gry planszowe rodzinne > Ugg-Tect
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Ugg-Tect

Ugg-Tect

Gra o monumentalnej zabawie

cena:

125.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 4 do 8
wiek: od 6 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Fantasy Flight Games (2012)
projektant: Walter Obert

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


"Ugungu!", zawył jaskiniowiec, geniusz swoich czasów. Z maczugą w dłoni, stąpał po ziemi przekazując w ten sposób rozkazy swoim współplemieńcom aż olbrzymi kamienny blok nie został podniesiony. W ten sposób powstał pierwszy pomnik.

Wtłucz swoich współplemieńców ku architektonicznej dominacji. Ugg-Tect to przezabawna gra o prehistorycznej architekturze, w której dwie drużyny, składające się z maksymalnie 4 graczy każda, walczą ze sobą o jak najszybsze zbudowanie konstrukcji z epoki kamienia. Każdą z drużyn prowadzi charyzmatyczny Ugg-tect, który musi pokierować swoimi pracownikami używając tylko prymitywnych pomruków, przesadnych gestów i swojej wiernej maczugi.

Zawartość pudełka:

  • 2 nadmuchiwane maczugi
  • 8 dużych drewnianych klocków (w różnych kolorach i kształtach)
  • 2 kartonowe zasłonki i 2 karty pomocy graczy
  • 24 karty projektów
  • Instrukcja

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2013-06-24 Świetna imprezówka autor: monga

Wspaniała gra imprezowa. Mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy, oryginalny pomysł. Każda drużyna dostaje po identycznym komplecie 5 kolorowych drewnianych klocków i tekturce formatu ok. B5 - o różnej teksturze z obu stron. Obie drużyny w tym samym czasie starają się zdobyć jako pierwsza 10 punktów, punkty przyznawane są za poprawnie ułożone projekty (każdy wart jest kilka punktów, czasami wystarczy ułożyć tylko 2 by zdobyć 10 punktów). Jeden z członków drużyny bierze w rękę maczugę i kartę z projektem (którą tylko on widzi), po czym wykonując różne prymitywne gesty (typu kręcenie biodrami czy tupanie) i wydając prymitywne komendy (jest ich około 5-6 różnych przy czym co innego znaczy komenda powtórzona raz, a co innego ta sama komenda powtórzona dwa razy) stara się przekazać swojej drużynie jak mają wyglądać projekt. Każdy gest odpowiada jednemu elementowi (klocek konkretnego koloru albo tektura). Komenda mówi co należy z danym elementem zrobić - położyć, postawić, odwrócić, przesunąć itd. Jak członek drużyny poprawnie wykonał komendę dostaje maczugą w głowę raz, jak źle - dostaje maczugą dwa razy. Jak wydający komendy się pomylił - sam siebie okłada maczugą po głowie :-)
Naprawdę świetna imprezówka - minusy - wielkie pudło i wysoka cena.