gry planszowe rodzinne > Rummikub edycja specjalna
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Rummikub edycja specjalna

Rummikub edycja specjalna

Prosta, wciągająca inna w każdej rozgrywce.

cena:

39.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 7 lat

wydawca: TM Toys

wersja językowa: polska

Opis


Jest to chyba jedna z najbardziej znanych i lubianych gier rodzinnych.Gracz wykłada na stół utworzone przez siebie układów kostek, serie albo grupy. Seria to co najmniej trzy kostki o kolejnych numerach w jednym kolorze. Grupa składa się z trzech lub czterech kostek o tym samym numerze. Zwycięzcą zostaje ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kości ze swojego stojaka.Powstała w latach 30-tych, jej twórcą był Ephraim Hertzano. Pierwsze egzemplarze wykonywali członkowie jego rodziny, a sprzedawane były przez drobnych sklepikarzy. Nikt nie przypuszczał, że gra ta w przyszłości będzie się cieszyć tak dużą popularnością.W Polsce i na całym świecie odbywają się Mistrzostwa w Rummikub. Co trzy lata miłośnicy tej gry mogą spróbować swoich sił, a zwycięzcy krajowych turniejów spotykają się na Mistrzostwach Świata.CIEKAWOSTKIJeśli ułożyłoby się wszystkie wyprodukowane kostki Rummikuba tak, aby jeden ich koniec stykał się z drugim, utworzyłyby linię, która okrążyłaby ziemię dwu i półkrotnie.Na całym świecie w Rummikuba gra w przybliżeniu miliard osób.Biorąc pod uwagę dane ze sprzedaży, do dnia dzisiejszego na całej kuli ziemskiej używanych jest ponad 40 milionów jokerowych kostek.Turnieje Rummikuba rozgrywane były w wielu ciekawych miejscach na świecie, np.: na Wieży Eiffla, na statkach rejsowych, w kopalniach oraz w wielu znanych kurortach (Cannes, Miami Beach, The Catskills, Wijk ann Zee, itd.).W ostatnim krajowym finale rozgrywek w Rummikub w Izraelu uczestniczyły trzy pokolenia jednej rodziny. Chociaż żadnemu z jej członków nie udało się wygrać turnieju, to jest to chyba najlepsze potwierdzenie tezy, że Rummikub jest grą łączącą pokolenia a ludzie mimo takiej różnicy wieku mogą się dobrze wspólnie bawić.W 1996 roku kampania reklamowa gry Rummikub dotarła do pasażerów Londyńskiego Metra. Nie był to jednak pierwszy raz, kiedy Rummikub dotarł do podziemi. W 1994r. Zawodowy Związek Górników w Jastrzębiu, na głębokości 600 metrów poniżej poziomu morza w kopalni soli, zorganizował pierwsze Podziemne Mistrzostwa w Rummikub. Podczas turnieju zawodnicy musieli założyć górnicze kaski, na których umieszczono loga Rummikuba.Pierwszym Mistrzem Świata w Rummikub w 1991r. został Japończyk Masato Kuwahara – aby wygrać turniej, zastosował specjalną technikę „końca gry”. Drugim Mistrzem Świata w Rummikub była Pani Nehad Zahran – matka trójki dzieci – pochodząca z Aleksandrii w Egipcie. Trzecim zwycięzcą Międzynarodowego Turnieju w Rummikub w 1997r. okazał się Peter Mentzij z Holandii, a w 2000 r. mistrzynią została jego rodaczka – Carla Van Perlo. Rok 2003 okazał się szczęśliwy dla Pana Masato Kuwahary, który po raz drugi od czasu międzynarodowych rozgrywek został Mistrzem Świata.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-10-05 uzależnia autor: AdamLodz

Gra silnie uzależniająca dla całej rodziny i znajomych.
W grze układamy ciągi cyfr znajdujące się na plastikowych płytkach. Cyfry są w przedziale 1-13 i są podzielone na cztery kolory. Do tego dochodzą dwa jokery. Łączna ilość płytek to 106 sztuk.
W rozgrywkę, która trwa od 20 do 40 minut, w zależności od ilości graczy i losowanych płytek gra się doskonale. Grę rozpoczynamy od wylosowania 14 kostek i ułożeniu na dołączonych stojakach. Pierwszy gracz (najmłodszy, ten który wylosował najwyższą liczbę - to do ustalenia przed rozpoczęciem partii) jeśli ma taką możliwość to wykłada swoje kostki, jeśli ma na wykładanych płytkach przynajmniej 30 punktów. Układamy ciągi składające się z przynajmniej trzech płytek w dwóch różnych kombinacjach:
- grupa - minimum trzy(maksimum cztery) jednakowe wartości liczbowe w różnych kolorach;
- seria - to minimum trzy (maksymalnie 13) płytki o następujących po sobie wartościach liczbowych.
Jeśli w danym ruchu nie mamy możliwości wyłożenia swojego sekwensu bądź w kolejnym etapie gry dołożenia kolejnej płytki do już leżących na stole, to dobieramy karną płytkę.

Jeśli już nam udało się wyłożyć 30 punktów, to możemy dokładać pojedyncze kostki które posiadamy na stojaku.
Grę wygrywa gracz, który pozbędzie się swoich wszystkich płytek.

Gra ma proste zasady do przyswojenia nawet przez młodszych graczy.
Gra uczy logicznego myślenia oraz kombinacji na stole i wykorzystywania już leżących płytek do swoich celów.
Są trzy minusy tej gry:
- gra uzależnia całe rodziny, po skończonej partii chce się rozegrać kolejną rozgrywkę
- karne płytki, które dobieramy wtedy, kiedy nie możemy wykonać ruchu. W przypadku kiedy nie będzie nam sprzyjało szczęście w losowaniu kolejnych płytek zbiera się ich na tyle dużo, że nie mieszczą się na dołączonych stojakach.
- brakuje woreczka w którym możemy trzymać płytki z cyframi.

Ze swojej strony polecam tę grę, która łączy pokolenia i pozwala spędzić miło czas w rodzinnym gronie. W tej cenie musicie ją mieć w swoich zbiorach.