gry planszowe rodzinne > Schweinebande
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Schweinebande

Schweinebande

Sympatyczna gra o handlu zwierzętami na targu

cena:

95.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Hans-im-glueck
projektant: Stefan Dorra

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: polska

Opis


Sympatyczna gra planszowa autorstwa Steffana Dorry (twórcy For Sale, Intrigue, Amazonas).

Plansza przedstawia targowisko, na którym wystawiane są na sprzedaż kurczaki, świnie, kozy, osły i inne zwierzęta. Gracze muszą w przemyślany sposób rozmieszczać swoich rolników, nabywając najcenniejsze zwierzęta i blokując rywali.

Zakupy trzeba robić w rozważny sposób, bowiem w każdej rundzie rozgrywki konieczne jest karmienie posiadanych zwierząt (nim zdołamy je sprzedać). Cel gry, to zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa. Otrzymujemy je sprzedając zwierzęta (musimy mieć cztery sztuki tego samego gatunku, by móc zamienić je na punkty). Oczywiście poszczególne gatunki zwierząt mają różną wartość punktową.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-10-09 niedoceniona autor: arhain

Ta gra jest chyba najbardziej niedocenioną grą rodzinną z jaką się spotkałam. A szkoda, bo jest prosta, ale niebanalna i bardzo fajnie wykonana.

Co w pudle? Plansza, dużo żetonów zwierzaków, trochę drewienek. Jak to w Hans im Glueck - doskonała jakość, a dodatkowo atrakcyjna szata graficzna.

Rozgrywka: na targu umieszczane są zwierzaki. gracze kolejno wstawiają swoich ludków. Na koniec fazy targu każdy rolnik będzie mógł zabrać z niego zwierzaki i jedzenie z pól leżących w linii prostej od niego. Następnie musimy wykarmić zwierzaki, a potem możemy je sprzedawać (punkty zwycięstwa).

Gra jest prosta, niedługa, kolorowa - idealna pozycja rodzinna. "Najtrudniejszym" elementem jest efektywne rozmieszczenie swoich chłopków na targu, ale nie jest to zbyt wysoki poziom trudności :) ot, Carcassonne-level.