gry planszowe rodzinne > Tokaido Deluxe Edition
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Tokaido Deluxe Edition

Tokaido Deluxe Edition

Kolekcjonerskie wydanei Tokaido

cena:

299.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Hobbity (2016)
projektant: Antoine Bauza

wersja językowa: polska


Opis w serwisie BGG

Opis


The Deluxe Edition is the post-Kickstarter public release of parts of the Tokaido Collector's Edition . It does not have all the character tiles and miniatures available in the Collectors Edition, nor are the character miniatures painted. The Tokaido: Matsuri expansion is also not included in this edition.

This version does include:
- the bigger box of the Collectors Edition
- the giant board of the Collectors Edition
- all cards for Tokaido
- all cards for Crossroads
- 16 character tiles (Tokaido + Crossroads)
- 16 unpainted figurines (Tokaido + Crossroads)
- 5 point markers
- 5 color bases
- metal coins + fabric bag
- soundtrack CD
- Crossroads wooden die
- Tokaido + Crossroads rulebooks

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2016-04-09 Bardzo przyjemna gra familijna. autor: ketman71

Jesteśmy podróżnikami podążającymi z Tokio do Edo (lub na odwrót), po drodze możemy odwiedzać wioski, świątynie, gospody, spotykamy innych podróżników lub relaksujemy się w gorących źródłach. Naszym zadaniem jest wyciągnąć jak najwięcej (punktów) z tej podróży.

Tokaido to prosta (zasady do wytłumaczenia w 10 minut), przyjemna dla oka i bez negatywnej interakcji gra.
Dla lubiących "mózgożerne" tytuły może okazać się trochę zbyt trywialna (choć myśleć i planować trzeba), zatem polecam ją jako dobrą grę na rozgrzewkę lub zakończenie wieczoru. Ciekawa mechanika: ruch należy zawsze do ostatniego pionka na planszy - powoduje, że całkiem łatwo może dojść do sytuacji, w której ktoś ma 3 ruchy pod rząd a inni czekają 3 kolejki.
W grze występuje losowość jednak można ją zminimalizować poprzez dobranie odpowiedniej strategii, dodatkowo każdy podróżnik ma swoje unikalne cechy, które może wykorzystywać na szlaku.

Jeśli chodzi o wykonanie to oceniam je na 5/5: dobre gatunkowo materiały, prześliczne ilustracje i odpowiednio dobrana kolorystyka powodują, że można osiągnąć ZEN od samego przyglądania się elementom :)

Dodatkowo w zestawie delux znajdziemy przepięknie wykonane figurki oraz płytę CD z klimatyczną Japońską muzyką.Gra dla każdego,polecam!
dodano: 2016-03-28 Czyli tam, a może i z powrotem w japońskim wykonaniu autor: bozenka

Długa plansza, a na niej prawie prosta linia jako tor rozgrywki - gdzie tu zabawa, a tym bardziej gdzie jakiekolwiek planowanie. Patrząc na grę i czytając instrukcję ma się wrażenie, że w grze się nic innego nie robi jak po prostu przeskakuje o jedno pole pionki przeciwników. I faktycznie tak jest ale:
- umiejętne "przeskakiwanie" i blokowanie pól powoduje, że gra nie jest jednak to banalna jak by się mogła wydawać i staje się delikatnie taktyczna
- każdy z graczy ma inną postać, która ma swoją unikalną zdolność i determinuje do wykonywania częściej konkretnych akcji, które przynoszą dodatkowe korzyści. Tutaj silnie uwidacznia się "blokowanie", aby te zdolności nie mogły być wykorzystane.
- wersja deluxe ma w sobie dodatek Rozdroża, który wydaję się od samego początku, że jest to podstawowa wersja gry i standardowy element mechaniki. Jest to wielki plus, bo nie wprowadza multum zasad i nie gmatwa rozgrywki, a za to bardzo, bardzo poszerza wachlarz możliwości, bo ponad dwukrotnie.

Jest to z całą pewnością gra familijna pozwalająca w miły i bardzo przyjemny, a w szczególności przyjemny dla oka, sposób spędzić czas. A skoro o oku mowa to patrząc już na zdjęcia widać (rzeczywistość tylko to potwierdza, a nawet przebija), że gra jest przepięknie wykonana. Grafiki i kolorystyka gry począwszy od planszy, kart i wszelkich innych komponentów są tak prześliczne, że wprowadzają do gry taki klimat, że niejednokrotnie nie zależy nam bardziej na zwycięstwie, a na czerpaniu przyjemności z samego uczestnictwa w grze. Szczególną uwagę należy zwrócić na, zawarte w wersji deluxe, figurki postaci. Są bardzo szczegółowe, idealnie przedstawiają te z obrazków, dodają duży, już nie smaczek, a smak wizualny, który jest warty swojej ceny - to już nie kawałek wystruganego drewienka z wersji podstawowej - figurki robią wrażenie. Gra jest przeznaczona dla graczy od 8lat i to jest dobrze oszacowany wiek - dobrze wyćwiczeni 7latkowie też podołają. Jednakże wspomniane blokowanie uwidoczni się raczej u nastolatków i osób dorosłych, i wtedy gra zmieni trochę oblicze.

Gra posiada bardzo fajny, dodatkowy wariant rozgrywki tj.: podstawowe zasady mówią, że gra kończy się w momencie jak wszyscy gracze dotrą do ostatniego, prawego pola na planszy, jednak dla tych którzy chcą się cieszyć grą dłużej mogą kontynuować podróż (bo cała gra jest podróżą) i przejść szlak ponownie wracając do "domu" - "Czyli tam, a może i z powrotem".

Podsumowując - gra jest bardzo przyjemna i familijna, spędza się przy niej miło czas, rozgrywka jest dynamiczna i bez przestojów, zawiera dodatek , który powinien mieć status "must have". Gorąco polecam, choć cena mogło by być trochę niższa.

Radek.