gry planszowe rodzinne > Mały Książę
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Mały Książę

Mały Książę

Gra w tworzeniu planet.

cena:

69.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 25 min.

wydawca: Rebel.pl (2013)
projektant: Bruno Cathala , Antoine Bauza

wersja językowa: polska

Opis


Zaprzyjaźnij się z Małym Księciem i spotkaj wszystkich bohaterów tej słynnej powieści Antoine'a de Saint-Exupéry'ego!

W tej grze każdy przyjaciel Małego Księcia buduje dla niego własną planetę, dom dla jego ukochanych zwierząt (lisa, owcy, słonia i węża) i postaci, które Mały Książę spotkał w czasie swojej podróży.

Na koniec gry każda planeta będzie oceniana przez jej mieszkańców. Latarnik oceni ją wysoko, gdy będzie oświetlona dużą ilością latarni, Mały Książe najbardziej cenił ją będzie, jeśli znajdzie się na niej dużo pudełek i owieczek w różnych kolorach. Geograf przydzieli dodatkowe noty za każdy kafelek bez wulkanu, a Ogrodnik najszczęśliwszy będzie, gdy znajdzie się na niej przynajmniej jeden, ale najlepiej dwa baobaby, które będzie mógł pielęgnować.

Tworząc planetę należy być jednak uważnym! Gdy na dowolnych kafelkach pojawią się trzy baobaby, to kafelki te zostają obrócone i nie przyniosą żadnych korzyści! Planeta z uwagi na to, że jest malutka, nie może pomieścić takiej ilości drzew. Dużym zagrożeniem są także wulkany - gracz mający ich najwięcej na koniec gry utraci cenne punkty zwycięstwa, należy się więc ich wystrzegać.

W każdej rundzie Pierwszy Gracz wybiera, którą część planety chce stworzyć (środek, krawędź opadającą, krawędź wznoszącą, czy wybrać postać) i odsłania tyle kafelków ilu graczy bierze udział w zabawie. Pierwszy Gracz wybiera jeden z kafelków i wyznacza kolejnego gracza, który wybiera jeden z pozostałych kafelków. Następnie on również wyznacza kolejnego gracza i tak do momentu aż każdy wybierze po jednym kaflu. Ostatni wybierający gracz, z racji tego, że wybór miał niewielki, na otarcie łez rozpoczynał będzie kolejną rundę mając największy wybór kafelków i decyzję, którą część planety tworzyć.

Gra oferuje dodatkowo bardzo ciekawy wariant dwuosobowy, który wprowadza do gry blefowanie, gdyż naszemu przeciwnikowi do wyboru pozostawiamy trzy kafelki, w tym jeden zakryty. Ukryć w nim możemy kolejny wulkan, lub baobab, ale także zagrać sprytniej i lepsze dla niego kafelki odsłonić, a ten gorszy zakryć licząc na to, że skusi go obietnica nieznanego i stwierdzi, że to co najlepsze staramy się przed nim ukrywać. Należy jednak uważać, bo grając zbyt dokuczliwie możemy doprowadzić do tego, że nie będzie chciał z nami zagrać kolejnej partii.

Gra wieloosobowa ma nieco odmienną charakterystykę, ale jest równie ciekawa, posiadając mały element negocjacji i wzajemnych przysług. Owszem, możemy naszym rywalom psuć szyki, zmuszać ich do sadzenia baobabów, lub wybierania kafelków z wulkanami, ale nasze złe uczynki na pewno się na nas zemszczą. Rywale, którym za mocno dopiekliśmy, będą o tym pamiętać i na pewno nie wskażą nas jako kolejnego wybierającego, a wierzcie, lub nie, bycie cały czas ostatnim i brak możliwości wyboru może nas na w efekcie słono kosztować przy podliczaniu punktów.

Gra Mały Książę ilustrowana jest grafikami z oryginalnego wydania tej bestsellerowej książki.

