gry planszowe rodzinne > Kolejowy szlak: Głęboki błękit
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Kolejowy szlak: Głęboki błękit

Kolejowy szlak: Głęboki błękit

Gra oparta na popularnej mechanice roll & write

cena:

49.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 6
wiek: od 8 lat
czas gry: od 20 do 30 min.

wydawca: Fox Games (2019)
projektant: Lorenzo Silva , Hjalmar Hach

wersja językowa: polska

Opis


W Kolejowym szlaku gracze rzucają kośćmi, a następnie rysują trasy na swoich planszach. Pod koniec gry zdobywają punkty za swoje najdłuższe trasy oraz za stworzenie sieci połączeń. Muszą jednak uważać, bo za niezamknięte trasy mogą stracić punkty.

Kolejowy szlak: Głęboki błękit pozwala na wprowadzenie do gry kostek jezior albo rzek. Dzięki nim zwiększy się możliwości punktowania. Jeziora pozwalają powiększyć sieci, a rzeki są nowym typem trasy.

Łącząc Kolejowy szlak: Głęboki błękit z Kolejowy szlak: Płomienna czerwień można zagrać nawet w 12 osób.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2022-12-20 Rewelacja autor: corqan

Kolejowy szlak: Głęboki błękit to świetny roll and write, w którym budujemy drogi i tory kolejowe. Gra jest bardzo prosta rzucamy kostkami - na których są różne drogi i tory (proste zakręty, skrzyżowania), a następnie wyniki musimy umieścić na naszej mapie. Naszym celem jest połączenia jak najwięcej punktów na mapie ze sobą. Wydaje się to dużo łatwiejsze niż jest naprawdę. Dodatkowo mamy specjalne skrzyżowania, które możemy używać w naszej turze.
Gra zawiera dwa dodatki :dodatkowe kostki na rzekę i jezioro. Rzeka to kolejna rzecz, która daje nam punkty i utrudnia planowanie naszych dróg, staramy się stworzyć ją jak najdłuższą i by łączyła dwa brzegi mapy. Jezioro natomiast sprawia, że (jak mamy trochę szczęścia), że możemy łatwiej połączyć różne obszary mapy i oczywiście dostajemy za nie dodatkowe punkty.
Kolejowy szlak dla mnie jest świetną grą i jednym z najlepszych filerów w mojej kolekcji, jeżeli ktoś lubi mechanikę roll and write to na pewno się nie zawiedzie na tej grze.