GRY RODZINNE
logo przedmiotu Qwixx

Qwixx

Szybka gra kościana

cena:

29.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: Bard
projektant: Steffen Benndorf

wersja językowa: polska

Opis


Qwixx jest szybką grę w kości, w której nie czekasz nawet wtedy, gdy nie jesteś aktywnym graczem.  W Qwixx gracze starają się oznaczyć krzyżykiem na swoich kartach jak najwięcej liczb, w każdym z czterech rzędów. Gracz zdobywa tym więcej punktów, im więcej krzyżyków ma w jednym rzędzie. Gracz z największą liczbą punktów pod koniec gry zwycięża.

 

Jak to wygląda ?


Często kupowane razem z Qwixx:Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-09-16 autor: leser

Znany patent Reinera Knizii z Zaginionych Miast i Keltisa ożeniony z bingo i przebrany w grę kościaną.

Lekko, przyjemnie i losowo - nic więcej, nic mniej. W kategorii niezobowiązujących fillerów polecałbym gorąco, gdyby nie cena. Ta za niezbyt jednak odkrywczą mechanikę i niewielką liczbę komponentów (kilka kości i bloczek kartek) jest niestety dość przykro wysoka.
dodano: 2014-07-08 Pomysłowa autor: monga

waham się między oceną 4 a 5, na pewno ma mocne 4+ uwzględniając wszelkie możliwe kryteria - czyli frajdę z gry, mało elementów i niewielkie wymagania co do miejsca = możliwość grania w pociągu, na plaży, na kocyku w lesie, pomysł (co bardzo cenię w grach) oraz cenę. A i jeszcze czas gry i proste zasady, które można wytłumaczyć w kilku zdaniach :-) Same zalety !

Gra wygląda niepozornie, oczywiście jak to w grach z kostkami jest grą losową, ale mogę śmiało napisać, że na ubiegłorocznym 2-tygodniowym wyjeździe planszówkowym była grą wyjazdu - najwięcej razy grywaną,

W skrócie - w grze jest 6 kostek. 4 kolorowe i 2 białe. Każdy z graczy ma przed sobą planszę z 4 rzędami cyfr w 4 kolorach odpowiadających kolorom (kolorowych) kostek. W dwóch rzędach liczby są ułożone rosnąco od 2 do 12, w dwóch rzędach malejąco od 12 do 2. Gracz w swojej kolejce rzuca wszystkimi 6 kostkami i musi skreślić co najmniej jedną cyfrę w jednym z rzędów (a może skreślić dwie). Zawsze musi to być suma dwóch kostek - suma dwóch kostek białych - w takim układzie skreślamy liczbę w dowolnym rzędzie i/lub suma jednej z białych kostek z jedną kolorową - wtedy skreślamy liczbę w rzędzie danego koloru. Wszyscy inni gracze mogą korzystając z rzutu danego gracza skreślić na swojej planszy sumę dwóch białych kostek w dowolnym rzędzie. Po tym jak wszyscy skreślą to co trzeba rzuca kolejny gracz.

Ale uwaga: jeśli w rzędzie rosnącym od 2 do 12 skreślimy jako pierwszą liczbę 5, to liczb mniejszych (2,3,4) nie możemy już skreślać. Podobnie jeżeli potem skreślimy w tym samym rzędzie 8 to 6 i 7 stają się niedostępne do skreślania. Natomiast, żeby skreślić ostatnią liczbę w rzędzie (czyli 12 w rzędach rosnących i 2 w malejących) należy w danym rzędzie mieć minimum 5 skreśleń. W momencie gdy ktoś z graczy skreśli ostatnią liczbę w rzędzie dostaje dodatkowy bonus (dodatkowe skreślenie w tym rzędzie) a dana kostka wypada z gry. Gra kończy się w momencie gdy dwie kostki wypadną z gry. Drugim warunkiem końca gry jest uzyskanie przez jednego z graczy czwartej kary. Karę otrzymuje gracz wtedy, gdy w swoim rzucie nie może nic zakreślić.

Na końcu wszyscy liczą punkty dodatnie (za skreślenia w każdym z rzędów - im więcej skreśleń tym dużo więcej punktów - np. 1 skreślenie w rzędzie to jeden punkt, ale 2 skreślenia to już więcej niż 2 punkty, a 3 skreślenia sporo więcej niż 3) oraz ujemne (-5 punktów za każdą karę). Kto ma najwięcej - wygrywa.

Gra się bardzo miło i przyjemnie, rozgrywka jest szybka, a ponieważ każdy może coś skreślić podczas ruchu innego gracza nie mowy o nudzie w oczekiwaniu na swoją kolej. Jeżeli szukacie lekkiej rodzinnej niedrogiej wakacyjnej gry zdecydowanie polecam Qwixx.