gry planszowe strategiczne > Troyes (edycja polska)
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Troyes (edycja polska)

Troyes (edycja polska)

Cztery wieki historii średniowiecznego miasta w złożonej grze strategiczno-ekonomicznej.

cena:

149.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:wydawca: Rebel.pl
projektant: Alain Orban , Xavier Georges , Sebastien Dujardin

wersja językowa: polska

Opis


Akcja gry toczy się w tytułowym Troyes - średniowiecznym mieście położonym nad Sekwaną w Szampanii.

To oryginalna gra strategiczna, w której uczestnicy wcielają się w zamożne rodziny zaangażowane w rozwój tego francuskiego miasta.

Używając swych wpływów, staramy się oddziaływać na trzy główne dziedziny związane z funkcjonowaniem Troyes: wojskową, religijną i cywilną. Obsadzając pionki w lokacjach określonego typu, otrzymujemy pule kości w różnych kolorach. Obrazują one siłę roboczą oferowaną przez mieszkańców miasta, którą możemy spożytkować na rozmaite sposoby: w handlu, przy budowie katedry, czy też przy zwalczaniu rozmaitych wydarzeń, z którymi boryka się miasto.

Celem rywalizacji jest podjęcie takich działań, które przyniosą nam największą sławę w mieście, obrazowaną przez zgromadzone punkty zwycięstwa.

Unikalność każdej rozgrywki gwarantują:

ukryte role poszczególnych graczy, które informują, za co się zbiera punkty na koniec rozgrywki;
losowe wykładanie kart akcji, które się ujawnia w trzech pierwszych turach;
losowy dobór wspólnych wrogów, z którymi trzeba się zmierzyć przez rozpoczęciem normalnej tury.
Z jednej strony obecność kostek zapewnia element losowy, ale z drugiej zostały one tak wplecione w mechanikę gry, że "Troyes" nadal pozostaje grą strategiczną, w której najważniejsze jest planowanie. Gra zachowuje przy tym ogromną regrywalność. To wszystko, z doskonale zaprojektowanym skalowaniem i oryginalnością mechaniki sprawia, że Troyes to gra, która od lat podbija serca graczy.

Uwaga! W każdym egzemplarzu znajduje się zestaw kart promocyjnych:
oraz zasady umożliwiające prowadzenie rozgrywki w trybie dla jednego gracza (solo).

Zawartość pudełka:

denary w trzech nominałach (1 ×24, 5 ×12, 10 ×4)
plansza
żetony punktów zwycięstwa
24 kostki w 4 kolorach
56 znaczników mieszkańców w 5 kolorach
90 drewnianych sześcianów w 5 kolorach
8 drewnianych krążków
9 kart aktywności
16 kart zdarzeń
6 kart postaci
1 karta gracza rozpoczynającego
6 kart pomocy

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-10-01 Zakręcona jak baranie rogi :) autor: Michał Hartleb

Gra jest niesamowita. Z jednej strony każda z zasad z osobna jest prościutka, plansza nie jest zbyt skomplikowana, cel gry jest oczywisty (punkty zwycięstwa). Rozmieszczamy robotników, rzucamy kostkami, rozdysponowujemy uzyskane wyniki, znowu rzucamy kostkami - proste. Ale opcji i współzależności jest tyle, że gra szybko zaczyna przypominać (zwłaszcza przy 3-4 graczach) młyńskie koło, które kręci się coraz szybciej i szybciej. Czy warto teraz wydawać tę żółtą "6", czy może lepiej podkupić przeciwnikowi jego białe kostki? Ale wtedy przeciwnik może podkupić nasze, a poza tym owszem, rozbudujemy sobie katedrę, ale w następnej kolejce może nam braknąć złota. A jeśli złota nam nie braknie, to z kolei czy na pewno damy rade obronić się przed najeźdźcami, jeśli przeciwnicy zdecydują się ich do nas przepuścić? Głowa paruje, opcje i manewry zmieniają się z minuty na minutę. A dodatkowo regrywalność gry i ilość opcji jeszcze zwiększa fakt, że co grę mamy inny układ kart akcji (wykłada się ich 9 z dostępnych 27, a z dodatkowymi bodajże 30). Zdarza się lekki downtime, gdy któryś z graczy zbyt długo myśli, ale taki już chyba urok większości euro, poza tym to czynnik ludzki, a nie wina gry - raczej jej zaletą jest, że zmusza do myślenia. W każdym razie gra na pewno warta umieszczenia na półce i zagrania, i to sporo więcej niż raz.
dodano: 2017-09-06 Jedno z najlepszych koscianych euro autor: Piotr Wołoszun

Doskonale euro z nowatorska mechanika podkupowania kosci. Bardzo fajny dice placement ze spora dawka interakcji. Swietnie sie sprawdza na 2(najlepiej?) oraz 3 osoby. Wg mnie zupelnie nie dziala w 4 osobowym gronie.

Warto zaopatrzyc sie w dodatek z nowym zestawem kart akcji