gry planszowe rodzinne > Kaleidos Junior
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Kaleidos Junior

Kaleidos Junior

Gra dla całej rodziny w której liczy się spostrzegawczość

cena:

86.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 10
wiek: od 4 lat
czas gry: ok. 20 min.

wydawca: Rebel.pl (2016)
projektant: Spartaco Albertarelli

wersja językowa: polska

Opis


Zasady "Kaleidos Junior" zostały przygotowane w taki sposób, by podczas jednej rozgrywki udział mogli brać dorośli jak i dzieci w dowolnym wieku. Dla wszystkich gra będzie stanowiła wyzwanie i wcale nie tak łatwo będzie im wygrać!

Na czym to polega?

Gracze mogą grać w zespołach lub indywidualnie. Każdy zespół wykorzystuje własny zestaw rysunków (zestawy są takie same dla każdego), a celem jest znalezienie jak największej liczby przedmiotów spełniających dany warunek!

Za pomocą specjalnego koła losujecie, czego będziecie w tej rundzie szukać. Może to być na przykład coś wydzielającego zapach! Albo zrobionego z drewna! A może coś co się rusza... Albo coś na literę B!

Czasu macie tyle, ile zajmuje przesypanie się piasku w klepsydrze. Następnie wszyscy omawiają wybory innych graczy i muszą dobrze uzasadnić swój wybór, jeśli chcą dostać swoje punkty zwycięstwa!

- Piłka się rusza!

- Nie, no hej... sama z siebie się nie rusza.

- No dobrze, ale ten króliczek pod szafką to chyba się zalicza?

- Toż to pluszowa zabawka!

- No jak to pluszowa zabawka! Przecież ten wielki Pan Królik to żywa postać, a nie pluszak! Zresztą sam masz go zaznaczonego na swojej planszy!

W zależności od wieku graczy możemy grać na dość proste w identyfikacji kategorie lub już trudniejsze literki. Najstarsi mogą wybrać najtrudniejszy wariant, w którym należy zapisywać dostrzeżone przedmioty zaczynające się na wylosowaną literę.

Osoba, która ma najwięcej punktów zwycięstwa po pięciu rundach (każda runda rozgrywana jest na innej planszy), wygrywa!


Zawartość pudełka:

16 ilustrowanych tablic
1 klepsydra
około 80 znaczników (w 4 różnych kolorach)
1 koło
instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-02-12 Gra dla dzieci, ale dorośli tez się bawią autor: minja

Gra jest momentami wymagająca i wcale nie taka prosta. Znalezienie odpowiedniego przedmiotu potrafi być trudne, a czasu wcale nie jest za dużo. Dodatkowym atutem jest to, ze grę można dostosować do wieku i stwarzać wariacje, które najbardziej nam odpowiadają. Jest element koncentracji, spostrzegawczości, ale również prowadzenia dyskusji motywującej nasze wybory. Myśle, ze wersja "Junior" jest nawet fajniejsza niż regularny Kaleidos. Przede wszystkim jest dla dorosłych i dla dzieci, jest wciągająca i interesująca, ma bardzo ładne komponenty i oprawę graficzna, nie wymaga długiego tłumaczenia zasad, co grając z dziećmi jest wielka zaleta, ani długiego set-up'u. Polecam!