Zawartość pudełka:
80 kafelków
5 znaczników
instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-06-11 fantastyczna autor: aneta13

Świetna gra , lekka , przyjemna i dla każdego do wytłumaczenia w parę minut. Lubię grać w nią z mężem bo wariant dwu osobowy podoba mi się najbardziej - przez element zakrytego kafelka , który dostarcza sporej dawki emocji i daje opcje blefowania (dobra karta a może baobab czy wulkan) oraz satysfakcji z tego kiedy znów udaje mi się go nabrać , niezastąpione :) Jakość wykonania bardzo dobra , my właśnie do tej gry wracamy najchętniej i najczęściej.
dodano: 2015-02-04 Sympatyczna :) autor: monissiiaa

Mały Książę to bardzo sympatyczna gra dla całej rodziny. Można w nią zagrać z dziećmi ale także ze znajomymi na piwie jako dobry przerywnik między cięższymi tytułami.

Gra polega na zbudowaniu własnej planety w zależności od wylosowanych postaci. To właśnie od nich będzie zależało ile punktów dostaniemy na koniec rozgrywki. Dostaniemy dodatkowe punkty np. za zbudowanie planety latarniami, pudełkami, owieczkami w różnych kolorach, rozsądną ilość (max 2) baobabów albo za brak wulkanów.

+ Gra łatwa do wytłumaczenia
+ Idealna na przerywnik między cięższymi grami
+ Rozgrywka przebiega bardzo sprawnie
+ Piękne wydanie. Na kafelkach znajdziemy znane nam z dzieciństwa obrazki z książki Antoine'a de Saint-Exupery'ego

- Cena jak na grę przeznaczoną na 25 min mogłaby być przystępniejsza, dlatego warto poczekać na promocję :)
dodano: 2015-01-01 znakomita autor: AdamLodz

Prosta gra rodzinna w budowanie swojej planety z dostępnych czterech rodzajów elementów. Gra wciąga całą rodzinę do półgodzinnej rozgrywki. Pomimo iż elementów w pudełku nie ma zbyt wielu (w zasadzie same kafelki 80 sztuk i pięć małych znaczników punktów) to daje niesamowicie dużo frajdy dla całej rodziny.
Odrobina negatywnej interakcji w tej grze nie przeszkadza zupełnie nawet najmłodszym graczom. Ciągła obserwacja celów innych uczestników gry przy wyborze swojego kafelka daje sporo możliwości wyboru.
Chętnie powracam do tej gry, która w sytuacji kiedy nie mamy dużo czasu na rozgrywkę sprawdza się znakomicie. Nawet siedmioletni gracze potrafią ograć starszych współgraczy.
Gra dla każdego, a na pewno dla rodzin z dziećmi.
dodano: 2015-01-01 Dobry produkt autor: alia

Świetna gra familijna i tzw. 'must have' dla wszystkich fanów Małego Księcia.

Grałam zarówno w 2 osoby (z moim prawie 6-letnim synem) jak i w pełnym komplecie z dorosłymi.
Pomimo tego, że na pudełku napisane jest, że gra od lat 8 - mój syn radził sobie całkiem dobrze. Od trzeciej-czwartej partii zaczął nawet stosować jakieś tam swoje strategie i zaczął kombinować (wcześniej układał planety tak żeby mu się podobały a nie "punktowały") :)
Jeden z dorosłych początkowo podchodził podejrzliwie do gry, biorąc ją za grę dla dzieci. Po pierwszej rozgrywce był pierwszą (ale nie jedyną) osobą, która krzyczała żeby zagrać raz jeszcze :)

Wykonanie na medal. Kafle wykonane są solidnie, z grubego kartonu, grafiki przepiękne a instrukcja napisana przejrzyście. Rozgrywka 2 osobowa zajmuje około 15-20 minut, 5-osobowa ciut dłużej ale definitywnie jest to tytuł raczej na "przystawkę" niż na "główne danie" wieczoru.
dodano: 2013-11-15 bardzo sympatczna gra autor: Krzysztof Rudnicki

