GRY RODZINNE
logo przedmiotu Regatta

Regatta

Złap wiatr w żagle i wystartuj w eleganckim wyścigu jachtów.

cena:

56.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 5 lat
czas gry: ok. 20 min.

wydawca: Gigamic

wersja językowa: europejska
instrukcja: polska

Opis


Steruj swym jachtem po trasie wyścigu ścigając się z przeciwnikami oraz omijając napotkane przeszkody. Regatta to gra dla prawdziwych miłośników regat.

Każdy ma na ręce 5 kart. Aby poruszyć swój jacht gracz musi wybrać z ręki kartę wskazującą kierunek oraz odległość, o którą popłynie jego łódź. Jeżeli uda mu się złapać wiatr w żagle, będzie mógł nawet pokonać podwójny dystans. Jednak czy będziesz płynąć do przodu, czy też zdecydujesz się zatarasować trasę przeciwnikom? Decyzja należy do Ciebie! Jednak pamiętaj, że wiatry, karty,
a przede wszystkim przeciwnicy nie zawsze są po Twojej stronie.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-05-25 dla młodych adeptów żeglarstwa autor: wilczur

Uczestnictwo w regatach żeglarskich to zawsze wielkie emocje i niesamowita radość z rywalizacji i obcowania z naturą. Regaty to coś co sprawia że żeglarstwo nabiera nowego sensu i wymiaru. Wspina na wyżyny umiejętności współgrania z warunkami pogodowymi i ze sprzętem. Szkoda jedynie że to na razie taki elitarny i drogi sport.

W przeciwieństwie do regatta :). Ta gra jest wspaniałym przerywnikiem dla pasjonatów żeglarstwa i nie tylko. Teraz bardziej technicznie o samej grze. Pudełko mniej więcej o wymiarach 12x12x12cm więc nie zbyt duże a do tego w środku zajmująca 3/4 przestrzeni wypraska!. Nie rozumiem zupełnie tego zabiegu producenta ale cóż. Pudełeczko ładne niczego sobie ;).

W środku dostajemy 4xboje (do oznaczenia trasy regat), jachty (4 różnokolorowe) i karty ruchu (lub bez ruchu). Karty są średniej grubości więc w obawie przed "innym" zastosowaniem ich przez moje pociechy od razu wylądowały w koszulkach (Standard).

Co to są regaty?. Wyścig jachtów na określonej trasie z wykorzystaniem warunków pogodowych zgodnie z przepisami. Tak w największym skrócie można określić sens tej gry.

Moim zdaniem gra świetnie się nadaje dla wprowadzania młodych adeptów żeglarstwa w świat regat. Uczy taktyki, planowania, zaznajamia z zasadami. Brakuje mi w instrukcji kilku zasad i rozwiązania kwestii "pilnowania" się jachtów i układania kart jeżeli jachty są zbyt blisko siebie. Brakuje rozszerzenia instrukcji tłumacząca podstawowe zasady obowiązujące na wodzie czyli Prawy/Lewy Hals i kwestię pierwszeństwa. To takie małe niuanse które w grze wychodzą i trzeba je jakoś rozwiązać, najlepiej w zgodzie z praktyką (walor edukacyjny). Duża losowość kart dochodzących na rękę oraz możliwości "przypadkowego" oszukiwania w trakcie rozgrywki to małe minusy tej gry jednak w ogólnej ocenie polecam!.

Gra całościowo na 5. Ładnie wydana w tematyce którą uwielbiam. Cóż można chcieć więcej. Dla mnie to obowiązkowa pozycja dla dzieci których rodzice planują rozwój w kierunku szkółki żeglarskiej i pływania na mydelniczce :)

W trakcie pisania tej recenzji natknąłem się na profesjonalną wersję regat planszowych: "Race the Wind"....
dodano: 2012-05-22 Pożeglujmy po stole! autor: kdsz

Co w pudełku.

Charakterystyczne, sześcienne pudełko zawiera instrukcję, talię kart, cztery figurki żaglówek, drewniane boje oraz woreczek. Każdy z elementów wykonany jest bardzo estetycznie i solidnie, jednak dobre wrażenie psują niepraktyczne rozwiązania. Przede wszystkim figurki żaglówek mają zbyt wyoblone dno, przez co ciężko ustawić je na stole i mają tendencję do wywracania się. Ponadto pudełko z grą zaprojektowano w rozmiarze na tyle niestandardowym, że ciężko je umieścić na półce z innymi grami, a poza tym zawiera głównie powietrze. Stosunek zawartości do objętości jest znacznie poniżej średniej.


O co chodzi.

''Regatta'' to gra familijna przeznaczona do 2-4 osób w wieku od 5 lat, która stara się symulować wyścigi żaglówek. Tor każdorazowo ustawiamy na stole według własnego uznania, rozdajemy graczom po 5 kart i zaczynamy partię. Gracz w swoim ruchu wykłada na stół kartę tuż przed dziobem swojej łajby a następnie przesuwa łódkę zgodnie z trasą przedstawioną na karcie. Kończy ruch dobierając do pięciu kart na ręce. Oprócz standardowych kart ruchu w talii znajdują się również karty specjalne:
- ''flauta'' zagrana na żaglówkę przeciwnika unieruchamia ją na jedną turę
- ''doskonałe wyczucie wiatru'' pozwala natychmiast zagrać kolejną kartę z ręki
- ''zaklinacz wiatru'' to karta której używamy dwukrotnie w trakcie jednego ruchu.
Każdorazowo gracz może pominąć swój ruch, otrzymując w zamian możliwość obrotu łódki o dowolny kąt lub wymiany do trzech kart z ręki.
Gra trwa dowolną liczbę rund do momentu gdy jeden z graczy wpadnie na metę jako zwycięzca.


Ocena.
''Regatta'' to całkiem sensowna propozycja dla rodzin z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. Reguły są bardzo proste i łatwe do wytłumaczenia. Partie trwają krótko, są dynamicznie i emocjonujące. Gra jest bardzo losowa (co nie jest wadą w przypadku gier dla dzieci), ale uczy logicznego myślenia i strategicznych posunięć. Możliwość indywidualnego komponowania trasy daje nadzieję, że gra będzie miała dużą żywotność. Oczywiście są też pewne mankamenty, jak wspomniane wyżej wpadki z wykonaniem, czy możliwość oszukiwania (nie jest w końcu sztuką celowa ''niedokładność'' przy włożeniu karty na stół ;-) ). Jestem jednak zdania, że słabsze strony ''Regatty'' mają na tyle marginalne znaczenie, że warto o nich zapomnieć i sięgnąć po tę grę. Polecam!