gry planszowe rodzinne > Niezłe ziółka
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Niezłe ziółka

Niezłe ziółka

Jakie zioła zasadzić w swoim własnym ogrodzie, a jakie we wspólnym?

cena:

32.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 4
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 20 min.

wydawca: Granna (2017)
nr katalogowy: GRN 317
projektant: Steve Finn , Eduardo Baraf , Keith Matejka

wersja językowa: polska

Opis


Kiedy zebrać najwspanialsze, najbardziej aromatyczne okazy?
Jak zostać najlepszym ogrodnikiem?

Niezłe ziółka to sympatyczna, pełna wdzięku rodzinna gra karciana, która korzystnie wpłynie na Twój nastrój i zapewni Ci doskonałą rozgrywkę!

Zawartość pudełka
- 72 karty ziół
- 16 kart naczyń
- 1 karta ciastka ziołowego
- 1 karta osiągnięć ogrodniczych
- 4 karty pomocy
- instrukcja
- 10 kart o ziołach

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2018-03-13 Miły czas wśród niezłych ziółek autor: flowermaiden

Gra "Niezła ziółka" to jedna z tych małych, sprytnych gier karcianych, do których można zaprosić i bardziej wyrobionego gracza/graczkę, i osobę początkującą. Trudno mi wyobrazić sobie kogoś, kogo temat zasadzania ziół w doniczkach mógłby odstraszyć. Zasady są proste i szybkie do wytłumaczenia. Choć zrozumienie na czym polega dobra strategia w tej grze może zająć jedną rozgrywkę, to krótki czas gry zachęca do rewanżu.

"Niezłe ziółka" polegają na zbieraniu zestawów kart 10 różnych ziół i zasadzaniu ich we właściwych doniczkach. W ten sposób zdobywamy punkty. Jednak bardzo ważne jest dobre wyczucie czasu - czy już teraz zgarnąć interesujące nas na przykład pary,czy może zaryzykować i poczekać na pojawienie się większej ilości kart? W ten sposób jednak ryzykujemy, że rywale zgarną nam cenne roślinki sprzed nosa.

Jakość wykonania jest bez zarzutu. Pudełko, małe i zgrabne, mieści talię kart oraz instrukcję. Cieszy mnie również załączenie kart z ciekawostkami o tytułowych ziołach. Śliczne grafiki jak i jakość komponentów budzi zachwyt, i uprzyjemnia kontakt z tą karcianką.

Bardzo cenię sobie również to, że "Niezłe ziółka" pozwalają zagrać w kilka wariantów. Rozgrywka podstawowa, zaawansowana, gra w parach oraz solo - dzięki temu można dopasować tę grę do różnych graczy i okoliczności. Każdy może dobrze się bawić.