gry planszowe rodzinne > Aber bitte mit sahne
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Aber bitte mit sahne

Aber bitte mit sahne

Tort z bitą śmietaną. Smakowita gra z kategorii podziel i wybieraj.

cena:

56.00 39.90 PLN
(najniższa cena z 30 dni: 39.9)
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 25 min.

wydawca: Winning Moves
projektant: Jeffrey D. Allers

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: polska

Opis w serwisie BGG

Opis


Wszyscy znamy zasady według jakich dzieli się ciasto. Jedna osoba tnie, a druga wybiera kawałek. W ten sposób, ten który tnie stara się żeby obie części były równe i żeby na koniec nie zostać z mniejszym kawałkiem. Ta reguła nie ma jednak zastosowania w tej grze. Tutaj możesz zaproponować komuś większy kawałek by na koniec i tak zostać z największą częścią ciastka. W grze jest 5 ciastek podzielonych na 11 kawałków z  różnymi składnikami. Każdy składnik oznacza różną ilość punktów na koniec. Gracz może od razu zjeść kawałek ciasta i zainkasować punkty lub też zbierać je, aby na koniec zdobyć punkty za największą ilość kawałków konkretnego rodzaju. Tylko sprytni gracze, zwracający uwagę na to co mają przed sobą pozostali,  potrafią podzielić ciasto tak aby na koniec gry zdobyć najwięcej punktów.

 

Zawartość pudełka

  • 57 kawałków ciasta
  • instrukcja

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2009-09-16 Nie porywa autor: monga

Ładne wykonanie, wyjątkowo apetyczny temat , ale rozgrywka chociaż przyjemna to dość prosta i mało wymagająca - dla mnie zdecydowanie za mało możliwości. Bardzo lubię proste gry karciane i imprezowe, ale to nie jest gra tego typu. To gra zdecydowanie rodzinna i choć gra się przyjemnie, to czegoś tej grze brakuje. Może gdyby było więcej tortów do podziału byłoby bardziej interesująco.

Grałam w 3 osoby, opis dotyczy rozgrywki 3-osobowej. Z dostępnych elementów (każdy element to 1/12 koła), które wyglądają jak kawałki tortu i jest ich ok. 9-10 rodzajów (truskawkowy, kiwi, kawowy itp. - każdego rodzaju kawałków jest inna liczba) układamy losowo 3 koła - torty. Odkrywamy pierwszy tort i pierwsza osoba dzieli ten tort na 3 dowolnej wielkości części, następnie gracze kolejno wybierają sobie po 1 części tortu - gracz dzielący tort bierze ostatnią pozostałą część. Kolejne dwa torty dzielą na części pozostali gracze. Wybierając odpowiednią część tortu musimy patrzeć z jakich rodzajów się składa, jakie rodzaje zbierają przeciwnicy, jakie my mamy do tej pory, gdyż na po podzieleniu i rozdaniu wszystkich 3 tortów
każdy z graczy dostaje punkty za te rodzaje (truskawka, kiwi itp.), w których ma najwięcej elementów. Dodatkowo biorąc część tortu możemy zadecydować czy dany kawałek zbieramy (żeby mieć najwięcej na koniec) czy zjadamy dostając za niego jakieś mniejsze punkty od razu (bo np widzimy, że ktoś inny ma tak dużo kawowych, że na pewno więcej od niego mieć nie będziemy).

Ja zdecydowanie przed podjęciem decyzji o zakupie proponuję wcześniej zagrać.
dodano: 2009-07-02 smakowita autor: khaox

Bardzo przyjemna i lekka gra oparta o mechanizm ja dziele wy wybieracie. Prosta, intuicyjna, zachęcająca do zagrania kilka razu pod rząd. A do tego zgrabne pudełko. Jeszcze nigdy coloretto nie wygladało tak smacznie. Jeszcze nigdy zabawa z ciastami nie zachęcała do takiej dawki myślenia. Gdyby tylko dołączyli próbki... bo zadziwiająco zwiększa apetyt na słodkie. Polecam na lekki i przyjemny przerywnik