gry planszowe rodzinne > Zombie Kidz: Ewolucja
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Zombie Kidz: Ewolucja

Zombie Kidz: Ewolucja

Pierwsza gra typu legacy stworzona specjalnie z myślą o dzieciach!

cena:

73.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 7 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: Fox Games (2020)
projektant: Annick Lobet

wersja językowa: polska

Opis


Współpracujcie, aby ochronić waszą szkołę przed atakiem zombie! Ta gra rośnie wraz z wami... i zombiakami!

• Najlepsza gra dla dzieci wg serwisu BGG (listopad 2019)

• Zestaw naklejek zmieniających grę i tajne koperty z mocami

• Pierwsza gra dla dzieci, która rozwija się wraz z nimi

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2022-09-30 Dla dzieci 6+ ideał! autor: Darek Kuźma

Doskonała gra kooperacyjna, która uczy nie tylko myślenia i tworzenia ciekawych kombosów, w ten sposób zapewniając dzieciakom podkładkę pod nieco bardziej skomplikowane gry, ale też w fajny sposób uczy współpracy oraz poszanowania dla innych. Bo każdy człowiek jest inny, każdy może wnieść coś swojego, każdy może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Tak, w grze są proste podziały na dobrych (dzieci walczące o szkołę i ludzkość) i złych (namolne zombiaki), ale głównym przesłaniem jest potrzeba współpracy. Podana w bardzo barwnej, zabawnej i nad wyraz strategicznej jak na gry dla dzieciaków od szóstego roku życia wersji.

Jeżeli graliście kiedykolwiek w oryginał, wydany w Polsce pod tytułem "Straszny dwór", doskonale wiecie, o co chodzi: walczymy z zombiakami, które próbują opanować szkołę, i albo razem nam się udaje, albo razem przegrywamy. Trochę w tym "Pandemii", bo trzeba reagować na zagrożenia nadchodzące losowo z różnych stron (cztery kąty szkoły), a trochę losowej zabawy, ale o ile oryginał był bardzo powtarzalny, tak tutaj element legacy, czyli nieodwracalnego modyfikowania gry wraz z kolejnymi rozgrywkami, robi fantastyczną robotę.

Wypełniamy przy okazji kolejnych gier misje, które pozwalają otwierać nam koperty z dodatkową zawartością - a te dodają nam zarówno nowe moce i przedmioty, jak i rzucają nowe kłody pod nogi. Bo nasza ulubiona postać - moja sześcioletnia córka taką miała, wszystkim zresztą wymyśliła imiona, nawet zombiakom, do czego gra zachęca! - dostaje fajną moc, która sprawia, że łatwiej jest rozprawić się z nieumarłymi, ale jednocześnie gra przyspiesza i zombiakom łatwiej przejmować kolejne pomieszczenia. Asymetria postaci się zwiększa, na planszy robi się jeszcze trudniej, bardzo łatwo przegrać przez banalny błąd, a rodzice nie muszą męczyć się, udając, że gra jest dla nich wymagająca - bo ta faktycznie bywa wymagająca! A po przejściu całości (wypełnieniu wszystkich misji i otworzeniu wszystkich kopert) można dalej fajnie grać. Jeśli ma się z kolei "Zombie Teenz", istnieje wariant, w którym można te dwie gry połączyć.

Moim zdaniem to ideał dla dzieci 6+, które przy okazji mogą ćwiczyć nie tylko wyobraźnię i poczucie humoru, ale także czytanie, liczenie i różne inne podstawowe rzeczy, które przydadzą się w zerówce czy matematyce. Można oczywiście grać w "Zombie Kidz" bez wszelkich dodatkowych rodzicielskich upiększaczy, ale ta gra aż się prosi, żeby zrobić z nią coś więcej niż tylko grę o kasowaniu zombie. Planszowa cudowność, nie dziwią mnie napływające zewsząd zachwyty.
dodano: 2022-03-28 Dobre dla młodszego rodzeństwa autor: Jakub Seelau

Zombie Kidz: Ewolucja to przyjemna gra, która pomoże zająć młodszych graczy. Kooperacja nam dawała ogromną satysfakcję, a wciągnęła na długie godziny. Dzięki powoli otwieranym kopertom gra ciągle wprowadza nowe rzeczy.
To dobra pozycja dla dzieci i na pewno nie pożałujecie zakupu. Ma całkiem sporą regrywalność, dzięki wyżej wspomnianym kopertom. Żeby je wszystkie otworzyć, trzeba się mnóstwo nagrać i napracować. Gra się nie kończy po odblokowaniu wszystkiego, ale pozwala w pełni cieszyć się całą zawartością.

