gry planszowe rodzinne > King of Tokyo
GRY RODZINNE
logo przedmiotu King of Tokyo

King of Tokyo

Walki potworów w mieście

cena:

139.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 6
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Iello

wersja językowa: angielska
instrukcja: polska

Opis


King of Tokyo jest grą dla od 2 do 6 graczy, w której wcielają się oni w zmutowane monstra, gigantyczne roboty i potężnych obcych, którzy z radościa okładają się wzajemnie w sielskiej atmosferze walcząc o tytuł króla Tokio, nie zważając przy tym na zniszczenia i spustoszenie, które sieją w samym mieście.  W trakcie swojej tury rzucasz sześcioma kośćmi wybierając symbole, których będziesz chciał użyć w nadchodzącej turze. Dzięki nim będziesz mógł atakować inne monstra, regenerować energię, leczyć się i kupować karty specjalne. Dzięki nim posiądziesz specjalne zdolności jak regeneracja, naturalny pancerz, mimikrę, plucie kwasem, czy zianie ogniem! Używaj ich rozsądnie, aby udowodnić, że Tokio to tylko Twoje terytorium.  

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-08-10 szybka i fajna gra na większą ilość graczy autor: Cezary Wysoczański

King od Tokyo to prosta i dostarczająca dużo radości gra, w której idealnie sprawdza się przy większej ilości graczy (5-6). Gracze wcielają się w potwory próbujące zniszczyć Tokio, a przede wszystkim siebie nawzajem. Przecież król może być tylko jeden :)

Mechanika jest oparta na rzucaniu dużą ilością kości i dobieraniu symboli tak aby zdobywać energię (potrzebną na zakup dodatkowych umiejętności), życie (potrzebne do leczenia ran), czy obrażenia (zadawane innym potworom).

Rozgrywka trwa około 30 minut (często krócej) i wymaga dość sporego zaangażowania ze strony graczy (zwłaszcza podpuszczania innych do wystawienia się na odstrzał ... )
dodano: 2013-09-09 Godzilla na 5 autor: tauriworld

Czy chciałeś kiedyś zostać godzillą ? jak tak to ta gra jest dla ciebie.
w szybki i stosunkowo zabawny sposób zamieniasz się w jednego z potworów starających się
zdobyć pkt i wygrać
gra polega na rzucaniu kośćmi i dobieraniu odpowiednich kombosów, losowość nie jest za wielka ponieważ dochodzą jeszcze karty wspierające ruch każdego gracza. Gra jest mała (małą plansza) posiada zabawne grafiki (na pewno polubią grę młodsi gracze 9+) fajna przyjemna gra rodzinna, maksymalnie 30 minut

polecam na 100 procent
dodano: 2012-01-26 Świetna gra! autor: slawslom

King of tokyo to bardzo fajna gra do zagrania między cięższymi tytułami.
W grze wcielamy się w sławne potwory (Godzilla, King Kong), które walczą ze sobą
i niszczą Tokyo.

Rozgrywka nie jest zbyt skomplikowana, polega na rzucaniu 6 kośćmi i wykonywaniu
akcji, które na nich wypadną. Możliwość dwukrotnego przerzucenia dowolnej ilości kości
pozwala na umiarkowaną kontrolę nad tym co robimy. Dodatkowo grę urozmaica duża ilość różnorodnych kart, które możemy wykorzystać do uzyskania przewagi nad przeciwnikami.

Gra charakteryzuje się świetną oprawą graficzną. Świetne rysunki umilają grę.
Całość trwa ok. 30 min i odrazu chce się zagrać jeszcze raz.

Jako wadę gry mogę uznać eliminację graczy - jak ktoś zginie szybko (raczej na własne
życzenie) to potem musi chwilę poczekać aż pozostali skończą. Ale możliwości zabicia
innych graczy ta gra nie miałaby sensu.

Dodatkowo gra na 2 osoby nie ma sensu.

