GRY RODZINNE
logo przedmiotu Mondo

Mondo

Szybka rodzinna gra o budowaniu świata

cena:

86.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 4
wiek: od 6 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: Rebel.pl
projektant: Michael Schacht

wersja językowa: polska

Opis


Mondo to szybka gra kafelkowa, w której gracze wcielają się w budowniczych świata.

Każdy gracz za pomocą kafelków tworzy na planszy swój własny świat pełen egzotycznych zwierząt i różnorodnych krajobrazów.

Wszystko dzieje się równocześnie, a przeciwnicy nie śpią. Czas biegnie nieubłaganie, jeśli ktoś zakończy akt stworzenia odpowiednio wcześnie, może zyskać kilka punktów dodatkowych.

Po trzech rundach wygrywa gracz z największą liczbą punktów. W grze zaawansowanej rozgrywkę urozmaicają cele, do których osiągnięcia dążą wszyscy gracze.

Natomiast poziom ekspercki wprowadza szereg wyzwań polegających na dodatkowych zadaniach.

 

Zawartość pudełka:

  • 4 dwustronne plansze świata
  • 136 dwustronnych kafelków krajobrazu
  • żeton wulkanu
  • 4 żetony bonusowe
  • bloczek arkuszy punktacji
  • 5 płytek celów
  • 12 dodatkowych zadań
  • zegar

 

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-11-25 Dynamiczna, świetna autor: Izekpyzek

W Mondo naszym zadaniem jest układanie z dostępnych kafli swojego świata. Niby nic ale gdy budujemy wszyscy naraz i w dodatku pod presją czasu- robi się ciekawie. Mamy też wiele dodatkowych zadań, które możemy wykonywać: dodatkowe punkty dla tego kto ma najwięcej zwierząt, kto ma najwięcej jezior. Poza tym plansza jest dwustronna więc mamy różny stopień trudności. Wszystko to ma jeszcze piękną oprawę graficzną. Nam się nie nudzi ta gra i ciągle jest tak, że ktoś chce coś ulepszyć. Gorąco polecam
dodano: 2015-01-01 W porządku autor: AdamLodz

Gra rodzinna w której mamy za zadanie zbudować swoją planetę z dostępnych dla każdego kafelków terenu. Utrudnienie w tej grze polega na upływającym czasie oraz znikających kafelkach terenu, które są wybierane przez współgraczy. Im więcej graczy, tym trudniej jest zbudować własną wyspę, ponieważ kafelków pasujących do siebie jest coraz mniej i ubywa ich w szybkim tempie.
Gra posiada kilka wariantów gry (łącznie z minutnikiem, który odmierza czas jaki ustawimy na początku rundy) w których możemy grać samemu do 4 graczy.
Grając w tę grę z dziećmi, trzeba dawać trochę forów, aby nie były na straconej pozycji. Dużo więcej interakcji jest w rozgrywce starszych graczy. Kafelki są grube więc starczy na wiele rodzinnych rozgrywek.
Polecam na rodzinne rozgrywki, ze względu na krótki czas gry oraz możliwość budowy swojego świata według własnego scenariusza, na dwóch różnych planszach
dodano: 2012-09-15 Super autor: lb_lb

Sympatyczna, lekka kombinacja gry z łamigłówką. Jest to gra, bo staramy się zdobyć więcej punktów, niż przeciwnicy. Jest to łamigłówka, bo z losowo wybieranych kafelków układamy mapę nowego świata tak, aby zamieszkiwało go jak najwięcej zwierząt, by był jak najładniejszy, najbardziej zróżnicowany i – uwaga – nie było na nim zbyt wielu wulkanów :) Wygrywa ten, kto umie układać szybciej, lepiej kojarzy kafelki i ma w głowie plan.

Szybciej – bo jest to gra na czas. Lepiej kojarzy – bo pierwsze rozgrywki, szczególnie z tykającym nad głową minutnikiem, mogą być trudne, bo nie wszystkie kafelki jeszcze umiemy szybko do siebie dopasować. Ma plan – bo do gry trzeba siadać z jakimś zamysłem. Czasem układanie z tego, co nam po prostu weszło w rękę nie wystarczy i nasz „świat” będzie zbyt banalny i wart mało punktów. Po kilku partyjkach uczymy się planować nasze nowe światy, wiemy już, na co można się nastawić albo na co uważać i gra się rozkręca. Wtedy zresztą możemy włączyć do zabawy kilka bardziej złożonych wariantów.

Generalnie jest to zabawa dość przyjemna, przynajmniej od czasu do czasu, i podoba się dzieciom, więc tytuł sprawdzi się w gronie rodzinnym. Tylko interakcja jest właściwie żadna, co najwyżej przy większej liczbie graczy może się okazać, że ten jeden jedyny kafelek, który by załatwił sprawę już ktoś ma…

PS. Razem z grą dostajemy minutnik. Zupełnie normalny. Można zanieść do kuchni, jeśli jeszcze ktoś nie ma, a gra się znudziła :)