GRY RODZINNE
logo przedmiotu Rampage

Rampage

Potwory szaleją w mieście

cena:

169.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Asmodee
projektant: Ludovic Maublanc , Antoine Bauza

wersja językowa: angielska
instrukcja: polska

Opis


Przybywasz do Meeple City jako gigantyczny wygłodniały i pokryty łuskami potwór!


Twój cel to wbić pazury i brudne łapska w asfalt, zniszczyć budynki i przerazić niewinnych mieszkańców miasta. W skrócie: ubawić się po pachy siejąc strach i pożogę.A to wszystko na trójwymiarowej planszy, którą konstruujesz z dostępnych elementów gry!


Będziesz robić to korzystając z czterech podstawowych akcji takich jak: ruch, zniszczenie budynku, rzut pojazdem i oddech. Ponadto do dyspozycji masz jeszcze specjalne karty, które czynią grę jeszcze bardziej eskcytującą, zabawną i ciekawą!

Rampage zbliża się ku końcowi po tym, jak Potwór któregoś z graczy pożre ostatnie Piętro lub wystrzeli je poza Miasto. Potwór, który dokona największych zniszczeń, wygra grę!

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-02-18 Pstryknik łapą - rzuć cielskiem - DEMOLUJ! autor: wilczur

Super pozycja dla małych dziecięcych rączek pragnących klocków do zabawy i demolowania - a to wszystko w zgodzie z instrukcją.
Gra jest przeznaczona dla 1-4 graczy (da się czerpać przyjemność z gry solowej). Po pierwszym rozpakowaniu niestety rodzice muszą uzbroić się w cierpliwość żeby grę przygotować (tym razem wcielamy się z chińskie małe rączki do naklejania na małe meeple naklejek bardzo fajnych mieszkańców miasta).
Gracz dostaje do dyspozycji drewniany dysk (a'la kapsel) który jest łapami naszego stwora oraz większą figurkę z cielskiem stwora. W swojej turze ustawiamy łapy z rogu planszy i możemy wykonać 2 z 4 akcji:
1. ruch - pstrykamy jak potrafimy (jeżeli wylecimy z planszy miasta to - strata zęba)
2. demolka - jeżeli łapy zatrzymały się przy chodniku otaczającym budynek to możemy teraz wziąć cielsko i zrzucić jak bombę na ten budynek
3. podmuch śmierci - zbliżamy brodę do figurki cielska i dmuchamy z całej mocy w to co chcemy zdemolować w mieście - mamy jeden głębooooki dmuchhhhhhhhhhhhh.
4. rzut dyskiem a właściwie pojazdem będącym w dzielnicy - układamy na cielsku jeden z dostępnych pojazdów który znajduje się w dzielnicy i pstrykamy w cokolwiek co chcemy zdemolować.

Po akcji demolowania zabieramy puste kafle przedstawiające piętra budynku i pożeramy pionki mieszkańców którzy spadli i nie udało im się uciec poza planszę w takiej ilości ile mamy zębów :) . Wszystkie zjedzone fragmenty i mieszkańców chowamy za postacią/zasłonką swojego stwora.

Dodatkowo w grze występuje interakcja pomiędzy graczami ponieważ możemy pstryknąć nasze łapy w cielsko innego potwora - jeżeli uda się go nam przewrócić zabieramy mu zęba i chowamy w swoim brzuchu za zasłonką.

Gra daje wiele radości zarówno dla małych graczy jak i rodziców. Do gry ze starszymi dziećmi (bo to gra głównie dla dzieci) można wykorzystać jeszcze dodatkowe karty dla każdego z potworów które losuje się na początku gry. Karty określają jakieś dodatkowe zasady punktowania dla gracza oraz jedną kartę tajnej super mocy która ma dać możliwość przeważenia szali zwycięstwa na swoją stronę jeżeli będzie w odpowiednim czasie zagrana.

Polecam jako grę zręcznościową dla wspólnego obcowania z dziećmi. Po kilku grach mając do wyboru Rampage czy Potwory w Tokyo wygrywają te drugie. Testowane na dzieciach w wieku 4 i 6 lat (przedszkolaki). W trakcie gry nie ucierpiało żadne dziecko, rodzic czy gra :). Pełen sukces.

Jedyna wada: CENA (chociaż ilość komponentów 900 meepli i 4 potwory + gruba plansza + budynki + karty + zasłonki + żetony) trochę ją usprawiedliwiają..... tylko trochę :)