gry planszowe rodzinne > Przebiegłe Wielbłądy
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Przebiegłe Wielbłądy

Przebiegłe Wielbłądy

Do startu, gotowi… GARB!

cena:

85.90 75.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 8
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Lucrum Games (2014)
projektant: Steffen Bogen

wersja językowa: polska
Gra otrzymała nagrodę Spiel des Jahres 2014

Opis


Trwa szalony wyścig wielbłądów wokół piramidy! Gonitwa garb w garb, łeb w łeb! Kopyta aż dymią!To ściągnięte do Egiptu przez arabskiego szejkaNAJSZYBSZE WIELBŁĄDY ŚWIATA! Bardzo biegłe w bieganiu i przebiegłe w wyprzedzaniu!Zasiądź w loży i kibicuj! Który wielbłąd jest Twoim faworytem? Który okaże się być „czarnym wielbłądem” wyścigu?Obserwuj, typuj zwycięzców i przegranych. Daj się ponieść atmosferze gonitwy, ale bądź czujny!To przebiegłe wielbłądy! Mogą Cię zrobić w konia!Musisz wykazać się świetną intuicją aby szejk wypłacił Ci bajeczną nagrodę! A to już ostatnia prosta! Co za emocje!Komentator radiowy na stojąco krzyczy: Panie Arab! Kończ pan ten wyścig!

Zawartość pudełka
- 1 plansza
- 1 piramida 3D do rzucania kośćmi
- 5 drewnianych wielbłądów
- 5 drewnianych kostek
- 40 kart do gry
- 15 kafelków typowania
- 5 kafelków piramidy
- 8 kafelków pustyni
- 20 banknotów
- 50 monet
- 1 instrukcja po polsku

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2018-10-31 autor: dkubinski

Przebiegłe Wielbłądy to gra dla 2-8 osób. Wbrew pozorom nie wcielamy się w jeźdźców czy poganiaczy wielbłądów, ale stajemy się obserwatorami ekscytującego wyścigu pięciu dwugarbnych dookoła piramidy. Będziemy obstawiać zwycięzców i przegranych, jak również próbować wpływać na bieg wyścigu.
Pięć akcji do wyboru - obstawienie zwycięzcy etapu, obstawienie zwycięzcy/przegranego całego wyścigu, pogonienie wielbłąda i położenie kafla oazy/fatamorgany. Proste.
W pierwszej chwili może się wydawać, że to trywialna losowa gra. Cała jednak zabawa zaczyna się, gdy próbujemy ocenić szansę poszegoknych uczestników wyścigu. Bo wielbłądy lubią wskakiwać na siebie, a ten co jest pod spodem biegnąc zabiera ze sobą pozostałych. A więc szybki bieg do mety nie musi oznaczać zwycięstwa, jeśli na grzbiecie musi nieść konkurenta. Do tego wjechanie do oazy przesuwa cały stos zwierząt o jedno pole do przodu, a fata morgana ten stos cofa, i to jeszcze pod wielbłądy tam stojące. Próba przewidzenia wszystkich możliwych wyników, szczególnie pod koniec gry, potrafi zająć chwilę.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby potraktować tę grę zupełnie na luzie, i beztrosko turlać kostki i obstawiać na czuja. Zabawa również jest przednia, a okrzyki radości/zawodu równie szczere.
Tytuł jest zwykle reklamowany jako gra rodzinna i to oczywiście prawda. Ale miłośnicy główkowania w sprzyjających okolicznościach również mogą znaleźć w niej coś dla siebie.
dodano: 2017-04-12 Rewewlacja autor: Dared92

Przebiegłe Wielbłądy to świetna rodzinna gra. Doskonale nadaje się zarówno do grania w gronie dorosłych jak i dzieci. Piękna oprawa wizualna oraz świetne wykonanie przyciąga oko i umila rozgrywkę. Dodatkowo, krótki czas rozgrywki umożliwia rozegranie kilku partii po sobie, co umożliwia częstsze cieszenie się z gry. Zasady są bardzo proste, do wytłumaczenia w parę minut, a rozgrywka dostarcza ogromnych emocji przez swoją nieprzewidywalność i zmienność. Myślę, że jest to jedna z tych gier, którą każdy powinien posiadać w swojej kolekcji.
dodano: 2015-11-25 Świetna gra autor: Izekpyzek

