gry planszowe rodzinne > 07 zgłoś się
GRY RODZINNE
logo przedmiotu 07 zgłoś się

07 zgłoś się

Gra detektywistyczna rozgrywająca się w Warszawie w latach 70 i 80

cena:

105.00 89.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 13 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Phalanx Games (2014)
projektant: Martin Wallace

wersja językowa: polska

Opis


07 zgłoś się to gra detektywistyczna, możliwa do rozegrania w 45 minut w gronie od 2 do 5 osób. Każdy z graczy wciela się w rolę śledczego i stara się rozwiązać 3 sprawy, ustalając w każdej z nich, kto, gdzie i jakie przestępstwo popełnił.
 
Akcja gry toczy się w Warszawie lat 70-tych i 80-tych minionego wieku, której kultowe lokacje zostały przedstawione za pomocą pięknie zilustrowanych, dużych kart-pocztówek. To na nich gracze będą prowadzili swoje śledztwa, badając odkryte karty dowodów oraz wysyłając w teren zmotoryzowane patrole. Efekty swoich akcji oznaczą drewnianymi dyskami dowodów i poszlak, których układ zdradzi im sekret rozwiązywanej sprawy.
 
Śledczy, który najszybciej rozwiąże przydzielone mu sprawy, wygra grę. Tylko nie śpiesz się za bardzo, bo każde błędne oskarżenie będzie Cię drogo kosztować!
 
07 zgłoś się to polska edycja bestsellerowej gry P.I. autorstwa Martina Wallace’a – uznawanej za jedną z najlepszych detektywistycznych gier planszowych na świecie. Jeśli lubisz gry takie jak Cluedo czy Mastermind, to 07 zgłoś się jest grą dla Ciebie!

Często kupowane razem z 07 zgłoś się:Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-12-29 Mozgożerna jak na grę familyjną. autor: balif

Ocena:
3 - dla graczy zaawansowanych.
4 - dla początkujących

07 zgłoś się to gra polegająca na stopniowym zawężaniu listy podejrzanych by w końcu znaleźć klucz do rozwiązania sprawy. Nie jest to gra na wyczucie, liczy się tylko chłodna kalkulacja. Zasady gry są łatwe do wytłumaczenia podobnie jak mechanizm optymalnego przeszukiwania. Kolejne rozgrywki wyglądają bardzo podobnie jednak gra nie powinna się szybko znudzić ze względu na losowy układ sprawców i przestępstw. W grze występuje element losowy w postaci dostępnych miejsc do przeszukania który nie wszystkim się spodoba. Mi osobiście odpowiada bo sprawa że gra jest raczej lekka choć wymaga nieco główkowania. Zawansowani gracze szybko wyczerpią potencjał tej gry więc to pozycja raczej dla "początkujących".
Gra wymaga uczciwości od współgraczy i w imprezowym gronie może się nie sprawdzić.