GRY RODZINNE
logo przedmiotu Asara

Asara

Kraina 1000 wież

cena:

89.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 9 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Ravensburger
projektant: Wolfgang Kramer , Michael Kiesling

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: polska

Opis


 Asara, kraina 1000 wież, otwiera swoje podwoje. Gracze wcielają się w role budowniczych i starają się zdobywać prestiż na dworze kalifów. W tym celu budują jak najwięcej jak najwyższych wież. Kto najlepiej sprawdzi się w tym zadaniu zostanie zwycięzcą.

Każda rozgrywka Asary to ciągłe napięcie i nowe rozstrzygnięcia. A to wszystko przy bardzo prostych regułach, które pozwalają szybko wprowadzić do gry nowych graczy.

 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-02-27 Interesująca autor: Linda Wróblewska

Jesli szukasz ciekawej, ładnie wykonanej gry, w którą pograsz z przyjaciółmi i rodziną nie jeden raz to będzie Asara. Warta swojej ceny, naprawdę interesująca i niezbyt skomplikowana. Polecam na pewno nie zagrasz w nią tylko raz;)
dodano: 2011-11-19 Świetna gra autor: Slanek

Po pierwszej grze, zdecydowanie gramy dalej! Grat jest bardzo ciekawa – „budowanie wież” - wciąga i czas szybko przy niej leci. Skierowana do wielu odbiorców tak i początkujących jak i geeków. Nadaje się i dla dzieciaków od 7 roku życia i dla dziadków. Zasady są proste, przejrzyste, już po pierwszej partii wiadomo o co chodzi i jak się rozwijać.
Gra niespodziewanie bardzo mocno wciąga ma coś w sobie.
Trzeba dodać że gra jest bardzo ładna, z poprawną mechaniką. Gra się około 30-40 minut. Jest opcja podstawowa i zaawansowana.
Muszę pochwalić sklep Planszomania za świetnie napisaną polską instrukcję, która dostępna jest tylko w tym sklepie. Na ten czas nawet na BGG nie jest dostępna.
dodano: 2011-11-05 Miłe zaskoczenie autor: iguana

Po recenzjach wnosząc spodziewałem się banału, a tymczesem otrzymałem super grę rodzinną. Dołączyłem do niej dodatek z dżinem i błysnęła jeszcze jaśniej. Świetnie się skaluje, a mechanizm ciągłości koloru czyni każdą rozgrywkę niepowtarzalną. Pierwsza partia była lekka, druga bardziej podkręcona, a każda kolejna podnosiła poprzeczkę. Na ogranie czeka już kolejny dodatek. W swojej klasie jest to tytuł świetny i niedoceniony. Pan Kramer po raz kolejny pokazał, jak to się robi. Gorąco polecam. Mamy dużą kolekcję, ale Asara zostanie z nami na dłużej. Aha - gra jest niezależna językowa, więc bez obaw. Polecam.
dodano: 2011-07-11 Super familijna gra autor: Piotr Czuba

Asara to typowa gra familijna, w której zadaniem nadwornych Architektów jest budowa najwspanialszych wież.

Gracze wcielają się w role rywalizujących ze sobą architektów. W grze istotnym jest zbudowanie jak najwięcej wież, z różnych materiałów/kolorów i jednocześnie najlepiej gdyby były jak najwyższe i zawierały jak najwięcej złotych elementów.
Gra ma dużo możliwości i byłem zaskoczony tym iż tak mnie wciągnęła. Graliśmy trzy rozgrywki - jedna po drugiej i nie wyczuwało się znużenia.
W grze paradoksalnie występuje negatywna interakcja poprzez wysyłanie odpowiednich pracowników (liczy się ich kolor) na konkretne rynki.
Zajęcie pola na kole budowy czy też uniemożliwienie podjęcia przez innego gracza części wieży ważnej dla niego to dodatkowe smaczki.
Graficznie wszystko wygląda bardzo dobrze. Mechanizmy się zazębiają.
Zdecydowanie polecam tą grę w kategorii familijnych.
Jedna z najlepszych w swojej kategorii - z tych w które ostatnio graliśmy.
Rozgrywka w dwie i trzy osoby była super