Przebiegłe wielbłądy to rewelacyjna gra z nutą hazardu. Zasady gry są proste-mechanizm bliski pędzącym żółwią. Wyrzucasz kostkę z piramidy i poruszasz się wielbłądem w danym kolorze. W trakcie gry możesz też obstawić, który wielbłąd wygra daną turę bądź zaryzykować i obstawić, który wygra cały wyścig. Można też nieco namieszać używając specjalnych kafli ,które mogą cofnąć faworyta. Rozgrywka zawsze jest pełna emocji. Duży plus za rozgrywkę w 8 osób.
dodano: 2015-01-25 Co do garbia.... autor: Tomasz Paluch

Graliśmy w tą grę w sześć osób. Instrukcja obsługi jasno przekazuje zasady, szybko zrozumieliśmy jak grać i... do dzieła! W grze nie ma ogólnie szans na strategie, można kombinować z kartami piasku troszeczkę, ale jak się kości potoczą nie tak jak trzeba to tylko można liczyć na szczęście. Wszyscy gracze bawili się dobrze jak była dynamika gry, szybkie decyzje, to gra pobudzała gdyż ciągle były jakieś zmiany. Jeżeli zaś gracze będą się zastanawiać zbyt długo i utraci się tempo gry to może trochę przynudzać. Mi osobiście gra się bardzo podobała dlatego mogę polecić na 5 :)
dodano: 2014-12-25 Kolejna gra roku, która rozczaruje autor: kerwyn83

Gra Przebiegłe Wielbłądy (w oryginale „Camel Up”) wygrała niemiecką nagrodę gry roku 2014. Zasady gry są dość proste i można w ją grać bez problemu z dziećmi (grałem z bratankiem, który ma 7 lat). Elementem innowacyjnym jest piramida, w której umieszczają się kości, które regulują ruchy wielbłąd. Każdy gracz obserwuje wyścig wielbłąd i obstawia, jaka wielbłąda będzie szybsza w każdej z etapów wyścigu i jaka będzie na pierwszym i ostatnim miejscu całego wyścigu. W końcu gra jest bardzo losowa i prawie nie mamy wpływu na ruchy wielbłąd. W grę mogą grać 2-8 osób. Chociaż 2/3 osoby zdecydowanie są za mało. W większych grupach można się lepiej bawić. Zwłaszcza w rundzie z dziećmi. Nie polecam gry dla doświadczonych graczy, którzy lubią strategię, ponieważ strategii w tej grze prawie nie ma. W ostatnich latach niestety gry roku zwykle mają bardzo proste zasady i poza jednym innowacyjnym elementem nie mają żadnych ciekawych elementów. Jeśli się szuka gry dla całej rodziny raczej polecam grę „Wsiąść do Pociągu”, której zasady też są proste, ale jednak zawiera o wiele więcej ciekawych decyzji. Dla mnie jest to kolejna gra roku, która nie oczekuje moich oczekiwań.
dodano: 2014-10-21 Wesoły, rodzinny hazard autor: chaga1

Przebiegłe Wielbłądy to gra właściwie hazardowa. Po planszy, w sposób praktycznie losowy, poruszają się wielbłądy (sposób ruchu prawie identyczny jak w pędzących żółwiach). My , gracze, jesteśmy obserwatorami wyścigu (jego rezultaty możemy minimalnie kontrolować dzięki kartom oazy-fatamorgany). Musimy obstawiać wyniki poszczególnych etapów wyścigu, jak i wynik końcowy. Tyle o zasadach.
Gra budzi wiele emocji, jest fantastyczna dla większej grupy- emocje prawie jak na prawdziwym wyścigu. Obfituje w kupę śmiechu i okrzyków. Nie polecam jednak dla 2 osób, staje się zbyt przewidywalna.