gry planszowe rodzinne > Black Gold
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Black Gold

Black Gold

Dołącz do wyścigu by stać się najbogatszym rewolwerowcem zachodniego Teksasu!

cena:

179.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Fantasy Flight Games
nr katalogowy:VA67
projektant: Wilko Manz

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

OpisJest rok 1922. Rozkwit przemysłu olejowego w Teksasie trwa od dobrych 20 lat, a chciwi właściciele gruntów położyli ręce na większość rezerw oleju. Przygotuj się na dziki Zachód, wydobywaj węgiel przez przynoszące zyski odwierty i zdobądź większy majątek niż twoi poszukiwacze, przed tym, jak kompanie zachodniego Teksasu zwrócą się przeciwko Tobie.

Black Gold jest grą odkryć dla 2-5 poszukiwaczy, gra zajmuje między 1-2 godziny. Oferując obfitość wyborów gry i zasad, Black Gold prezentuje nowe doświadczenia i strategii wraz z kolejnymi rozgrywkami. Inspirowana historią i intrygującą rozgrywką gra dysponuje wyjątkowym klimatem.

Gra zawiera:

Zbiór Zasad
Ponad 100 plastikowych elementów
Ponad 150 kart
Rozkładaną Planszę
6 modularnych oznaczeń terenu
Ponad 100 znaczników
1 kostkę do gry

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-10-31 Dobra, średniej ciężkości gra ekonomiczna w starym stylu autor: turin

Black Gold łączy w sobie najlepsze cechy starych amerykańskich gier takich jak Acquire czy wręcz Monopol z nowoczesnym, europejskim podejściem. Jest dużo emocji i blefu wokół licytacji licencji na sprzedaż ropy, jest losowość w postaci różnej wielkości złóż w stawianych szybach (nieporównywalnie mniejszej jednak niż ta z Monopoly), jest element negatywnej interakcji w postaci cofania cudzych pociągów i blokowania drogi do złóż, są wreszcie śliczne samochodziki, pociągi i szyby naftowe wraz z wytryskującą z nich ropą. Jednocześnie nie ma eliminacji graczy, i chociaż nierozsądne inwestycje potrafią nas strasznie spowolnić i pozbawić szans na wygraną, to do końca bierzemy istotny udział w grze. Przy różnej liczbie graczy różny jest układ plansz, tak więc gra bardzo dobrze skaluje się od 3 do 5 osób (i trochę gorzej na dwie). Co najważniejsze jednak, w każdej turze gra stawia interesujące wybory - czy lepiej rozwinąć sieć kolejową pozwalającą na transport ropy, czy ruszyć się samochodem w poszukiwaniu nowych złóż, czy wreszcie zdobyć potrzebne na spredaż licencje - wszystko jest potrzebne, lecz wszystkiego mieć nie sposób.