GRY RODZINNE
logo przedmiotu Bukiet

Bukiet

Stwórz najpiękniejszą wiązankę kwiatów

cena:

41.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 5
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 20 min.

wydawca: Nasza Księgarnia (2018)
projektant: Wouter van Strien

wersja językowa: polska

Opis


Gracze uprawiają kwiaty na swoich polach. Kostki symbolizują klientów chcących kupić określone rodzaje kwiatów. Gracze ścinają je na swoich polach, za co zdobywają punkty.

Uwaga! Każdy kwiat można ściąć tylko raz! Masz kilka dróg do zwycięstwa.

Zostań najlepszym hodowcą kwiatów!

Zawartość pudełka:

arkusze gry
kości
instrukcja
ołówki

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2019-01-10 Mała wykreślanka w kwietnej szacie autor: flowermaiden

"Bukiet" to małe pudełeczko z mała grą, która może się spodobać osobom szukającym szybkiej, prostej, ale niegłupiej rozgrywki. Każdy gracz dostaje kartkę z symbolami kwiatów w 6 zgrupowaniach (rabatkach). Jedna z osób rzuca kostkami i od pierwszego gracza każdy wybiera jedną z nich i skreśla tyle symboli kwiatków w danym kolorze ile pokazują oczka. Myk polega na tym, żeby jak najlepiej powykreślać kwiatki jednego koloru, aby zebrać najwięcej punktów. Niby niewiele, ale decyzje nie są zupełnie banalne. Chcemy jak najszybciej wykreślić wszystkie kwiatki jednego koloru lub z jednej rabatki. To daje punkty. Ale tu inny gracz zabiera nam sprzed nosa najlepszą dla nas kostkę i trzeba pokombinować - co tu innego wybrać, żeby zbliżyć się do zwycięstwa.

Oprawa graficzna jest minimalistyczna, motyw folklorystycznych wycinanek kwiatowych jest oryginalny i może się podobać. Jakość wykonania nie powala, ale jest estetycznie i funkcjonalnie - dołączone ołówki zaliczam na plus. Tematyka, choć jest bardzo abstrakcyjna, może trafić w gusta osób nie trawiących fantasy i tego całego science fiction;-) Widzę "Bukiet" jako bardzo przyjemną grę do wyciągnięcia z rodziną, rodzicami, dziadkami, młodszymi dziećmi. Jako przerywnik dla odpoczęcia od bardziej mrocznych lub poważniejszych tytułów też może się spodobać.

Niby mała gierka, szybka i z kilkoma zasadami, ale przyjemnie daje pokombinować.