gry planszowe rodzinne > Take it easy
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Take it easy

Take it easy

Wciągająca klasyczna gra w wykładanie i kompletowanie kafelków z liczbami

cena:

79.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 6
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Ravensburger
projektant: Peter Burley

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: niemiecka

Opis


Wydaje się, że to proste: Ułożyć na planszy możliwie jak najdłuższe rzędy w jednym kolorze. Czy to wszystko? Aha, inni też mają ten sam cel... i może to być nawet 6 osób?

Take it easy to gra często porównywana do Bingo, bo i tu i tu wywołuje się liczby, które potem staramy się umieścić na swojej planszy, a za zamknięcie rzędu zdobywa się punkty. Ale na tym porównanie się kończy. Bingo to czysty łut szczęscia, a Take it easy to gra wymagająca odpowiednich umiejętności.

 

Zawartość pudełka 

  • 6x27 sześciokątnych kafelków z liczbami
  • 6 plansz do gry 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2009-10-22 na dżdżysty i leniwy dzień autor: scheherazade

Znam ludzi, którzy potrafią godzinami stawiać pasjanse w komputerze, znam też takich, którzy ten czas wypełniają "Take it easy".

Cel gry: uzyskanie jak największej ilości punktów poprzez odpowiednie ułożenie sześciokątnych płytek z cyframi.
Przebieg gry: Każdy gracz posiada 27 płytek, na których umieszczone są trzy kolorowe linie z trzema cyframi ze zbioru od 1 do 9. Po losowym wybraniu płytki, układa się ją na planszy (każdy gracz posiada własną), ale w taki sposób, aby uzyskać rzędy w jednakowym kolorze/z jednakową cyfrą. Im więcej płytek znajduje się na planszy, tym trudniej utrzymać jednakowe rzędy cyfr. Po zapełnieniu wszystkich 19 pól planszy następuje podliczenie punktów rundy pierwszej: gdy cały rząd (rzędy są pionowe i ukośne: lewostronne, prawostronne) jest w jednym kolorze to mnoży się ilość płytek przez cyfrę narysowaną na linii tworzącej rząd a następnie sumuje się wyniki z pełnych rzędów. Gra kończy się po czterech rundach, a ostateczne wyniki są porównywane między graczami. Oczywiście można też grać samemu, a celem gry staje się poprawienie własnego rekordu.

"Take it easy" ma bardzo proste reguły, jest ciekawa ale nie powala na kolana. W moim odczuciu bardziej nadaje się na zajęcia w świetlicy szkolnej, na naukę prostych działań matematycznych, na zbiórki harcerskie, jako wypełniacz czasu w poczekalniach niż na ambitne spędzanie czasu. Czekając na bardzo dżdżysty i leniwy dzień pozwalam tej grze pokrywać się kurzem.