GRY RODZINNE
logo przedmiotu Dog

Dog

Zespołowy chińczyk z twistem

cena:

62.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 6
wiek: od 8 lat
czas gry: od 30 do 45 min.

wydawca: Schmidt Spiele

wersja językowa: europejska
instrukcja: polska

Opis


Dwie osoby grają razem i tworzą zespół (wyjątek stanowi gra przy 2, 3 i 5 graczach). Wszyscy gracze próbują możliwie najszybciej, doprowadzić z pola początkowego do celu swoje cztery pionki. Każdy ruch odbywa się poprzez wyłożenie karty. Wszystkie karty z niebieskim tłem służą tylko do poruszania pionków do przodu zgodnie z ich wartością. Wszystkie karty z czerwonym tłem mają specyficzne zdolności.

Nie możliwa jest wygrana pojedynczego gracza. Jeśli gracz doprowadzi wszystkie swoje pionki do celu, pomaga swojemu partnerowi. Nadal otrzymuje karty, ale teraz wspólnie z partnerem próbuje dotrzeć do mety. Nie mogą się jednak komunikować (np. nie powinni informować się, jakie karty posiadają). Wygrywa zespół, który jako pierwszy doprowadzi 8 pionków do celu.

PUDEŁKO ZAWIERA:
  • plansza do gry
  • 110 kart do gry
  • 30 pionków
  • instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2013-01-08 wesoła zabawa autor: wiolka105

Znacie klasyczną gre chińczyka i motto tej gry ,,człowieku nie irytuj się" to w grze ,,Dog'' motto to powinno być napisane wielkimi literami. Gra zespołowa ale element rywalizacji jest wielki a przy tym irytacja ogromna gdy nagle spadniesz do poczatku gry przez wyeliminowanie ale to wlasnie czyni tę gre jeszcze bardziej zabawną a chec walki i odegranie sie na przeciwniku wciagajace. Na czy polega? - gra sie zespołowo wygrana jednej osoby z druzyny nie gwarantuje zwycięstwa musi skończyc duet, gra jest troche dluga i wydaje sie skomplikowana ale po pierwszej parti do ogarniecia. Na środku gry mamy talie kart czerwonych tzw specjalnych i niebieskich zwłykłych (wszystkie wymieszane ) przy rozdaniu nie wiemy jakie ma karty przeciwnik i osoba z zespołu. Gra zaczyna sie od wymiany bez porozumiewania jednek karty z osoba z drużyny- Majac na ręku karte startową (czerwona karta specjalna 13, 11, ? - znak zapytania to taki jocker zastepuje kazda karte,) mozemy wystawic naszego pionka, po kazdej rundzie rozdawane sa nowe karty. Co to są te karty czerwone - specjalne. Majac na ręku czerwoną 13 mozesz albo poruszyc sie o trzynaście pół do przodu albo wystawic pionka do startu - ta sama zasada tyczy sie karty nr. 11. Znak zapytania zastepuje każdą kartę, karta 4+/- pozwala nam cofnąc sie o cztery pola badz ruszyc do przodu o cztery oczka. karta 7 z ogniem , pali wszystko czyli przesuwasz sie o 7 poł do przodu ,,palimy" wszystkie pionki podrodze - pamietaj eliminujesz wszystkich nawet siebie jesli twopj pionek stoi na drodze. Karta ze strzalkami nad pionkami pokazuje wymiane - czyli możesz wymienic ze soba dwa pionki i nie koniecznie musi to byc pionek partnera może byc także przeciwnika - i tu jest zabawa gdy nagle zostajesz przeniesiony na poczatek gry a stales przed domkiem, ale możesz i ty wylosowac ta karte i zamieniając sie ustawić się jak najbliżej swojego domku i wtedy jest wesolo :))) Karty niebieski pokazuja nam tylko ilośc oczek do poruszania się . Plansza jest tradycyjna ja standardowy chińczyk dlatego zawsze możemy wrócic do standardowej kostki i zagrac w klasycznego chińczyka nawt do 6 osób i to jest także fajne. PODSUMUWUJĄC gra ciekawa, irytujaca ale i emocjonujaca generalnie fajna zabawa.