gry planszowe rodzinne > Alhambra - Big Box
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Alhambra - Big Box

Alhambra - Big Box

Zestaw Alhambra ze wszystkimi dodatkami

cena:

299.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:wydawca: Queen Games
projektant: Dirk Henn , Wolfgang Panning , Jo Hartwig

wersja językowa: europejska
instrukcja: angielska

Opis


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2018-02-07 klasyk z dodatkami autor: borgulator

Alhambra jest fantastyczną gra dla zarówno dla 3 jak i 6 graczy. Niestety nie sprawdzałem jej w grze z jednym partnerem, ponieważ nie przepadam za mechaniką, która wymusza wprowadzanie do gry dodatkowego "wyobrażonego" trzeciego gracza.
BigBox skupia w jednym pudełku grę podstawową wraz z 5 z 6 wydanych dodatków. Ostatni dodatek wyszedł niedługo po BigBox. Nie do końca rozumiem, dlaczego nie został dodany do tej edycji. Szczególnie, że od 2013 nie wydano już ani jednej modyfikacji.
Każdy dodatek to tak naprawdę 4 mini dodatki, nazywane modułami. Grę można dowolnie łączyć ze wszystkimi modułami - grać z jednym wybranym, mieszkać kilka różnych pomiędzy dodatkami, a nawet zagrać ze wszystkimi na raz. Niestety nie wszystkie moduły są warte uwagi gracza. Niektóre wprowadzają jedynie kosmetyczne zmiany. Inne jak karty złodzieji czy tokeny vezyrów są bardzo do siebie podobne. Oczywiście jest tutaj również kilka dodatków, które rewelacyjnie urozmaicają i odświeżają Alhambrę.
Osobiście uważam, że 2 i 3 dodatek są najlepsze. Dla osób, które posiadają już oryginalną grę polecam zakup jednego, lub obu.
Dla osób, które chciałyby dopiero kupić Alhambrę BigBox jest dobrą alternatywą dla wersji podstawowej. BigBox kosztuje niecałe 70% kwoty, którą musielibyśmy wydać na grę i wszystkie dodatki osobno.
Jeszcze jedno. W grze praktycznie nie występuje element negatywnej interakcji – nie licząc wykupywania budynków, na które czekają również inni gracze. Ale nawet tutaj z pomocą mogą przyjść niektóre z dodatków pozwalające graczom na wykonywanie ruchów poza ich kolejnością. Dla jednych to będzie zaleta, dla innych wada.