Daję 4/5 tylko dlatego, że nie ma po co tego wyciągać w przypadku gry w nastoletnim/dorosłym gronie. Dla takiego grona istnieją lepsze gry kooperacyjne.
dodano: 2021-12-07 RE-WE-LA-CJA! autor: Miszon

Trawestując znaną reklamę, można powiedzieć, że Zombie Kidz Ewolucja to prawdopodobnie najlepsza gra dla dzieci w wieku około 6-9 lat! :-)
Co ważne, gra jest na tyle prosta, że dzieci mogą grać same jak poznają zasady, bez konieczności "nadzoru", czy pomagania w zasadach przez dorosłych, a jednocześnie na tyle interesująca, że dorośli grający z dziećmi nie będą się nudzić, ba! - będą się też świetnie bawić.
Niech kogoś nie wystraszy być może kontrowersyjna być może tematyka (zombie atakujące szkołę) - wszystko podane jest w nieco bajkowej kreskówej grafice, bez elementów przemocy, niby są zombie, ale nawet akcja "zabijania" zombiaków jest nazywana w grze ich "wyganianiem" ze szkoły.
Gra polega na tym, że w szkole pojawia się coraz więcej zombiaków, a gracze, co ważne współpracujący ze sobą, mają za zadanie zamknąć bramy do szkoły, tak aby zombie nie wdzierały się do środka. Co rundę rzucamy kostką, by zobaczyć na jakim polu pojawi się zombiak, a potem bohater może wykonać ruch i atak, by poruszyć się do innego pomieszczenia i wygonić zombie (max. 2 z jednego pola). Jednakże jeśli jest ich >2 na jednym polu, bohater nie może tam się ruszyć ani ich wyeliminować. Bohataerowie wygrywają, kiedy zamkną bramy (zamykanie jest "zatwierdzane" przybiciem piątki przez graczy :-) ), a przegrywają kiedy już nie można dołożyć kolejnego zombiaka na planszę.
Element współpracy sprawia, że wspólnie wygrywamy i przegrywamy, to bardzo integrująca mechanika w grze, wspólnie przeżywamy emocje związane z grą i razem się cieszymy lub smucimy.
A teraz najlepsze: dlaczego gra ma w nazwie słowo Ewolucja? Otóż wraz z kolejnymi rozgrywkami w specjalnej książeczce zaznaczami naklejkami (w kształcie... mózgów ;-) ) postęp, dodatkowo w grze są dostępne, niczym w grze konsolowej, różne "achievementy", za które dostajemy puchary, co przyśpiesza nasz postęp i daje dodatkowe nagrody. Jeśli dojdziemy do odpowiedniego punktu na planszy postępu, otwieramy kopertę z tajemniczą zawartością. Ten element BARDZO wciąga w grę: gracze mają syndrom "kolejnej rozgrywki", byle tylko otworzyć kolejną kopertę. A co w kopertach? Mnóstwo dobra: dodatkowe postacie, dodatkowe moce bohaterów, dodatkowe moce zombiaków, reguły zmieniające zasady gry, dodatkowe achievementy do wykonania. Po pewnym czasie gra będzie wyglądała i działała zupełnie inaczej niż w momencie otworzenia pudełka. Dzięki temu, że te opcje wchodzą stopniowo, gracze mogą stopniowo uczyć się nowych zasad i nie są przytłoczeni od razu ich ilością, uczą się gry razem z nowym rozgrywkami.To jest zrobione rewelacyjnie.
Gorąco polecam, świetna gra.
dodano: 2020-11-17 autor: DorotaK

Świetna gra dla dzieci w wieku 5-7 lat. Paszort i koperty powodują, że dzieci nie kończą gry na jednej partii. Poziom trudności rośnie wraz z kolejnymi etapami gry. Po wykonaniu misji nadal dzieci lubią w nia grać. To gra kooperacyjna.