gry planszowe rodzinne > Finca (edycja polska)
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Finca (edycja polska)

Finca (edycja polska)

Gra rodzinna o uprawie owoców na Majorce

cena:

89.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat

wydawca: Schmidt Spiele
projektant: Ralf Zur Linde , Wolfgang Sentker

wersja językowa: polska

Opis


Majorka to największa wyspa na archipelagu Balearów w Hiszpanii o złocistych plażach i ciemnoniebieskim morzu. Ciągnące się po horyzont krajobrazy gajów oliwnych i starych winnic, skąpanych w słońcu pomarańczy, cytryn oraz fig czekają, abyś je odkrył. Tam na wzgórzu znajduje się dawna zagroda chłopska, wzniesiona z potężnych kamieni i stojącym obok dużym wiatrakiem, to właśnie Twoja FINCA.

Gracze wcielają się w postać prostego rolnika, uprawiającego najsłodsze owoce południa. Ten gracz, który najsprytniej wykorzysta sytuację na rynku i sprzeda swoje plony, stanie się najbogatszym rolnikiem na wyspie!

Zawartość pudełka: 1 plan gry, 12 skrzydeł wiatraka, 42 znaczki owoców, 10 znczków Finka, 16 znaczków akcji, 4 znaczki bonusowe, 8 wózków z osłami, 6 drewnianych domków Finca, 108 owoców (po 18 sztuk: fig, migdałów, oliwek, pomarańczy, winogron, cytryn), 20 figurek rolników.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-07-18 Rewelacyjny, całkiem strategiczny tytuł autor: Krzysztof Budny

Finkę poznałem w formie implementacji internetowej (swoją droga polecam). Temat wydaje się początkowo nudny, wtórny i absolutnie nieintrygujący. Złudne to wrażenie jednak. Grafika, użyte kolory i ogólny ,,uczucie" płynące z planszy sprawdzają się świetnie i ułatwiają odprężyć się przy planszy.
To znaczy nie do końca odprężyć. Na pewno nie na tyle by wyłączyć szare komórki. Co to to nie. O to dba rewelacyjny mechanizm o mankalowych korzeniach (ha! Trajan nie był pierwszy!) poruszania rolnikami. Początkowo wydaje się, że położenie naszych pracowników na rondlu z wielokolorowych łopat wiatraka ma znaczenie czysto taktyczne - wykorzystać aktualną pozycję
do szybkiego zdobycia najlepszych punktów. W toku kolejnych rozgrywek okazuje się jednak, że kolejne ruchy tworzyć mogą całkiem spójną strategię. Nie można tu nikogo całkowicie zablokować, ale można zdecydowanie zwiększyć liczbę ruchów jakie przeciwnik musi wykonać by zebrać owoce o których marzy. Ogólnie - nie taki to płytki tytuł jak go pudełko maluje.

Świetna alternatywa dla popularnych tytułów dla ,,świeżynek".
Polecam.
dodano: 2012-04-25 Szybko i emocjonująco autor: Zwieżak

Chociaż kwalifikowana do grupy gier familijnych, Finca urzeka nie tylko fantastycznym wykonaniem (te znaczniki owoców aż chce się trzymać w rękach), ale mnie również mechaniką. Może i nie jest odkrywcza, może i powiela pewne schematy, ale w tej grze one po prostu świetnie działają. Powoduje to, że chociaż zasady są banalnie proste (nauczenie się zasad z instrukcji to 15-20 minut, a przekazanie tego współgraczom zajmuje jeszcze mniej czasu), to ilość główkowania, zastanawiania się nad swoim ruchem jest bardzo satysfakcjonująca nawet dla tych, którzy lubią gry bardziej skomplikowane. Finca pokazuje, że nie trzeba wielu skomplikowanych zasad, wyjątków, by mózg człowieka pracował na dośc wysokich obrotach. A przy tym spora ilośc interakcji (i to nie tej nachalnej polegającej na zabijaniu przeciwnika ale tej podstępnej, którą bardzo lubię), krótki czas rozgrywki powodujący, że można zagrać raz jeszcze, albo wtedy, gdy jest mało czasu. Wszystko to w mojej ocenie pozwala dać tej grze najwyższą ocenę i to pomimo tego, że niektórzy z tzw. doświadczonych graczy będą kręcić nosem, że to takie proste...
dodano: 2011-10-10 Super gra autor: lb_lb

Prześliczna, przekolorowa i bardzo fajna gra planszowa którą polecam zarówno dorosłym jak i dzieciom. Drewniane znaczniki owoców wyglądających prawie jak cukierki powodują zachwyt współgraczy.
Potężna interakcja powoduj że do gry się często wraca. Jest to pozycja obowiązkowa w kolekcji gracza który lubi gry familijne. To trzeba mieć w swojej kolekcji.
Zasady gry są banalne i ogarnie je każdy gracz niezależnie od wieku.
Klima przewożenia i dostrczania owoców do poszczególnych części wyspy Finca powoduje iż każdy chce wygrać i zgromadzić jak najwięcej zleceń.
Gorąco polecam.