GRY RODZINNE
logo przedmiotu Bolidy

Bolidy

Zakup bolidy. Obstaw zwycięzców. Weź udział w wyścigu i zgarnij miliony. Emocjonująca gra o wyścigach dla całej rodziny.

cena:

109.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 6
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Wydawnictwo Portal (2018)
projektant: Wolfgang Kramer

wersja językowa: polska

Opis


Emocjonująca gra wyścigowa dla 2 do 6 graczy, w której to nie szybkość decyduje o zwycięstwie, a strategia… i właściwe obstawianie.

To doskonała pozycja zarówno dla małych i dużych chłopców, miłośników motoryzacji, wyścigów i odrobiny hazardu.

Bolidy to wyścigi o wielkie stawki – przyjdzie ci obstawiać miliony na pojazdy, tak swoje, jak i przeciwników. Wszak nikt nie mówi, że musisz grać czysto – wykorzystaj ambicję oponentów i pozwól im wygrać na ostatniej prostej, tylko po to, żeby zgarnąć za to największą nagrodę.

Zawartość pudełka
1 dwustronna plansza
6 plastikowych bolidów wyścigowych
48 kart Prędkości
6 kart Stylu Jazdy
6 żetonów Kierowców
1 notes z kartami punktacji

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2019-12-30 Jest szybko – dosłownie i w przenośni autor: Ryber

Wyścigi to trudny do ugryzienia temat dla projektantów gier, którzy imają się różnych sposobów na przeniesienie zależnej od ułamków sekundy rywalizacji na zazwyczaj turową rozgrywkę na planszy. W przypadku Bolidów ta próba opiera się na dwóch mechanizmach: dodanie aspektu zakładów oraz do pewnego stopnia przeniesienie kontroli pojazdów na wszystkich graczy, a nie każdego osobno. W połączeniu z szybką, nieskomplikowaną rozgrywką grze rzeczywiście udaje się oddać emocje towarzyszące zmaganiom na torze.

Gra rozpoczyna się od licytacji bolidów i ich kierowców – każdy uczestnik otrzyma przynajmniej jeden, ale ostateczny rozkład pomiędzy graczami nie musi być równy. Potem następuje wyścig na jednym z dwóch torów, podzielonych na trzy etapy. Tura gracza polega na zagraniu karty, która przesuwa jedno lub więcej aut o określoną liczbę pól. Cały szkopuł więc w takim wykorzystaniu karty, aby własne bolidy bez przeszkód pokonały jak największą odległość, podczas kiedy pozostałe sobie przeszkadzają i blokują. Jeśli samochód kilka razy nie będzie w stanie wykorzystać punktów ruchu z karty, to do mety może w ogóle nie dojechać – nawet jako ostatni. Zabawę lekko komplikują także specjalne zdolności kierowców, które zazwyczaj jednak są dość sytuacyjne.

Bolidy to jednak nie jest czysty wyścig i niekoniecznie wygrywa gracz, który pierwszy dojedzie do mety – chociaż zostanie za to odpowiednio wynagrodzony. Na początku każdego etapu gracze mają możliwość obstawiania, które bolidy jako pierwsze przekroczą metę. Wygrane zakłady przyniosą dodatkowe pieniądze. Do wyniku doliczają się także środki zaoszczędzone przy okazji początkowej licytacji. Gracz ma więc także motywację do pomagania autu, któremu sprzyja, nawet jeśli należy do kogoś innego.

Bolidy to interesujący pomysł, który jednak nie zawsze sprawdza się w praktyce. Wysunięty na prowadzenie bolid ma większe szanse na zwycięstwo, ponieważ trudno go zablokować, można więc go bezpiecznie obstawiać, przez co tylko bardziej mocniej będzie posuwany do przodu. Głównym beneficjentem będzie jego właściciel. Na dodatek zdolności kierowców są bardzo nierówne i licytacja niewystarczająco to rozwiązuje. Są to jednak mankamenty, na które można przymknąć oko, nie objawią się w każdej rozgrywce. Kiedy konkurencja jest bardziej wyrównana, to nie ma na co narzekać - zabawa jest przednia.
dodano: 2019-03-01 hazardowa gra wyścigowa autor: Miszon

Gra będąca swoistym mixem gry hazardowo-licytacyjnej z wyścigową. Przy czym aspekt finansowy jest najważniejszy, bo na końcu wygrywa ten, kto ma najwięcej pieniędzy, przez co być może fani czystej ściganki będą nieco zawiedzeni lub zaskoczeni, że niekoniecznie trzeba wygrać, aby odnieść końcowy sukces: najwięcej można zyskać na prawidłowym obstawianiu, kto wygra wyścig i kto będzie na podium, to może nas uratować nawet jeśli zajmiemy miejsce z tyłu stawki. Warto też pamiętać o tym, by nie przeinwestować przy najmowaniu kierowców, którzy będą jeździć w naszym teamie: zbyt duży wydatek na starcie może spowodować, że ledwo wyjdziemy na plus, a ktoś kto zapłacił minimalną stawkę nas wyprzedzi.
Gra zyskuje wraz z liczbą graczy: na 2 i 3 osoby jest średnio, zabawa zaczyna się od 4, a najbardziej wyścigowo i najmniej "finansowo" jest na 6 osób. Wtedy tylko mamy sytuację, że każdy ma jednego kierowcę, przy mniejszej liczbie graczy niektórzy z nich mają w swoich teamach 2, a nawet więcej (pytanie czy to się opłaci finansowo to inna sprawa) kierowców.
Rozgrywka toczy się szybko, a dwustronna plansza zachęca do rozegrania natychmiastowego rewanżu i odkucia się na konkurentach.
Dobra gra familijna czy półimprezowa, początek rozgrywki może być zaskakujący (bo zaczynamy od fazy kupowania kierowców) i powodować lekką "zwiechę" graczy, ale tylko przy pierwszej grze. Ładne, ciężkie figurki bolidów i solidna, duża plansza pozwalają cieszyć oko przebiegiem wyścigu: łatwo sobie wyobrazić, że uczestniczymy w prawdziwych zawodach Formuły 1.
dodano: 2018-09-26 Szybka, losowa i ekscytująca. autor: pawelacb

Mam mieszane uczucia w odniesieniu do tej gry. Z jednej strony jest fajna, sprytna i sprawia wiele radości, z drugiej strony jest jednak mocno losowa. Jeżeli zależy ci na wyścigach które trwają poniżej 30 min, są lekki szybkie i emocjonujące, ale losowe – to jest idealna gra dla ciebie. Jeżeli jednak szukasz w grach strategii i planowania, lubisz mieć kontrolę nad tym co się dzieje na planszy – to nie jest gra dla ciebie. Ja ją jednocześnie lubię i nie lubię. Chętnie w nią zagram ze znajomymi, żeby się pośmiać i zrelaksować, ale spora losowość i brak większego wpływu na rozwój sytuacji potrafi denerwować. Wprawdzie ciekawym rozwiązaniem jest obstawianie kolejności bolidów graczy biorących udział w wyścigu a także możliwość grania więcej niż jednym z nich, ale w dalszym ciągu dla mnie to gra wyścigowa więc chcę się ścigać. Dlatego rodzinnie tytuł się sprawdzi na pewno, czy sprawdzi się wśród graczy zależy od ich podejścia do rozgrywki i dystansu do tego tytułu. Bo „Bolidów” nie można traktować zbyt serio, trzeba się przy nich po prostu dobrze bawić niezależnie od końcowego wyniku.