gry planszowe rodzinne > Snow Tails
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Snow Tails

Snow Tails

Wyścigi psich zaprzęgów

cena:

119.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Asmodee
projektant: Gordon Lamont

wersja językowa: angielska
instrukcja: polska

Opis


Witaj w śnieżnym świecie Koła Podbiegunowego, gdzie odważni maszerzy ścigają się ze sobą aby dowieść swych umiejętności i wytrzymałości. Akcja toczy się szybko a walka jest zaciekła. Być może nie wszystkim zaprzęgom uda się dotrzeć do mety. Psy Husky mają jeden cel - biec jak najszybciej! Trzymaj się swoich futrzaków, sań i wszystkiego, czego się możesz trzymać. Pamiętaj, nie musisz być Inuitą, by wygrać!

Musisz natomiast doskonale balansować swoim zaprzęgiem - osobno zagrywasz karty na jego prawą i lewą stronę. Trzeba wiedzieć też, kiedy użyć hamulca by pozostać na śliskim torze.

Dwustronne, modularne tory oraz ustawiane na nich drewniane drzewka dają wiele możliwości urozmaicania rozgrywki.

Zawartość pudełka:

  • odcinki toru (1 start - dwustronny; 8 odcinków prostych, 2 zakręty U - dwustrone, 4 łuki, 1 Meta)
  • 20 kart uszkodzeń
  • 5 drewnianych sań
  • 5 zaprzęgów
  • 5 zestawów po 20 kart psów
  • 32 znaczniki hamowania
  • 1 Wielkie Łapy
  • 20 Drzewek

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-01-07 autor: Krzysztof Kwolek

Snow tails to gra o wyścigach psich zaprzęgów. Jest to oryginalny temat, ale i dość oryginalne wykonanie gry. Jak to w grach o wyścigach, kto pierwszy będzie na mecie – ten wygrywa, przeważnie… o czym za chwilę. Mamy swoją małą planszetkę, na której nakładamy kolejne karty określające szybkość naszych sań.
Twórcy gry uwzględnili wiele aspektów tematyki, które mają odczuć realne warunki wyścigu psich zaprzęgów. Mamy więc np. przeszkody w postaci drzewek na trasie, czy określone zasady wchodzenia w zakręt i zasady dotyczące uszkodzenia sań.
Na minus należy zaliczyć brak wypraski, przez co elementy gry poruszają się dosyć dowolnie w pudełku. Jest tylko jeden element wypraski, który można od razu wyrzucić.
W Snow tails można grać dla przyjemności i po prostu uważnie poruszać się do przodu nie wypadając z trasy i omijając przeszkody. Można też podejść z ambicjami, z dużą chęcią wygranej. Miałem nietypowy przypadek, gdy w rozgrywce pięcioosobowej dwie osoby grały spokojnie jadąc sobie na końcu, a dwie szybko wysforowały się na początek i szybciutko dotarły do mety. Jednak ze względu na specyfikę zasad wjechania sań kilku graczy w tej samej turze na metę żadnemu nie opłacało się zakończyć gry, więc wykorzystując zasady gry po prostu stali w miejscu przez wiele tur, aż trzeci gracz ich dogonił i zwyciężył…
Dlatego jest to gra specyficzna i warto ją wypróbować aby wyrobić sobie opinię przed ewentualnym zakupem.
dodano: 2009-06-29 Zdecydowanie polecam :) autor: monga

Lekka i sympatyczna gra wyścigowa, w której trzeba trochę liczyć, trochę ryzykować, a trochę mieć po prostu szczęście. Grałam jak na razie tylko jeden raz, ale gra spodobała mi się na tyle, że zamierzam ją kupić.
Każdy z graczy ma identyczną talię z kartami o wartości od 1 do 6 z czego na ręce trzymamy 5 kart. Kierujemy psim zaprzęgiem złożonym z dwóch psów. W swojej kolejce wykładamy karty od 1 do 3 - określając siłę psów oraz siłę hamulca (wartość hamulca odejmuje się od siły psów). Jeżeli jeden z psów ma aktualnie większą siłę - skręcamy w jego stronę. Na trasie znajdują się przeszkody w postaci brył lodu, przewężeń, choinek, są też punkty przez które musimy przejść z określoną prędkością. Jeśli uderzymy w przeszkodę, wypadniemy z toru lub zbytnio przekroczymy prędkość nasz zaprzęg ulega częściowemu uszkodzeniu - bierzemy na rękę (czyli w ramach 5 kart kartę uszkodzenia - czyi przy 1 uszkodzeniu mamy do dyspozycji 4 karty z liczbami, przy 3 uszkodzeniach - tylko 2). Po 5 uszkodzeniach zaprzęg jest niezdolny do dalszej jazdy :)
Nie jestem wielkim miłośnikiem gier wyścigowych, ale ta pozycja akurat wyjątkowo trafiła w mój gust. Przyjemna tematyka, różnorodność tras, losowość ograniczona identycznym zestawem kart dla każdego gracza zadecydowały o tym, że będzie przedstawicielem gier wyścigowych w mojej kolekcji :)

dodano: 2009-05-13 Bardzo przyjemne sciganie;) autor: pogons

Snow Tails to gra o wyscigach psich zaprzegow gdzie wygrana decyduje sie do ostatniego zakretu. Gra jak na swoj gatunek (gier wyscigowych) wymaga troche myslenia a dokladniej liczenia i przy pierwszym podejsciu moze wydac sie skomplikowana dla osob ktore z podstawami matematyki sa na bakier (dodawanie i odejmowanie). Nie mniej jednak mechanika poruszania zaprzegu jest bardzo ciekawa i w polaczeniu ze zroznicowaniem terenu toru wyscigowego daje spore mozliwosci. Gra opiera sie na kartach, gdzie kazdy gracz posiada taki sam dek co czesciowo ogranicza losowosc ale wciaz jest ona na tyle duza ze przy wyrownanym wyscigu decyduje o wygranej (w koncu takie sa gry wyscigowe:) Mamy mozliwosc zagrania 1-3 kart przy czym jesli chcemy wiecej niz jedna musza byc tej samej wartosci (1-5). Gdy zagramy na ktoregos psa mocniej wowczas ciagnie nas w ta strone (tak skrecamy). Gra daje spore mozliwosci: blokowanie, przeszkody, modularna plansza i samo prowadzenie zaprzegu sprawia duza radosc. Goraco polecam.