gry planszowe rodzinne > Augustus
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Augustus

Augustus

Zarządzaj prowincjami rzymskiego imperium

cena:

109.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 6
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Hurrican (2013)
projektant: Paolo Mori

wersja językowa: europejska
instrukcja: polska

Opis


Po zamordowaniu Juliusza Cezara 15 marca, 44 r. p.n.e., jego adoptowany syn Gajusz Oktawian postanowił wrócić do Rzymu. Bardzo wcześnie ujawniły się jego ambicje polityczne. Po pokonaniu wszystkich przeciwników otrzymał tytuł najznakomitszego Senatora (princeps senatus), a następnie w 27 r. p.n.e. tytuł Augusta – tego, którego słowa mają siłę przewidywania.

W wieku 36 lat August został pierwszym rzymskim cesarzem i podzielił imperium na prowincje. Jesteście „legati Augusti”, reprezentantami Augusta i waszą rolą jest zarządzanie prowincjami imperium. Każdy z Was pragnie tytułu Konsula, wybieranego przez Senat. Aby to osiągnąć, będziecie musieli wspierać najbardziej wpływowych senatorów oraz przejmować kontrolę nad prowincjami, zwiększającymi Wasze bogactwo. Tylko najpotężniejszy z Was otrzyma tytuł konsula.

Zawartość pudełka:
88 Misji,
48 Legionów,
23 Żetony Mobilizacji,
12 nagród,
1 woreczek,
1 notatnik

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-01-16 BINGO na sterydach autor: Mateusz Górski

Bardzo sympatyczna gra oparta na mechanice znanej z bingo, ale moim zdaniem dająca dużo większą frajdę.
Nie polecam osobom, które łatwo się irytują losowością, bo jest tu jej sporo i jedno wyciągnięcie odpowiedniego żetonu z woreczka może zaważyć o wygranej lub druzgocącej klęsce. Mimo to po trwającej około 20 min partji ma się dużą ochotę na następną i następną i następną.
Polecam graczom podchodzącym do rozgrywki z przymrużeniem oka, a nie jak do walki na śmierć i życie, ponieważ mimo, że strategia pomaga w zwycięstwie to momentami losowość potrafi nam wszystko zepsuć.
dodano: 2013-10-15 Bingo inaczej autor: monga

ale zdecydowanie ciekawiej :-) Każdy ma przed sobą na początku gry trzy płytki (wybierane z 6) z różną liczbą i z różnym rodzajem symboli wymaganych do jej ukończenia. Jeden z graczy losuje z woreczka żeton z symbolem i każdy gracz, którzy mają taką możliwość stawia swojego 'legionistę' na odpowiednim polu z tym symbolem na wybranej przez siebie płytce. Po zapełnieniu 'legionistami' całej płytki gracz dostaje związane z nią bonusy (np. dodatkowych legionistów czy odrzucenie pozostałym graczom po 1 już zrealizowanej płytce) a na końcu gry dostanie za nią punkty zwycięstwa. Dodatkowo po zapełnieniu płytki należy sprawdzić czy przypadkiem nie spełniliśmy warunku na którąś z premii specjalnych (np. dodatkowe punkty zwycięstwa za liczbę senatorów czy złoto), następnie płytka jest odkładana na bok a na jej miejsce wybieramy następna z 5 widocznych na stole. Gra kończy się gdy ktoś skończy kompletowanie 7 płytki, następuje jeszcze tylko końcowe podliczenie punktów.

Gra dla mnie jest czystą mechaniką, niespecjalnie czuję klimat legionistów, senatorów, prowincji, to takie bingo na sterydach z pomijalną otoczką klimatyczną. Gra się bardzo sympatycznie i miło i oczywiście jak to w bingo losowo. Miła i sympatyczna gra dla tych co nie stronią od dużej losowości i małej dozy negatywnej interakcji - ot szybki przerywnik między cięższymi partiami czy też w oczekiwaniu na skompletowanie składu - bądź też świetne na zakończenie ciężkiego wieczoru, kiedy nikt nie ma siły myśleć - bo myśleć tu wcale nie trzeba. Sprawdzi się również jako gra familijna.

Ciężko mi powiedzieć jak z regrywalnością, natomiast cena jest moim zdaniem nieadekwatna do tego co gra oferuje. Nie wspominając o tym, że nie znoszę jak gry mają pudełka kilka razy większe niż wymaga tego zawartość. Rozumiem, że to marketing, tylko dlaczego kosztem mojej przestrzeni w mieszkaniu ?

Niemniej polecam lubiącym bingo i inne lekkie losowe gry :-)