gry planszowe rodzinne > Kajko i Kokosz Wielki wyścig
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Kajko i Kokosz Wielki wyścig

Kajko i Kokosz Wielki wyścig

Gra oparta na kultowej serii komiksowej  KAJKO I KOKOSZ !

cena:

59.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 5
wiek: od 6 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Egmont

wersja językowa: polska

Opis


Gracze wcielają się w role bohaterów popularnej serii komiksowej „KAJKO I KOKOSZA”. Ich zadaniem jest zdobycie jak największej ilości złotych monet podczas wyścigu dookoła Mirmiłowa.

W okolicznych lasach czeka jednak na graczy wiele niespodzianek, które zmienią losy wyścigu.

Tradycyjnie, jak w komiksie, banda Zbójcerzy będzie robić wszystko, aby ich wódz Hegemon wygrał wyścig.

 

● Gra oparta na kultowej serii komiksowej

   „KAJKO I KOKOSZ”!

● 2-stronna plansza! Kilkadziesiąt wariantów trasy wyścigu!

● 6 postaci bohaterów do wyboru graczy!

 

 

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2011-01-09 Uśmiech malucha autor: Piotr Czuba

Mnie gra nie przekonała. Jeśli mam wybór sięgam po Super Farmera lub Pędzące żółwie. Dzieci natomiast wciągają się w tą gre.
To naprawdę dobra pozycja która potrafi nakręcić początkującego małego gracza na inne następne planszówki. Dostaje 3 gwiazdki ze wskazaniem na 4
dodano: 2010-12-13 Zabawna i b. ładnie wykonana :) autor: Dorota Konowrocka

Bardzo dobre wprowadzenie do nieco bardziej zaawansowanych planszówek dla graczy w wieku 5-8 lat. Fajny temat wzbudzający sentyment u starszych partnerów do gry :) i naprawdę ładna realizacja tego tematu: elegancka, mocna, kolorowa plansza, którą da się złożyć w kilku wariantach, ładne żetony monet i niespodzianek (może ciut za małe), ładne postaci wstawione w plastikowe podstawki (za te podstawki może maleńki minus, chyba wolałabym całe postaci drewniane, ale to może kwestia gustu).

Ciekawe rozwiązania mechaniki gry:
- każda postać ma nieco inną charakterystykę: jedna może rozwinąć największą prędkość maksymalną, inna może się poruszyć o kilka pól nawet wtedy, gdy traci ruch itd. Każda postać ma też inne przedmioty, które przynoszą jej korzyści i niekorzyści, a które może pozyskiwać, poruszając się po planszy i natykając na innych uczestników wyścigu.
- maksymalną liczbę pól, o które postać może się poruszyć, wyznacza tzw. prędkość maksymalna, która zmienia się w trakcie gry, zależnie od tego, czy z bieżącego przeznaczyliśmy jakieś punkty na rozwój postaci, czy nie.
- po planszy można się poruszać różnymi trasami i na różne sposoby - w danym ruchu możemy sobie dość dużo kombinować: może pójść tędy i skończyć na polu z monetą? a może tędy i skończyć na polu z niespodzianką? a może tędy i skończyć na polu z innym uczestnikiem wyścigu, któremu można coś zabrać albo podrzucić jakiś niekorzystny dla niego przedmiot? A może poruszyć się o mniejszą liczbę pól, żeby rozwinąć naszą postać i zwiększyć jej prędkość maksymalną?
- można rabować innych graczy, podrzucać i zabierać im przedmioty, blokować im ruchy - ale trzeba uważać, bo młodsi gracze mogą się bardzo zestresować, jak ich za mocno będziemy dręczyć.

Jest jeden minus: sposób oznaczenia pól, na które można się przesunąć z danego pola. Jak można tam iść, to linia ograniczająca pole jest przerywana, jak nie można, to ciągła. Linie są ciemnozielone na jasnozielonej planszy i często jest to dość trudno zobaczyć, w każdym razie wymaga wytrzeszczania oczu. Głównie za to przyznaję 4 punkty zamiast 5. Poza tym: naprawdę dobry wybór dla graczy 5-8 lat, a przy tym cena nie jest wysoka i jakość wykonania naprawdę na plus.
dodano: 2009-12-21 Wyścig po kasę! autor: Leser

Wielki Wyścig jest grą adresowaną zdecydowanie do najmłodszych miłośników planszówkowego hobby - to wariacja na temat prostych gier w stylu "rzuć kostką i wykonaj ruch". Jednak... naprawdę fajnie można się przy niej pobawić! =)
Co czyni tę grę ciekawą?
Po pierwsze, każdy z graczy dysponuje inną postacią, a każda z nich ma swoją, niepowtarzalną umiejętność.
Po drugie, ruch nie polega na przesunięciu postaci o tyle pól, ile oczek wypadło na kostce. Każda postać ma maksymalną liczbę punktów ruchu (początkowo 7, później możemy postać rozwijać!). Możemy rzucać kością dopóty, dopóki nie przekroczymy tej liczby (jeśli tak się stanie tracimy kolejkę) a liczba będąca sumą rzutów to nasze punkty ruchu. Przejście przez zwykłe pole kosztuje nas jeden punkt, przez las dwa. Nie ma generalnie możliwości cofania się.
Po trzecie, choć gra w nazwie ma "wyścig" w istocie jej celem jest zarobienie jak największej liczby dukatów, a zwycięstwo w biegu jest tylko jednym ze środków w jaki możemy ten cel osiągnąć. Gra ma parę "strategii", a każdy ruch wymaga całkiem sporej dozy kombinowania ("jaką trasę obrać by skończyć posunięcie na leżącym na ziemi dukacie lub żetonie niespodzianki"), zdecydowanie większej niż na pierwszy rzut oka mogłoby się zdawać.
Dla dzieci i do grania z dziećmi zdecydowanie polecam! Zresztą parę niezobowiązujących partyjek na pewno z przyjemnością rozegrają też starsi gracze i to nie koniecznie fani komiksu.