W skrócie bardzo polecam jeżeli ktoś szuka nieskomplikowanej, gry z którą można zagrać praktycznie
z każdą osobą (nawet do 6 naraz).
dodano: 2011-09-29 Warto autor: lb_lb

Gra Richarda Garfielda (tak, tego Garfielda od Magic the Gathering). Lekka, radosna turlanka. Nie pozbawiona wad, ale ze sporym potencjałem. Przed zakupem warto więc zwrócić uwagę na następujące elementy:

Gra jest teoretycznie przeznaczona dla 2 do 6 graczy, ale liczba ta jest zawyżona w obie strony: na 2 osoby po prostu nie działa (to znaczy, w grze nie ma ani decyzji, ani sensu, bo wszystko jest całkowicie losowe), a przy 6 graczach może się trochę dłużyć i niepotrzebnie komplikować.

Gra zawiera dużo kart z różnymi mocami dla potworów, w które można je wyposażać albo wprowadzać nimi trochę zamieszania, niestety wiele z tych kart jest mało praktyczna. Niestety, czasami leżą sobie one na stole nie wzbudzając niczyjego zainteresowania – pomimo, że niezbyt dużym kosztem można wprowadzić do gry nowe.

Można zdobywać punkty na wiele sposobów – walcząc o nie zaciekle albo na drodze rzutów kostką, albo też. W drugim przypadku, jeśli ktoś będzie miał w rzutach dużo szczęścia, może odskoczyć od innych graczy tak, że praktycznie zagwarantuje sobie wygraną.

No i można zostać wyeliminowanym z gry – co też nie należy do przyjemności.

Wydawałoby się więc, że mamy tu przynajmniej trzy-cztery poważne wady, tym niemniej – jeśli tylko pamiętamy o powyższym, w niezobowiązującym towarzystwie gra się bardzo dobrze. Gra jest szybka, wesoła, łatwa do wytłumaczenia.

Należy tylko grać w grupie od 3 do 5 graczy, przebrać trochę talię kart, albo poświęcać kilka kosteczek energii na wprowadzanie do gry nowych, no i pilnować innych graczy – tłukąc tych, którzy wybrali strategie zdobywania punktów przez rzuty, nie dać się przy tym ubić samemu. No i gdyby jednak się zdarzyło polec, trzeba to mężnie znieść, robić innym herbatę. I wtedy, doprawdy, gra okazuje się naprawdę fajna.
dodano: 2011-07-19 emocjonująca gra kościana autor: pogons

Jeśli szukasz gry, która trwa ok. 30 minut, dostarcza emocji, nie wymaga zbyt wiele namysłu i opiera się na interakcji to nie szukaj dalej - już ją znalazłeś. Gracze wcielając się w potwory-giganty rywalizują ze sobą o to, kto najbardziej zniszczy tytułowe Tokyo lub ewentualnie, kto zostanie ostatni przy życiu.

Mechanika jest wręcz banlna. Ot rzucamy 6 koścmi, zchowujemy bądź nie część/wszystkie z nich po czym możemy 2 razy przerzucić i rozpatrujemy ostateczny wnik czyli: atak, odnawianie swojej energii życiowej (jak spadnie do 0 to wypadamy z gry) zbieramy energię (do zakupu kart) lub zdobywamy punkty zwycięstwa. Gra jest jednocześnie wyścigiem (kto jako pierwszy zdobędzie 20 punktów) i walką o przetrwanie (jedni skupiają się na wymordowaniu współgraczy podczas gdy inni na zdobywaniu punktów). To, co różnicuje rozgrywkę to karty jakie możemy nabywać w trakcie jej trwania. Dają one zarówno efekty jednorazowe (jak np. zdobycie punktów zwycięstwa kosztem swojego życia) bądź stałe (dodatkowa kość czy możliwość przerzutu), które czasmi ratują nam skórę.

Gra jest dynamiczna, posiada zerowy downtime i sporą dawkę interakcji więc idealnie nadaje się na filer pomiędzy dłuższymi i cięższymi tytułami. Najlepiej sprawdza się na więcej osób (4-6). Z minusów na pewno należy wymienić to, iż można odpaść z gry całkowicie (jeśli przy końcu to nie szkodzi bo gra się szybko kończy, gorzej jeśli na początku) oraz to że gra na 2 osoby nie ma sensu. Na szczęście oprawa graficzna cieszy oko a samo wykonanie stoi na wysokim poziomie. Gorąco polecam jako przerywnik dla większego grona lub na imprezę.