GRY RODZINNE
logo przedmiotu Iknow

Iknow

Zupełnie nowa gra quizowa!

cena:

117.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat

wydawca: Tactic
nr katalogowy: 40665

wersja językowa: polska

Opis


Wyjątkowa. Dynamiczna. Wciągająca. iKNOW jest grą planszową, w której istotną rolę odgrywa interakcja. Wiedza, umiejętności taktyczne oraz szczęście składają się w jej przypadku na niepowtarzalną całość. Wynik zależy nie tylko od poprawnych odpowiedzi na pytania, ale i od trafnych przewidywań, co do wiedzy znajomych, z którymi grasz. Przekonaj się, jak dobrze ich znasz! Wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie 20 punktów. W tym celu musi poprawnie odpowiadać na pytania i trafnie przewidywać, jak poradzą sobie z nimi pozostali gracze.  

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-08-16 Najlepszy tytuł quizowy autor: Sebastian Adamiak

IKnow to najlepszy tytuł quizowy w jaki grałem. Wprowadzenie mechaniki obstawiania, która jest zależna od ilości podpowiedzi jakie otrzymamy, jest świetnym pomysłem. Gra się w to naprawdę przyjemnie, ale jeśli chodzi o użyteczność imprezową to jest kilka warunków. Po pierwsze towarzystwo musi się pogodzić, że na większość pytań po pierwszej, a nierzadko i po drugiej podpowiedzi, nie będą w stanie dać poprawnej odpowiedzi. Po drugie nie ma sensu grać z osobami, które cieszą się z porażki innych graczy i uwielbiają komentarze w stylu „jak mogliście tego nie wiedzieć, to takie proste”. Po trzecie nie jest to gra dla osób, które mają olbrzymią potrzebę wygrywania. Niestety losowość kart, pech w kolejności zadawanych pytań powodują, że są takie partie których wygrać nie idzie. Jeśli jednak w waszym towarzystwie powyższe trzy problemy nie występują to śmiało można się za IKnow brać. Genialna taktyka w obstawianiu, blefowanie przy odpowiedzi, rozsądne wybieranie kategorii uwzględniając wiedzę znajomych, zaskakujące olśnienie w kluczowym momencie gry (nie miałem pojęcia, że wiedziałem tyle o Etiopii – nadal nie mam pojęcia skąd), przy IKnow spędzicie naprawdę wartościowe chwile, które później będziecie dobrze wspominać.
dodano: 2014-06-21 "pytania są tendencyjne" autor: kacgas

Gra ma swoje mocne strony. Kart z hasłami jest naprawdę dużo. Minimalistyczna oprawa graficzna i znaczniki, na których można zawiesić żetony punktów mogą się podobać. Mechanizm gry, gdzie nie tylko odpowiadasz na pytania, ale i obstawiasz czy przeciwnicy udzielą poprawnej odpowiedzi sprawdza się. Czego więc zabrakło, aby „I know” mogło zostać najlepszą grą imprezową ever? Moim zdaniem najsłabszym elementem jest to, co jest najistotniejsze w grze typu quiz, a mianowicie hasła. Przede wszystkim mocno promowane są osoby znające się na muzyce i filmie. Tego typu pytania mają bardzo silną reprezentację w grze. Moim zdaniem brakuje pytań z zakresu szkolnego. Niektóre pytania są bardzo trudne, gdyż hasła są żywcem przełożone z angielskiego i niekoniecznie dana postać czy film są u nas tak popularne jak za oceanem. Natomiast np. pytania z zakresu literatury są żenująco proste. Ogólnie mechanizm gry jest super, wykonanie świetne, hasła słabe. Na szczęście nie musimy znać odpowiedzi na większość pytań, a i tak wygrać, gdy będziemy trafnie obstawiać odpowiedzi innych.
dodano: 2014-06-12 świetna autor: stokrotka86

Iknow to wspaniała gra dla całej rodziny. Pytania są w większości bardzo wymagające, ale jaka satysfakcja, kiedy się zna odpowiedź:) Pomysł z obstawianiem, czy ktoś sobie poradzi z pytaniem, czy nie, uważam z bardzo trafiony, dzięki niemu gra nabiera smaczku. No i dzięki temu nawet ktoś kto udziela błędnych odpowiedzi może wyjść na prowadzenie. Gra, ktora potrafi rozruszać szare komorki, polecam.
dodano: 2014-03-11 bardzo wciagajaca autor: jmg

Gra jest od 2 do 6 osób. My grając w gronie 12 osób utworzyliśmy 6 zespołów, każdy z nich kolejno"delegował" lektora. Grono dorosłych osób (40+) bawiło się świetnie mimo, że pytania są bardzo trudne. Zwycięzca większość punktów zdobył z trafnego obstawiania. Polecam.