Grę zakupiłem za namową obsługi sklepu i dziękuje bardzo za polecenie tytułu. Bardzo proste zasady, do opisania w kilku zdaniach. Gra należy do grupy gier kafelkowych. Do wyboru są elementy z czterech grup, z których buduje się swoja małą planetę. Na kafelkach znajdują się oprócz samej powierzchni asteroidy dodatkowo elementy z książki takie jak owieczka, lis czy baobaby. Wśród kafelków znajdują się postaci z gry, które wpływają na końcową punktację ( np za ilość owieczek czy róże na planecie ). Gra doskonała dla ludzi w każdym wieku.
dodano: 2013-11-12 bardzo sympatyczna gra autor: Krzysztof Rudnicki

Grę zakupiłem za namową obsługi sklepu i dziękuje bardzo za polecenie tytułu. Bardzo proste zasady, do opisania w kilku zdaniach. Gra należy do grupy gier kafelkowych. Do wyboru są elementy z czterech grup, z których buduje się swoja małą planetę. Na kafelkach znajdują się oprócz samej powierzchni asteroidy dodatkowo elementy z książki takie jak owieczka, lis czy baobaby. Wśród kafelków znajdują się postaci z gry, które wpływają na końcową punktację ( np za ilość owieczek czy róże na planecie ). Gra doskonała dla ludzi w każdym wieku.
dodano: 2013-10-03 Wspaniała książka, rewelacyjna gra autor: Maciej Krawczycki

Do "Małego Księcia" podchodziłem z lekkim dystansem. Obawiałem się zbyt prostej gry skierowanej głównie do dzieci. Na szczęście bardzo się pomyliłem...
Ale od początku... Otwieramy nieduże pudełko opatrzone dziwnie znajomymi rysunkami i znajdujemy w nim: pięknie wykonane kwadratowe kafelki, z których będziemy budować naszą planetę, kilka malutkich żetonów, które pomogą nam podliczyć zdobyte punkty na koniec rozgrywki oraz instrukcję.
Instrukcja jest krótka i bardzo przystępnie napisana. Poznanie zasad gry zajmuje zaledwie kilka minut.
Kafelki podzielone są na 4 rodzaje:
- kafelki z krawędzią wstępującą planety,
- kafelki z krawędzią zstępującą planety,
- kafelki ze środkiem planety,
- kafelki z postaciami, dzięki którym otrzymamy punkty za poszczególne obiekty znajdujące się na naszej planecie. To z której grupy kafelków będziemy w danej kolejce budować planetę zależy od gracza, który ją rozpoczyna.
Na każdym kafelku planety znajdują się znane z książki obiekty (baranki, baobaby, latarnie, róże, wulkany, lisy itd). Na koniec rozgrywki za te obiekty, w zależności od ich ilości, będziemy dostawać punkty. Jednak nie zawsze im więcej tym lepiej. To za jakie obiekty będziemy dostawać punkty zależy od tego jakie postaci umieścimy obok naszej planety. Wszystkie postaci, z wyjątkiem ogrodnika, znajdziemy w książce. I tak punkty za różne przedmioty dadzą nam: wspomniany ogrodnik, król, latarnik, myśliwy, bankier, turecki uczony, geograf, pijak i sam Mały Książę.
Ponieważ kolejność dobierania kafli jest dowolna, a kolejność graczy ciągle się zmienia, każdy swój ruch musimy dobrze przemyśleć. Czasem wydawać się może, że po wybraniu kafelka dla siebie nie ma znaczenia któremu z pozostałych graczy przekażemy kolejkę, jednak po dokładnym zastanowieniu się okazuje się że ma to ogromne znaczenie. Mało tego, musimy liczyć na to, że kolejny gracz zrozumie nasze intencje i nie popsuje nam szyków. Przez cały czas musimy kontrolować ilość obiektów znajdujących się na naszej planecie, liczyć punkty i dokonywać korzystniejszych wyborów co nie zawsze jest proste i oczywiste.

"Mały Książę" to wspaniała, trochę nie doceniona, wesoła gra opatrzona pięknymi ilustracjami Antoine'a de Saint-Exupery'ego. Gra, która sprawiła, że ponownie sięgnąłem po książkę. Czytając "Małego Księcia" ma się wrażenie, że gra jest jego integralną częścią.
Gorąco zachęcam zarówno do gry jak i do lektury tej niesamowitej książki.