gry planszowe strategiczne > Top Kitchen
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Top Kitchen

Top Kitchen

Familijno-ekonomiczna gra planszowa, która przeniesie Ci w świat profesjonalnej gastronomii.

cena:

164.90 139.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: od 45 do 70 min.

wydawca: Quantum Games (2016)
projektant: Mariusz Milewski

wersja językowa: polska

Opis


Wciel się w szefa kuchni - zarządzaj menu eleganckiej restauracji, kupuj najlepsze składniki i sprzęty kuchenne. Gotuj wykwintne potrawy i serwuj je z aromatycznymi przyprawami. Zdobądź najwięcej punktów prestiżu i wygraj.

To jedyna taka gra planszowa, która w sposób kompleksowy podchodzi do tematu profesjonalnej kuchni. Dzięki niej możesz poczuć się jak prawdziwy mistrz noża i patelni, czy uczestnik popularnych kulinarnych programów telewizyjnych! Rozgrywka toczy się na planszach, a gracze używają różnego rodzaju kart oraz rzucają kolorowymi kośćmi reprezentującymi składniki kulinarne na specjalnej patelni.... Gra, dzięki przystępnym zasadom i emocjonującej rozgrywce, dostarczy inteligentną zabawę dla całych rodzin na długie godizny.

Zawartość pudełka:
1 plansza marketu
4 plansze graczy
1 patelnia
4 podstawki na karty
90 kości k6
54 żetony monet
8 znaczników graczy
1 znacznik rundy
76 kart akcji
64 karty menu
16 kart przypraw
instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-11-17 losowość i niewiele więcej autor: petina

niestety po zobaczeniu gry na wspieram.to, tematyka gotowanie i ta patelnia zauroczyły mnie. pierwsza rozgrywka pokazała, iż gra jest całkowicie losowa (bardziej niż catan czy king of tokyo). Nie czuliśmy ani emocji ani przyjemności z 1 rozgrywki w 2 os. Daliśmy grze jeszcze drugą szansę, kolejna rozgrywka w 3 os. i niestety to samo. Wszystko zależne od rzutów kośćmi. Mechanika nas nie powaliło, klimatu gotowania też nie wyczuliśmy.
dodano: 2017-09-27 Rodzinne gotowanie autor: AdamLodz

Gra polskiego autora o walce wśród kucharzy o laur najlepszej restauracji. W grze wcielamy się w postać kucharza, który dba zarówno o przygotowywanie potraw jak i zakupy potrzebnych artykułów:mięsa, ryb czy warzyw. Towary, które nabywamy posłużą nam do przygotowania wylosowanych uprzednio dań, za które, jeśli uda nam się je przygotować otrzymamy pieniądze oraz punkty prestiżu. Jeśli nam się nie uda przygotować tych potraw to niestety stracimy punkty prestiżu.
Gra jest oparta na kostkach, którymi rzucamy do ślicznej patelni, w celu osiągnięcia założonych wyników na kościach (aby przyrządzić potrawę musimy spełnić wymagania opisane na każdej z kart).
Ze względu na dość dużą losowość, grę polecam raczej do rodzinnych rozgrywek, gdzie każdy z osobna będzie sobie przyrządzał potrawy, które przypadły mu na rękę (z 5 losowo wybranych zostawiamy co najmniej 3). Moim zdaniem doświadczeni gracze nie są targetem tej gry. Dzieci podczas rozgrywek z rodzicami na pewno nauczą się odpowiedniego zarządzania pieniędzmi, które podczas fazy zakupów, bardzo szybko potrafią ubywać, ze względu na szybko rosnące ceny na najbardziej poszukiwane produkty.
Mnie ta gra przyciągnęła dość dobrym wykonaniem: czytelna plansza do gry, patelnia jako dice tower, podstawki na karty i mnóstwem kosteczek. Mechanicznie po prostu rzucamy kośćmi, które można modyfikować jeśli mamy odpowiednie karty ulepszeń. Jednak nie ma tych kart na tyle dużo, aby zmniejszyć tę losowość w znacznym stopniu. Nie jest to gra na miarę kościanych gier Stefana Felda: Zamki Burgundii czy Wyrocznia delficka. Jednak gra mi się w nią naprawdę przyjemnie i do rodzinnych gier polecam.
p.s
Odrobina negatywnej interakcji w grze dodaje jej dodatkowego kolorytu.