gry planszowe rodzinne > Marakesz
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Marakesz

Marakesz

Targ dywanów.

cena:

134.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 6 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: Gigamic
nr katalogowy: 101097
projektant: Dominique Ehrhard

wersja językowa: europejska
instrukcja: polska

Opis


Na bazarze krzątanina: to wielki dzień na targu dywanów! Wkrótce ogłoszą najlepszego sprzedawcę! Każdy gracz jest sprzedawcą, który stara się przechytrzyć pozostałych. W turach, każdy gracz rzuca kostką i przesuwa po planszy Assama, organizatora targu. Jeśli Assam zatrzyma się na dywanie przeciwnika, gracz musi zapłacić jego właścicielowi, zanim położy jeden z własnych dywanów obok niego. Po ułożeniu ostatniego dywanu podlicza się wszystkie widoczne dywany oraz te należące do każdego sprzedawcy. Najlepszy gracz wygrywa! Zawartość opakowania plansza 57 dywanów z materiału 40 drewnianych monet 1 figurka sprzedawcy 1 drewniana kostka instrukcja  

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2010-02-11 Latające dywany! autor: tytus

Jeśli szukasz przyjemnej, szybkiej i prostej gry dla zapełniania luk pomiędzy jakimiś dłuższymi rozgrywkami, chcesz w świat planszówkowy wprowadzić nowych znajomych - Marakesz jest tytułem w sam raz dla Ciebie!

Po krótce o regułach: kładziesz dywan w swoim kolorze na jednym z pól dotykających boku pionka, który przesuwasz poprzez wcześniejszy rzut kostką. Jeśli następna osoba stanie na twoim dywanie, płaci ci opłate w wysokości zajętych przez ciebie pól. Ale, ale! Dywany złączone to większy haracz :)

Niby gra zależna od losowości (kostka), ale drogi, które obierzemy, sposób w jaki położymy dywany, jakie damy możliwości następnemu zawodnikowi powodują naprawdę zawzięte partie. Czasem jeden ruch może obrócić się przeciwko nam... Trzeba dobrze oscylować pomiędzy nałożeniem dywanu na wolne pole a na te już zajęte przez innego gracza.

Gra jest naprawdę solidnie wykonana, dywany zrobione są z bardzo przyjemnego materiału, żetony kasy twarde i nie do zniszczenia.

Co najważniejsze - nie było jeszcze osoby, której Marakesz by się nie spodobał, a testowałem go na dzieciakach, osobach 20 letnich, a także starszych. To chyba prawdziwy MUST HAVE wśród pozycji przeznaczonych dla od 2 do 4 osób. 5 gwiazdek.
dodano: 2010-02-09 przyjemna rozrywka autor: malgozary

Bardzo fajna gra rodzinna,w którą zagrać może nawet 6-letni wnuczek z 70-letnim dziadkiem. A to dlatego,że zasady gry są bardzo proste.Wyjątkowość gry to śmieszna kostka z "kapciami"-jedyny element losowy tej gry,wspólny pionek dla wszystkich graczy-czyli figurka Assama i barwne dywaniki,które rozkładamy kończąc wykonanie swojego ruchu.Dywaniki możemy rozkładać trzymając się tylko zasad ustalonych w grze albo po krótkim namyśle utrudniając ruch następnemu graczowi lub zabierając cenne punkty innemu rywalowi nakrywając jego dywanik."Kombinowanie" znacznie czyni rozgrywkę ciekawszą.
dodano: 2010-02-04 Bardzo przyjemna autor: monga

Zasady gdy można streścić w paru zdaniach - na początku tury możemy obrócić pionek Assama w dowolnym kierunku, następnie rzucamy kostką i przesuwamy Assama o określoną na kostce liczbę pól. Jeżeli zatrzymamy się na dywanie przeciwnika - płacimy mu za możliwość skorzystania z jego dywanu :) A płacimy tym więcej im większy jest to dywan - ale to zrozumiałe - wszak luksus kosztuje ;) Jako ostatnią czynność w ruchu wykonujemy położenie swojego dywanu obok Assama - z jednym zastrzeżeniem - nie możemy przykryć w 100% całego innego dywany - mozna przykryć natomiast 2 puste pola, puste pole i pół dywany lub dwie połowy różnych dywanów.

Zdecydowanie mogę tę grę polecić wszystykim wahającym się. Ma bardzo proste zasady, jedna rozgrywka trwa krótko a do tego gra jest oryginalna - dywaniki układane na planszy to zdecydowanie niespotykany na co dzień element w grach. Spodoba się na pewno wszystkim dzieciom a i dorośli na pewno chętnie do niej zasiądą. Nawet zaawansowani gracze z przyjemnością powinni zagrać w nią jako krótki przerywnik między poważniejszymi pozycjami. Gra - ponieważ występuje w niej kostka - jest oczywiście w pewnym stopniu losowa - ale nasze decyzje w jeszcze większym stopniu wpływają na końcowy wynik. Ja jeszcze raz polecam :) Jest też druga wersja tej gry - wydanie pod nazwą Suleika - to ta sama gra tylko inaczej wydana - inne kolory dywaników itp.
dodano: 2009-12-09 lekke autor: bozenka

W grze Marrakech realnie jest niewiele zasad i elementów, ale jest to „coś”, co zachwyca. W skład gry wchodzą: plansza (beznadziejna, owszem spełnia swoje zadania ale nie powala z nóg, mi szczerze w ogóle się nie podoba), pionek Assama, czyli sprzedawcy dywanów, kostka k6 oraz 4 rodzaje dywanów, które akurat są ładne. Gra jest banalnie prosta. Określamy kierunek ruchu Assama, rzucamy kostką, idziemy Assamem tyle pól ile kapci wypadnie nam na kostce (na dużej, drewnianej kości narysowane są kapcie zamiast oczek), rozliczamy się z innymi graczami jeśli jest to konieczne (wszystko zależy od tego na czym stanęliśmy: puste pole, własny dywan czy w miejscu dość kosztownym: dywanie innego gracza) i na koniec rozkładamy własny dywan. Dywany, dywany, dywany. Same dywany, a właściwie dywaniki. Ślicznie to wygląda.
Gra jest rodzinna, bardzo lekka i szybka. Marrakech ma w sobie wiele z gier logicznych i czasami trzeba poświęcić 3 sekundy na przemyślenie ruchu. Tak naprawdę to ciężko mi ocenić tą grę. Każdy, kto gra pierwszy raz jest na TAK. Ale równocześnie jej lekkość i szybkość rozgrywki powoduje, że raczej nie stanie się grą wieczoru dla zaawansowanych graczy. Pozostaje w pamięci jako świetny pomysł, przyjemna rozgrywka. Na pewno warto w nią zagrać, te 15-20min nie będzie uważało się za stracone.
daniel