gry planszowe strategiczne > El Gaucho (edycja polska)
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu El Gaucho (edycja polska)

El Gaucho (edycja polska)

Kościane rodeo.

cena:

149.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Egmont (2016)
projektant: Arve D. Fuhler

wersja językowa: polska

Opis


Gracze są południowoamerykańskimi hodowcami bydła. Wysyłają swoich gauchów na Pampę albo do miejsc specjalnych, aby zdobyć jak najwięcej krów. Wszystkie akcje w grze wymagają użycia kostek, które dobierane są z kościanego rodeo. Losowość jest jednak mocno ograniczona, ponieważ każdy wynik da się wykorzystać na wiele sposobów. Zdobyte krowy muszą być układane w zestawy - według koloru i w odpowiedniej kolejności. Zebranie dużych stad nie będzie więc łatwe, tym bardziej że w okolicy kręcą się złodzieje bydła.

"El Gaucho" jest eurogrą o średnim stopniu trudności. Interesująca kostkowa mechanika, intuicyjne zasady i różnorodność wyborów taktycznych sprawią, że świetnie będą się przy niej bawić zarówno doświadczeni gracze, jak i osoby chcące dopiero poznać bardziej zaawansowane gry planszowe.

Argentum Verlag to znane i cenione niemieckie wydawnictwo, specjalizujące się w grach dla zaawansowanych graczy. Arve D. Fühler jest autorem, którego gry są wydawane przez największe niemieckie wydawnictwa. "El Gaucho" to jego najpopularniejsza gra.

Zawartość pudełka:
1 plansza
4-częściowe ogrodzenie
60 kafelków bydła
4 znaczniki punktacji
4 żetony worków z pieniędzmi
32 pionki gauchów
9 kostek
1 znacznik gracza startowego

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2020-08-01 Klimatyczna eurogra autor: MaJaSw

Jest to worker placement osadzony w klimacie dzikiego zachodu. Zdobywamy punkty za krowy -przez cala gre powiekszamy swoje stada i sprzedajemy je. Gra wyglada bardzo orginalnie - jest "prawdziwa" zagroda w obrebie ktorej rzucamy kostkami - po kolei kazdy gracz wybiera swoja kostke z dana liczba oczek ktora pozwala mu wykonac konkretna akcje - np bedzie mogl ukrasc komus krowe, albo spieniezyc swoje krowy wczesniej itp. Rysunki krow na kafelkach sa przesympatyczne i z humorem. Gra ma dosc proste zasady, trwa okolo godziny, gralismy zawsze w 4 osoby. Wg mnie bardzo sympatyczne euro. ALE jesli ktos nie lubi euro, to odradzam - kolezanka lubiaca przygodowki, fanka brzdeka - omal mi sie nie zanudzila przy stole :> takze nie dla kazdego. Na mojej polce gra zostaje. Fanom lzejszych euro polecam :)