gry planszowe rodzinne > Jaskinia
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Jaskinia

Jaskinia

Odkryjcie świat podziemnych tuneli

cena:

119.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 8 lat
czas gry: od 60 do 90 min.

wydawca: Rebel.pl (2012)
projektant: Adam Kałuża

wersja językowa: polska

Opis


W grze „Jaskinia” gracze kierują zespołami speleologów, przed którymi postawiono zadanie eksploracji nowo odkrytej jaskini. Rozpoczynając ze wspólnej bazy gracze będą odkrywać jaskinię, fragment po fragmencie, a ta stopniowo odsłoni przed nimi swoje tajemnice. Na ich drodze pojawią się strome zejścia, zalane wodą sale, wąskie przesmyki oraz warte uwiecznienia na fotografiach cuda podziemnego świata. Jednak, aby móc posuwać się do przodu, speleolodzy będą potrzebowali specjalistycznego sprzętu, który pozwoli im na przetrwanie w podziemiach i pokonanie kolejnych przeszkód, jakie napotkają w czasie wyprawy. Zespół, który najbardziej zasłuży się w odkrywaniu podziemnych korytarzy, okryje się sławą najlepszych speleologów i zasłuży na szacunek kolegów.

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-07-22 Ciekawa gra autor: Zbigniew Rzepiejewski

Jaskinia, to fajna i solidna gra. Jest tu wiele ciekawych mechanizmów, które dobrze oddają klimat eksploracji. Gra ma swój koloryt i moim zdaniem dobrze odzwierciedla trudy podziemnych wypraw. Zasady są bardzo proste, więc pozycja świetnie sprawdzi się w gronie rodzinnym, ale bardziej zaawansowani gracze powinni być zadowoleni mimo dużej losowości. Cechuję ją duża regrywalność. Dwie takie same partie są praktycznie niemożliwe. Skalowalność również jest dobra, gra się dobrze przy każdej liczbie graczy, choć ich więcej uczestników przy stole, tym, rzecz jasna, wydłuża się czas oczekiwania. Instrukcja ma pewne wady i niejasności, jednak po głębszej analizie i kilku grach wszystko jest jasne. Polecam jako grę rodzinną. Solidny tytuł z super klimatem.
dodano: 2013-04-17 Było K2 teraz Jaskinia autor: Mateusz Górski

Kolejna świetna gra Adama. BRAWO.
Widzę to sporo podobieństw do K2, ale mi jakoś troszkę bardziej przypadła do gustu Jaskinia. Może dlatego, że nie wszystko możemy sobie z góry policzyć i jest ten dreszczyk emocji przy odkrywaniu nowych fragmentów jaskini. Początkowo bałem się, że jaskinia może się rozciągnąć bardziej w którąś stronę, jednak mechanika wymusza budowanie jaskini jak najbliżej pola startowego. Bardzo dobrze czuć klimat zagłębiania się coraz dalej i dalej. Jedno do czego mógłbym sie przyczepić to (standard w grach Adama) to, że jest jednak sporo liczenia, które lekko w moim odczuciu psuje zabawe-trzeba cały czas się kontrolować, żeby za głęboko się nie zapuścić, bo możemy już nie wrócić :]