gry planszowe rodzinne > Hej! To moja ryba!
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Hej! To moja ryba!

Hej! To moja ryba!

Trzymaj się! Lód Pęka! Szybka i szalona gra rodzinna

cena:

39.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 8 lat

wydawca: Granna (2013)
projektant: Gunter Cornett , Alvydas Jakeliunas

wersja językowa: polska

Opis


Łap więc wszystkie ryby, jakie tylko zdołasz.Zaraz znikną w lodowatej wodzie! Twoje pingwiny ścigają się po niknącej w oczach tafli lodu. Starają się zdobyć najtłustsze ryby i odciąć od nich rywali. Ale uważaj! Jeśli Twój pingwin utknie na samotnej krze, już po nim! HEJ, TO MOJA RYBA! to szybka jak topnienie lodu w słońcu szalona gra rodzinna. Gracze kierują stadami pingwinów walczących o jak najlepszy obiad. Cel wydaje się prosty? Jednak na Twojej drodze do smakowitego szczęścia staną przebiegłe pingwiny rywali i stale kurcząca się tafla lodu. Śliska sprawa! Jakiej strategii użyjesz, by to rywale obeszli się smakiem? Będziesz spokojny i zimny jak lód? A może rzucisz się do przodu jak żarłoczny rekin?

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:
– 60 żetonów
– 16 plastikowych pingwinów
– instrukcja 

 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-01-12 autor: Krzysztof Kwolek

Jest to gra, w której gracze mają za zadanie zdobyć jak najwięcej ryb na kafelkach poprzez przeskakiwanie swoimi pingwinami na kolejne kry. Gra jest bardzo prosta i mogą grać w nią najmłodsi. Sam czas gry jest krótki, a przygotowanie niedługie. Należy co prawda wyłożyć wszystkie kafelki, ale można stosować ich w miarę dowolne rozmieszczenie, więc tym przygotowaniu mogą uczestniczyć i dzieci.
Gra jest prosta, ale i dzięki blokowaniu się nawzajem i odcinaniu kolejnych rejonów dorośli też mogą mieć zadowolenie z rozgrywek. Z dziećmi można pograć po prostu przeskakując na kolejne kry i samemu tak kierować ruchami pingwinów, aby dzieci miały zadowolenie z wygranej, choć nie dostrzegą, że na zwycięstwo ich nakierowaliśmy.
Ja często z wyjmuję tą grę dla wprowadzenia nowych graczy, gdyż jest prosta, szybka i łatwo „rozkręca” wszystkich grających.
dodano: 2014-04-03 Super gra autor: AdamLodz

Gra do rodzinnej zabawy i nie tylko. Można się zmierzyć ze znajomymi podczas towarzyskiego spotkania.
W grę mogą grać już 6-latkowie. Limit wieku w górę nieograniczony. Świetna zabawa w której nie tylko zbieramy ryby, ale również staramy ograniczyć pole działania przeciwnikom, którzy zablokowani obchodzą się smakiem (a właściwie krą z rybką bądź kilkoma).

W grę polecam grać w co najmniej trzy osoby- ponieważ jest wtedy większa rywalizacja na krach lodowych. Czteroosobowa gra to istne zamieszanie na "lodowisku", gdzie każdy każdemu zbiera rybkę sprzed nosa.

Pingwiny są plastikowe, ładnie odlane ze zwróceniem uwagi na szczegóły, "kry lodowe" są wykonane z grubszej tektury. Najbardziej czasochłonne jest rozkładanie tafli lodu, według schematu, lecz sama gra wynagradza tę czynność i za chwilę chce się grać ponownie.