzucić. Karty są świetnej jakości, nie do zgrania, a kartonowe elementy też mają wyjątkową wytrzymałość (żadnego ścierania czy rozwarstwiania).

Dla kogo jest ta gra? Dla graczy zaawansowanych jako wstępniaczek na wieczór (godzinna, lekka rozgrywka) lub dla "aspirujących" graczy, jako kolejna pozycja po Wsiąść do Pociągu czy Kolejce.
dodano: 2011-01-31 Niesamowity dwór autor: Piotr Czuba

To jest bardzo dobra gra. Jest lekka i dodatkowo familijna. Brak większych znaczących interakcji może być zaletą. U mnie rodzina nie zawsze ma ochotę na twardą rywalizację. Gra zachwyca grafiką i jakością wykonania. Nasz najstarszy syn mocno angażuje się w rozgrywkę.
Wykonanie pomocników jest bardzo efektowne. Mechanika bardzo dobrze oddaje to co w tej grze należy robić. Najważniejszym elementem jest pozyskiwanie arystokratów. Aby to zrobić należy mieć pieniądze, oraz odpowiednie pieczęcie. Te zdobywają nasi pomocnicy. Należy się przemieszczać w zamku w celu zdobywania tych rzeczy i potem werbowania Arystokratów którzy przebywają w królewskim ogrodzie.
POLECAM jako bardzo dobrą lekką strategię (o małej losowości) i jako grę familijną
dodano: 2009-04-15 Super eurogra autor: pogons

Nie dawno nabylem u Was gre PR i po kilku rozgrywkach chciałbym się pkusić o mała recenzję. Od razu po otwarciu pudełka nasuwa się porównanie do Stone Age którego ma mój znajomy. Gra jest naprawde ładnie wydana, gruby karton sprawdza sie i elementy po kilku grach nadal sa jak nowe, a klimatyczne grafiki mają za zadanie wprowadzić nas w XVIII wieczny Paryż. Gracze wcielają się w szlachte która probóje róznymi siłami, najczęsćiej przekupstwem, pozyskać stronników. Brzmi smakowicie? I tak rzeczywiście jest! Wysyłamy wlasnych służących do różnych miejsc a to po pieniądzę a to po pieczęci i jeśli uzbieramy określoną ilość szlachcic jest nasz. Brzmi może to troche zawile ale gra jest banalnie prosta, jednak kilka drug strategii posiada. Można szybko kupować tanich stronników lub iśc w droższych, można też kupować specjalne karty strategii. Na pewno świetnie się skaluje i to jest wielki plus oraz to że czas rozgrywki nie przekracza półtorej godziny. Jednak łyzka dźiegciu też sie znajdzie - w zasadzie nie ma w tej grze interakcji. Jedny momnet to podebranie upatrzonego szlachcica i...to wszystko niestety. W zasadzie każdy z graczy robi coś dla siebie ale czy będzie to wadą to ju zależy od graczy. Czuć delikatny downtime ale da sie przeżyć i nie wplywa to znacząco na ocene końcową. Polecam!