gry planszowe rodzinne > Livingstone
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Livingstone

Livingstone

Przygody Davida Livingstone

cena:

115.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5

wydawca: Schmidt Spiele
projektant: Benjamin Liersch

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: polska

Opis


Podążaj śladami znanego podróżnika Davida Livingstone. Popłyń w góre Zambezi aż do wodoposadów Wiktoria. Po drodze sprawdź swoje szczęście w poszukiwaniu diamentów w kopalni lub też podejmuj inne. mniej ryzykowne, zadania.

Taktyczna gra rodzinna, która dzięki nowej mechanice, tzw. kostce szczęścia, pokazuje zupełnie nową twarz.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-03-11 Niedoceniona autor: Zwieżak

Ta gra w zasadzie jest nieznana. Trafiłem na nią przy okazji wyprzedaży, a zakup choć poprzedzony pewnym rozeznaniem opinii o niej (niełatwo do nich dotrzeć), podyktowany był przede wszystkim atrakcyjnością ceny. Na szczęście była korzystna, bo dzięki temu do kolekcji trafiła świetna gra familijna. Oczywiście jej mechanika nie jest jakoś szczególnie innowacyjna, wyjątkowa. Ale przecież do rozgrywek w gronie rodzinnym nie o to chodzi. Liczy się przyjemność grania, wspólne przeżywanie rozgrywek, radość i wspólne spędzanie czasu. Bo taka to właśnie gra jest. To na pewno nie jest wyjątkowy pojedynek umysłów, choć bez główkowania dobrego wyniku też się nie osiągnie. Gra wykorzystuje kostki, jednak los nie jest ślepy i pozwala sobą sterować. Wiele akcji można wykonać i każda z nich może prowadzić do zwycięstwa, choć na pewno nie osiągnie się go, zaniedbując stawianie namiotów na brzegach rzeki.
Zasady gry są bardzo proste, wykonanie rewelacyjne (wysoka jakość komponentów, bardzo ładne grafiki, błyszczące "kamienie szlachetne). To sprawia, że próg wejścia jest niski, a frajda z rozgrywki naprawdę duża. Do grania z dziećmi młodszymi niż 10 lat polecam inne gry, ale te starsze poradzą sobie.
I jeszcze jedno - lat but not least - nie zapominajcie o królowej i swoich powinnościach skarbowych. Bo możecie mieć nieprzyjemną niespodziankę, gdy największa liczba punktów nic nie da. Co z tego, że osiągnąłeś sukces w swoich staraniach, gdy i tak skarbówka prędzej czy później sobie o tobie przypomni.